Informacje4 września 2008, 00:00,

Pieśni Bułata Okudżawy w Ośrodku Kultury w Mysiadle

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zaprasza dorosłych i młodzież na koncert PIEŚNI BU£ATA OKUDżAWY, podczas którego zagra dla nas Roman Ziemlański, gitarzysta i balladzista. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 5 września 2008 roku o godz. 19:00. Miejsce: Ośrodek Kultury w Mysiadle w budynku Myszki przy ul. Topolowej 2 lokal 106. Zapraszamy na piątkowy koncert pieśni Bułata Okudżawy w Mysiadle.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje4 września 2008, 00:00,

6 września zapraszamy na Otwarte Ogrody do Konstancina

Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana żeromskiego, Klub Inicjatyw Obywatelskich Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna serdecznie zapraszają na OTWARTE OGRODY W KONSTANCINIE, które odbędą się w sobotę 6 września 2008 roku. Po raz pierwszy w Konstancinie otwierane są prywatne ogrody, które staną się miejscem różnego rodzaju wydarzeń artystycznych, edukacyjnych i informacyjnych. Otwieramy ogrody, park i miasto - otwieramy serca i umysły. Odwiedź Otwarte Ogrody w Konstancinie.

OTWARTE OGRODY W KONSTANCINIE
kliknij, aby powiększyć plakat

Mieszkańcy, podzielą się z przybywającymi sąsiadami i gośćmi radością z tworzenia dzieł sztuki i wspomnieniem o sławnych ludziach, którzy kiedyś tu odnaleźli swoją przystań. Będzie możliwość obejrzenia z bliska piękny detal architektoniczny, odnajdziecie wille wpisane w rejestr zabytków w trakcie wspólnej wycieczki. Posłuchacie muzyki na żywo ze świergotem ptaków w tle, porozmawiamy z autorem książki o Konstancinie, podyskutujecie o przyszłości miasta, zarazicie się pasją kolekcjonerską znakomitego bywalca warszawskiego targu staroci. To tylko kilka przykładów z wielu wydarzeń jakie przygotowali organizatorzy Otwartych Ogrodów w Konstancinie.

6 września Otwarte Ogrody w Konstancinie program dnia:

Ogród literacki godz. 15:00-17:00 Konstancińskich pocztówek czar - spotkanie z Tomaszem Lachowskim autorem książki Konstancin. Obrazy z przeszłości. Miejsce - ul. Kościelna 4.
Ogród społeczny - Konstancin dziś i jutro godz. 13:00-14:00 Spotkanie dyskusyjne ze Stowarzyszeniami: £ad na Mazowszu, TMPiZK, KIO. Miejsce - ul. Kościelna 4. Organizatorzy: KIO i TMPiZK.
Rzeźba ekologiczna w plenerze ogrodowym godz. 13:00-17:00 Spotkania z rzeźbiarzami, warsztaty. Miejsce - ul. Słomczyńska 23 pensjonat Le Matin.
Ochrona zabytków Konstancina godz. 13:00-14:00 Spotkanie z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków Barbarą Jezierską. Miejsce - ul. Słomczyńska 23 pensjonat Le Matin.
Ogród muzyczny godz. 16:30-17:00 Koncert muzyki plenerowej w wykonaniu muzyków związanych z konstancińską szkołą muzyczną. Miejsce - ul. Słomczyńska 23 pensjonat Le Matin.
Mijane, zapomniane… godz. 13:00-17:00 Mijane, zapomniane… - skarby ukryte w cieniu ogrodów. Wystawa fotografii Moniki Bukowińskiej i Dominika Bednarskiego. Miejsce - ul. Wilanowska 37A - willa Ave.
Ogrody i £ąki godz. 13:00-17:00 Wernisaż wystawy malarstwa Joanny Małgorzaty Brzostowskiej: spotkanie z autorami prac: 14:00-17:00, warsztaty malarskie na terenie galerii: 14:00-17:00. Miejsce - ul. Wojewódzka 18/róg Prusa, Galeria Joanny Małgorzaty Brzostowskiej.
Spacer po dawnym Konstancinie godz. 15:00-16:00 Zbiórka przy tężni, spacer z Tadeuszem Świątkiem, uliczkami Konstancina, na zakończenie - spotkanie autorskie w ogrodzie willi Świt ul. żeromskiego 4, - około godz. 16:00-17:00.
Śladami Stefana żeromskiego godz. 14:30-16:00 Spotkanie z prof. Jerzym Snopkiem, autorem książki o Stefanie żeromskim. Miejsce - ogród willi Świt przy ul. żeromskiego 4.
W ogrodzie historii godz. 14:30 Spotkanie przy tężni w konstancińskim parku. Dr Czesława Gasik - opowie o historii Uzdrowiska (ok. 30 min.) Miejsce - przy tężni.
W ogrodzie zdrowia godz. 15:00-16:00 Bezpłatny pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz pomiar cukru we krwi. Organizatorzy: Uzdrowisko Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. Miejsce - przy tężni.
Ogród w lesie godz. 13:00-14:30 Specjaliści z Nadleśnictwa Chojnów zaprezentują problematykę ochrony przyrody. Organizatorzy: Nadleśnictwo Chojnów. Miejsce - przy tężni.
Ogród rodzinny godz. 13:00-14:00 Prezentacja nowego miesięcznika Magazyn Familia. Miejsce - ul. Batorego 37 ogród willi Marychna.
Ogród literacki godz. 14:00-15:30 Spotkanie z Franciszkiem Starowieyskim, malarzem i autorką książki: Przewodnik zacnego kolekcjonera według Franciszka Starowieyskiego - Izabela Górnicka-Zdziech. Miejsce - ul. Batorego 37 ogród willi Marychna.
Spotkanie ze sztuką godz. 14:30-16:00 Spotkanie z Anną Buczkowską, znanym artystą plastykiem. Prezentacja prac. Miejsce - ul. Kraszewskiego 5, dom artystki.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Konstancin