Informacje8 grudnia 2014, 08:00,

Pierwszy Gminny Festiwal Spektakli Zimowych w Józefosławiu

Obserwując ogromne zainteresowanie piaseczyńskich przedszkoli udziałem we wszelkich imprezach promujących twórczość najmłodszych, takich jak Eko festiwal, Przegląd Małych Form Teatralnych EFFKa, czy akcje Rynek, pragniemy stworzyć kolejną imprezę, która – mamy nadzieję – na stałe wpisze się w kalendarz kulturalny naszego miasta.

Gminny Festiwal Spektakli Zimowych w Józefosławiu

Każde przedszkole publiczne czy nie, przygotowuje spektakl na Boże Narodzenie. Często nie są to tradycyjne jasełka gdyż w wielu przedszkolach kształcą się dzieci z różnych krajów i kultur, a placówki te pragnąc uszanować ich odrębność wybierają do prezentacji tematy nie tylko religijne. Dlatego przegląd nasz ma być Przeglądem Spektakli Zimowych.

Prezentacja różnych form i tematów pozwoli najmłodszym poznać polską tradycję, ale i różnorodność kultur. Przegląd ma na celu prezentację twórczości przedszkolnej, wymianę doświadczeń, doskonalenie w dziedzinie teatru małego aktora poprzez omówienie spektakli z profesjonalnym jury i warsztaty.

Gminny Festiwal Spektakli Zimowych odbędzie się 15 stycznia 2015 roku, w dawnej kaplicy przy Kościele Św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 grudnia 2014 roku. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Organizatorami Przeglądu są: Niepubliczne Przedszkole Świat Bajek i Parafia w Józefosławiu
Honorowy Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Urząd Gminy Piaseczno i Centrum Kultury w Piasecznie

REGULAMIN PRZEGLĄDU:
1. Do przeglądu mogą przystąpić wszystkie placówki przedszkolne publiczne i niepubliczne.
2. Przegląd odbędzie się 15 stycznia 2015 w dawnej kaplicy przy kościele w Józefosławiu.
3. Każda placówka może zgłosić tylko jeden spektakl.
4. Na zgłoszenia czekamy do 20. grudnia b.r.
5. Czas przygotowania i demontażu nie może przekraczać 15 minut przed i po.
6. Czas prezentacji nie może przekraczać 30 minut.
7. Oceniany będzie dobór repertuaru, kostiumy, świadome użycie rekwizytu i scenografii, kultura mowy, gra aktorska, muzyka i ogólne wrażenia artystyczne.
8. Do przeglądu zostanie zakwalifikowane maksymalnie 15 zespołów, decyduje kolejność zgłoszeń. (Zgłaszamy się poprzez przesłanie karty uczestnika na adres e-mail: anna.kolanowska@swiatbajek.eu)
9. Organizator zapewnia oświetlenie, nagłośnienie, obsługę techniczną.
10. Organizator zastrzega sobie możliwość narzucenia kolejności występującym.
11. Przewiduje się przyznanie 3 głównych nagród oraz wyróżnień i nagród indywidualnych.
12. Ogłoszenie wyników i uroczysta Gala odbędą się po feriach zimowych, w pierwszym tygodniu lutego. Wszystkie placówki biorące udział w Przeglądzie zostaną poinformowane o terminie z odpowiednim wyprzedzeniem.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=10756
Informacje6 grudnia 2014, 18:00,

Wernisaż wystawy My, Wy i Oni Wspólna Sprawa = Wspólna Europa

Zapraszamy 6 grudnia 2014 roku do Galerii Pi w Zalesiu Górnym na wernisaż wystawy "My, Wy i Oni Wspólna Sprawa = Wspólna Europa". Otwarcie wystawy odbędzie się o godzinie 18 w Galerii Pi przy ul. Pionierów 11/13. Wystawa jest podsumowaniem dwutygodniowych darmowych warsztatów dla młodzieży z Polski i Ukrainy, które odbyły się na przełomie sierpnia oraz września w Zalesiu Górnym.

Wernisaż wystawy My, Wy i Oni Wspólna Sprawa = Wspólna Europa

Młodzież uczestniczyła w warsztatach z m.in.: fotografii, dramy, historii. Projekt "My Wy i Oni" fundacji Bonum et Sapientia został sfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i zrealizowany w partnerstwie Galerii Pi, Domu Kultury w Piasecznie oraz Szczepu Watra. - Podczas wystawy będzie można kupić koszulki i prace fotograficzne uczestników, a zebrane w ten sposób fundusze, przekażemy na edukację w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym „Lingwista” dwóch uczestniczek projektu - informuje Franciszek Szamocki z Galerii Pi. ​

Wystawa będzie czynna w soboty i niedziele od 15.00 do 20.00 przez cały grudzień.

Redkacja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=9462