Informacje3 września 2016, 15:00,

PIKNIK BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

3 września 2016 roku w godz. 15-18 odbędzie się piknik BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY. Miejsce: Park Zdrojowy przy Hugonówce, Konstancin-Jeziorna. W programie rodzinnego pikniku m.in. miasteczko ruchu drogowego, zabawy i konkursy, egzamin na kartę rowerową, pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, symulator dachowania, znakowanie rowerów, prezentacja policyjnych radiowozów, pokaz obrony przed atakiem psa, wystawa dokumentów i pamiątek z okazji 25-lecia Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie.

PIKNIK BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

Informacje24 września 2016, 10:00,

Psiastkarnia dla Korabek

Zbliża się zima i potrzeby schronisk rosną w zastraszającym tempie. Korabiewice są jednym z nielicznych schronisk nie otrzymujących dotacji gminnych. Działają jako fundacja i utrzymują się wyłącznie z datków. Korabki i ich podopieczni (nie tylko psy!) są nam szczególnie bliskie i dlatego w dniach 24-25 września 2016 roku - Psiastkarnia we współpracy ze schroniskiem w Korabiewicach organizuje w podwarszawskim Konstancinie dwudniowy event, łączący naszą osobistą okazję do świętowania <3 urodziny Psiastkarni>, z bliskim naszemu sercu celem - zbiórką funduszy na wsparcie schroniska. Przez całe dwa dni bawimy się i zbieramy fundusze na nowe budy i bieżące potrzeby schroniska. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zlot dawnych podopiecznych schroniska w Korabiewicach.

PSIASTKARNIA DLA KORABEK

Pierwszy dzień zaczynamy aktywnie już od 10:00 ćwicząc yogę pod okiem @Keyoga (Kej Drewa-Sentkiewicz), następnie między innymi wytańczymy siódme poty z Janją Lesar (o 12:00) oraz zumbujemy ze Stefanem Jakóbczykiem (o 14:00). Treningi będą biletowane - 10 zł, a całkowity dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony jest na bieżące potrzeby Korabiewic - zakup biletów możliwy będzie od 1/09 poprzez aukcje charytatywne Allegro. Przez cały dzień realizowane będą także drobne konkursy i zabawy dla psów, i ich właścicieli - m.in. prezentacja i kurs treningu agility, spotkania indywidualne z trenerami, lekarzem weterynarii oraz dietetykiem. Przez cały dzień prowadzona będzie sprzedaż "losów na loterię" czyli nagród niespodzianek, z której środki w całości przekazane będą na bieżące utrzymanie schroniska.

We wnętrzach Psiastkarni przez cały weekend odwiedzający będą mogli podziwiać przygotowane przez gwiazdy, artystów, dziennikarzy i sportowców prace pod hasłem "Mój Pies lub kot...". W akcję zaangażowali się między innymi m.in. Anna Prus, Anna Popek, Ewa Wojciechowska, Jacek Poniedziałek i jego="" koty="", Leszek Stanek, Agnieszka Mrozińska, Małgorzata Bogdańska i Marek Koterski, Kamila Szczawińska, a lista gwiazd włączających się w wydarzenie wciąż rośnie! Wszystkie prace, przygotowane i podpisane przez ich autorów już od 15 września będą wystawione na licytację na internetowych aukcjach charytatywnych serwisu Allegro z bezpośrednim wskazaniem celu - wsparcia Schroniska w Korabiewicach.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PSIASTKARNIA DLA KORABEK

Wieczorem odbędzie się premiera nowego kalendarza - Psiarelli 2017, w ciekawy sposób łączącego siłę i delikatność. Zupełnie nowa, długo oczekiwana odsłona korabkowych podopiecznych w ramionach fascynujących modeli. Premierowy bankiet uprzyjemni m.in. recital artystki będącej tegorocznym objawieniem polskiej sceny muzycznej.

25/09/2016 to dzień pierwszych Targów Petcetera - targów wyłącznie dla miłośników zwierząt , których wystawcy również dołożą swoją cegiełkę na rzecz Korabiewic. Tego dnia tworzymy przestrzeń, w której każdy właściciel pupila będzie mógł znaleźć dla niego i dla siebie unikalne akcesoria i prezenty. Kupując pomagamy. Będzie to także kolejny dzień atrakcji - konkursy, szkolenia, zabawy i pokazy agility, czy też sesje zdjęciowe pupili to tylko część planowanych punktów programu, którego najważniejszymi elementami będą charytatywny dogtrekking pod patronatem naszego partnera Hunter Polska oraz zlot Korabkowych adopciaków.

Matylda Anna Jagłowska

Psiastkarnia i Schronisko w Korabiewicach

Wydarzenie na facebook: www.facebook.com/events/1658873017760386
Dołączajcie do wydarzenia i zapraszajcie znajomych!