Informacje14 kwietnia 2007, 00:00,

Pierwszo majowych wspomnień czar Kolejką Piaseczyńską

Na stronie Kolejki Piaseczyńskiej umieszczony został plakat informujący o najbliższej wycieczce pod nazwą: "1-majowych wspomnień czar" Kolejką Piaseczyńską. Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa oraz Oddział Mazowsze PTTK, organizują wycieczkę (przejazd) Kolejką Piaseczyńską na trasie: Piaseczno - Złotokłos - Tarczyn - Piaseczno. Wyjazd z Piaseczna planowany jest 1 maja 2007 roku, o godzinie: 11:00, natomiast powrót na 16:00. Start wycieczki w lokalizacji Piaseczyńskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej, mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza 14 w Piasecznie.

Pierwszo majowych wspomnień czar Kolejką Piaseczyńską (weekend majowy)
kliknij aby powiększyć

W programie pierwszo majowej wycieczki jest przejazd Kolejką Piaseczyńską na trasie: Piaseczno - Złotokłos - Tarczyn - Piaseczno, piknik przy ognisku w Runowie, spacer 1-majowy w okolicach stacji PKP w Runowie, muzyka i piosenki z tamtych lat (organizatorzy zapewniają śpiewniki), pokaz mody i konkurs "Hit odzieżowy PRL", gastronomia z kotła (grochówka, serdelowa, bułka, musztarda, oranżada), tańce w specjalnej świetlicy na kołach.

Koszt udziału w imprezie wynosi 40 złotych, dzieci od lat 4 i młodzież szkolna 28 złotych. Zgłoszenia i opłaty organizatorzy przyjmują do 28 kwietnia 2007 roku.

Kontakt do współorganizatorów wycieczki pierwszo majowej:
Oddział Mazowsze PTTK ul. Litewska 11/13 w Warszawie, tel.: (22) 629 39 47, e-mail: mazowsze@pttk.com.pl, strona: www.pttk.com.pl
Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa ul. Sienkiewicza 14 w Piasecznie, tel.: (22) 756-76-38, e-mail: kolejkap@wp.pl, strona: www.kolejka-piaseczno.com

¬ródłem informacji, jest plakat ze strony kolejki: plakat_1maja.jpg.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje15 kwietnia 2007, 00:00,

Bajkowa Niedziela Dla Maluchów w Ośrodku Kultury

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie zaprasza dzisiaj (15 kwietnia 2007 roku) o godzinie 16:00 na Bajkową Niedzielę Dla Maluchów. Wystąpi Teatr GONG, który zaprezentuje pełen humoru spektakl pod tytułem: Muminkowy kabarecik. Wstęp kosztuje 8 złotych.

Bajkowa Niedziela Dla Maluchów odbędzie się w sali Ośrodka Kultury w Piasecznie przy ulicy Kościuszki 49. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, z którym rozpoczęliśmy współpracę (współpracują z nami).

Nasze dodatkowe informacje o spektaklu "Muminkowy Kabarecik": Muminki jak dzieci przeżywają radość, uczą się przyjaźni, szacunku, miłości. Zaproszeni goście do Muminkowej Doliny tworzą zaskakujące sytuacje. Muminki - duże lalki kukiełki. Nad wszystkim czuwa mama Muminka - żywy plan aktorski. Gośćmi są też lalki marionetki i wesoły komik. Pełen humoru spektakl.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno