Informacje15 maja 2008, 00:00,

Piknik na 15-lecie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego

Biuro Promocji Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno zaprosiło Przedstawiciela Redakcji Prywatnego Serwisu E-Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego, na piknik z okazji XV-lecia Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Uroczystość odbędzie się w sobotę 17 maja 2008 roku, o godzinie 12:00 na szkółce leśnej Nadleśnictwa Chojnów. Imprezie, towarzyszyć będzie wręczenie nagród w konkursach fotograficznych: Ptaki Polski i Ptaki w Obiektywie. Oprócz tego, organizatorzy przygotowali: informacje o historii Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, konkursy przyrodnicze z nagrodami, konkurs wiedzy o parku, oraz wystawa fotografii wysłanych na konkurs.

Sympatyczną atmosferę zapewni pyszna grochówka, grill, oraz słodycze dla młodzieży. Piknik z okazji 15-lecia Chojnowskiego Parku Krajobrazowego jest zamknięty, ale otwarty dla prasy i innych mediów. Na imprezie, będą nagrodzone w konkursach fotograficznych dzieci ze szkół oraz goście zaproszeni przez Dyrekcję Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Dziękujemy Biurze Promocji Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno za zaproszenie na piknik.

Chojnowski Park Krajobrazowy

Chojnowski Park Krajobrazowy utworzony został w 1993 roku, na terenie 5 gmin: Piaseczno, Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Prażmów i Tarczyn w celu ochrony cennego kompleksu Lasów Chojnowskich, doliny rzeki Jeziorki i doliny Wisły z malowniczą skarpą, parkiem oraz rezerwatami (mapa). Wraz z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym i Kampinoskim Parkiem Narodowym pełni ważną funkcję klimatotwórczą dla Warszawy. Te cenne, biologicznie czynne tereny stanowią przeciwwagę dla zurbanizowanej aglomeracji warszawskiej. Więcej informacji na temat Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, możecie przeczytać na stronie: chojnowski
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje16 maja 2008, 00:00,

WAKACJE z Centrum Rozwoju Dziecka KOALA Piaseczno

Jeśli chcesz zapewnić dziecku rozwój oraz świetną zabawę w Piasecznie w czasie wakacji, to skorzystaj z WAKACJI Z KOAL¡! Centrum Rozwoju Dziecka Koala przygotowało Państwu, a przede wszystkim Państwa dzieciom wiele atrakcji. Centrum Rozwoju Dziecka KOALA w Piasecznie to wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci nie tylko spędzą mile czas na sali zabaw, ale również pod opieką wykwalifikowanych pedagogów rozwiną swoje zdolności.

WAKACJE Z CENTRUM ROZWOJU DZIECKA KOALA PIASECZNO

Na WAKACJE w Centrum Rozwoju Dziecka KOALA Państwa dziecko:
- spędzi aktywnie i twórczo czas pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej;
- weźmie udział w zajęciach plastycznych, wspólnym czytaniu, zajęciach taneczno - ruchowych, programie edukacyjnym Klucz do uczenia się (www.kluczdouczeniasie.pl);
- będzie bawiło się na naszej sali zabaw, zewnętrznym placu zabaw oraz w parku miejskim, na terenie którego mieści się CRD Centrum Rozwoju Dziecka KOALA;
- najmłodsze dzieci (od 2,5 roku) znajdą się w grupie adaptacyjnej pod opieką kadry pedagogicznej, która na co dzień prowadzi w Koali zajęcia adaptacyjne.

Godziny otwarcia Koali w czasie wakacji: 8:00-18:00. Zapisy w systemie tygodniowym, ilość miejsc ograniczona. Informacje i zapisy w CRD Koala. Centrum Rozwoju Dziecka Koala znajduje się przy ul. Zgoda 1, przy Parku Miejskim w Piasecznie. Więcej informacji o miejscu rozrywki Koala, możecie przeczytać na stronie internetowej: www.koala.com.pl
autor/źródło: Ania Malec - Centrum Rozwoju Dziecka Koala Piaseczno www.koala.com.pl