Informacje7 czerwca 2014, 12:00,

Piknik Festyn Parafialny w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W sobotę 7 czerwca 2014 roku w godzinach 12.00-18.00 odbędzie się Piknik Parafialny w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence. Organizator: Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence zaprasza wszystkich na rodzinne gry i zabawy harcerskie, sportowe i artystyczne. Nie zabraknie kiermaszu ogrodniczego, loterii fantowej, konkursów i innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wystąpią też dla Państwa młodzi aktorzy z gimnazjum im. ks. Jerzego Popiełuszki a także odbędzie się koncert Beaty Bednarz. Program pikniku na załączonym poniżej plakacie:PIKNIK PARAFIALNY W KOŚCIELE PW. ŚW. MARII MAGDALENY W MAGDALENCE
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Informacje5 czerwca 2014, 19:00,

Runda południowoamerykańska - Wenezuela, Brazylia, Kolumbia - Klub Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna serdecznie zaprasza na spotkanie i pokaz slajdów Gosi i Marcina Złomskich pn.: Runda południowoamerykańska – Wenezuela, Brazylia, Kolumbia. Spotkanie odbędzie się w czwartek 5 czerwca 2014 roku o godz. 19.00 w KDK Hugonówka przy ul. Mostowej 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny! Zapraszamy podróżników i sympatyków różnych podróży na spotkanie z Klubem Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie.
 

RUNDA POŁUDNIOWOAMERYKAŃSKA – WENEZUELA, BRAZYLIA, KOLUMBIA - KLUB PODRÓŻNIKA W KONSTANCINIE-JEZIORNIE


Gosia i Marcin Złomscy: Runda południowoamerykańska – Wenezuela, Brazylia, Kolumbia
Wenezuela to kraj niezwykłych krajobrazów: barwnych tęczy na tle najwyższego wodospadu na świecie, sawanny na Wyżynie Gujańskiej, rozlewisk rzeki Orinoko i gór, których płaskie szczyty otula mgła. Są to słynne tepui – olbrzymie płaskowyże o pionowych ścianach, przypominające swym wyglądem góry stołowe. Te najstarsze skały na Ziemi to pozostałość prakontynentu Gondwany. Zdobędziemy najwyższą z nich – tepui Roraimę. Na szczycie ukarze nam się zaginiony świat, gdzie występują endemiczne gatunki roślin i zwierząt – świat, którego nikt z Was wcześniej nie widział. br/> Brazylia – ogromną część tego państwa zajmuje niedostępna i wilgotna kraina lasów deszczowych. W jej sercu, nad brzegami Amazonki, leży słynne miasto Manaus. Podróż statkiem do Letici, gdzie spotykają się granice Brazylii, Kolumbii i Peru, zajmuje ponad tydzień. Leżąc w hamaku na górnym pokładzie obserwujemy codzienne życie mieszkańców Amazonii – niewielkie wioski, pływające porty i fabryki lodu, wysłużone statki towarowe i pasażerskie oraz rybaków na wydrążonych z pnia drzewa canou. br/> Kolumbia to kraj, który zazwyczaj kojarzy się z kartelami narkotykowymi i krwawymi konfliktami. Rzeczywistość jest jednak inna. Podróżując po Kolumbii odkryjemy tętniącą życiem stolicę – Bogotę, bogatą kolonialną architekturę Cartageny – nigdy nie zdobytej fortecy. Będzie też okazja na odpoczynek na malowniczej plaży nad turkusowym morzem Karaibskim.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

 

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie