Informacje7 września 2014, 12:00,

Piknik historyczny w Piasecznie - Zawisza wczoraj i dziś spotkanie pokoleń

Zawisza wczoraj i dziś – spotkanie pokoleń, pod takim hasłem 7 września 2014 roku organizowany jest na rynku miejskim piknik historyczny. W ramach obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego Centrum Kultury w Piasecznie wraz z Grupą Historyczną Zgrupowanie „Radosław” przygotowało ciekawą propozycję spędzenia niedzieli w mieście. Między godz. 12.00 a godz. 17.00 zapraszamy na rynek miejski, który pokryje scenografia mająca przybliżyć nam atmosferę Powstania Warszawskiego.

Piknik historyczny w Piasecznie - Zawisza wczoraj i dziś spotkanie pokoleń

Każdy chętny będzie mógł przez ten jeden dzień wejść w skórę Zawiszaka. W specjalnym punkcie rekrutacji uczestnicy zabawy dostaną wytyczne jakie zadania mają do wykonania. Do dyspozycji będą punkt sanitarny – szpital polowy, punkt łączności, punkt obserwacyjny i tor przeszkód. Nie zabraknie też rozmowy z dowódcą zakończonej quizem wiedzy, różnorodnych warsztatów, oraz spotkania z Zawiszakami (kombatantami, uczestnikami wydarzeń 1939-1945). Grupa Historyczna Zgrupowanie „Radosław” przeprowadzi również scenki – „Zasypani”, „Bomba zapalająca” oraz „Motopompiarze”. Charakter pikniku podkreślą piosenki wojenne, wystawa oraz pokaz filmów w budynku Przystanku Kultury. Będzie można też wysłać pamiątkowe pocztówki poprzez Harcerską Pocztę Polową.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje7 września 2014, 11:00,

Gminne Święto Plonów w Czersku

7 września 2014 roku zapraszamy na Gminne Święto Plonów w Czersku. Na początku imprezy zapraszamy na Mszę Świętą w Kościele w Czersku, która rozpocznie się o godz. 11.00. W programie organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji m.in.: konkursy, zabawy i pyszne jedzenie, występy dzieci i młodzieży, zespołów ludowych i formacji tanecznych, prezentacje TOnZ Wirtualne Muzeum i Nadwiślańskie Urzecze. Zagrają: Zespół Tadeusza Sasa, Bene, Sibiski, natomiast o godz. 18.00 wystąpi gwiazda wieczoru De Marco. Od godz. 20.00 odbędzie się zabawa taneczna z DJ. Zapraszamy na Gminne Święto Plonów w Czersku!

Gminne Święto Plonów w Czersku