Informacje21 czerwca 2014, 13:00,

PIKNIK CZAS JUBILEUSZY W CHOJNOWIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zapraszamy na Piknik Jubileuszowym który odbędzie się 21 czerwca 2014 roku w godz 13.00-23.00 w Chojnowie. Czas jubileuszy obejmuje: 80-lecie OSP Chojnów, 25-lecie Biblioteki Publicznej w Chojnowie, 20-lecie Klubu Seniora w Chojnowie, 20-ta Majówka Czerwcówka, 18-lecie Zespołu Leśne Echo. W programie: jubileusz strażacki oraz Piknik Jubileuszowy (spektakle, koncerty, zabawy, konkursy, zabawy, pokazy, karaoke).

PIKNIK CZAS JUBILEUSZY W CHOJNOWIE

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje21 czerwca 2014, 14:00,

OBCHODY 160 LECIA WSI SOLEC


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Szanowni Państwo, mamy zaszczyt zaprosić na wyjątkowe uroczystości związane ze 160-leciem powstania wsi Solec, które odbędą się 21 czerwca 2014 roku. Wieś Solec położona jest wokół Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. To tu w XIX wieku wycinano drzewo olszowe, sosnowe, brzozowe i dębowe, a grunty zamieniono na kolonie. Początkowo wieś nazywała się Kolonia Szulec, a jej właścicielem był Walerian Szymanowski były sędzia pokoju okręgu czerskiego, dziedzic Łubnej. Walerian Szymanowski na rzecz rozwijania kolonii przekazał grunty na założenie cmentarza oraz pod budowę szkółki.

OBCHODY 160 LECIA WSI SOLEC

Dziś są to tereny prywatnych właścicieli w zabudowie głównie domów jednorodzinnych. Obchody będą miały charakter otwartego festynu z masą atrakcji dla wszystkich pokoleń. Mega piłkarzyki, dmuchana zjeżdżalnia i zamek, bramka celnościowa, quady, park linowy, konie i kucyki. Odbędą się koncerty zespołów: Bene, Czerwieńsza Strona Jabłka i K.A.S.A. Krzysztof Kasowski. Będzie można kupić płyty i koszulki z podpisami piłkarzy Legii Warszawa, a także wesprzeć akcję „Pięściarze Bokrerom i nie tylko”. Dodatkowo będzie możliwość poznania i wypróbowania geolokalizatora. Podczas obchodów zapraszamy do wzięcia udziału w loterii fantowej – każdy los wygrywa.

Przeczytaj też: Francis Tuan - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

OBCHODY 160 LECIA WSI SOLEC

Natalia Bryczyńska - współorganizator obchodów, oprawa graficzna

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Anonimowy, 16 lipca 2019
Natalia Bryczyńska Informacja z ostatniej chwili: dzięki naszemu sponsorowi Dem'a Promotion Polska na imprezie zawita Pan Paweł Skrzecz polski pięściarz, medalista olimpijski, m.in. wicemistrz świata w Monahium w 1982 r. Pan Paweł Skrzecz będzie podpisywał płyty "Niepokonane miasto niepokonany klub". Do zdobycia kalendarz akcji "Pięściarze bokserom i nie tylko", którego bohaterem miesiąca lipiec jest właśnie polski pięściarz. http://oczamififiego.pl/pawel-skrzecz-dla-bokser-org-o-naszej-akcji/#.U59XPnYyNnQ

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie