Informacje21 września 2013, 00:00,

Pierwsza na Mazowszu operacja kręgosłupa z wykorzystaniem metody TESSYS firmy Joimax


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Polscy neurochirurdzy wzięli udział w konferencji i warsztatach poświęconych endoskopowej operacji kręgosłupa z użyciem metody TESSYSŸ firmy Joimax. Na żywo obserwowali pierwszy na Mazowszu taki zabieg. Podobnych operacji odbyło się w Polsce już pięć. Konferencja i warsztaty poświęcone endoskopowej operacji kręgosłupa z wykorzystaniem nowatorskiego sprzętu Joimax GmbH i metody TESSYS (z dostępu transforaminalnego, bocznego) odbyły się w czwartek, 19 września 2013 roku, w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji STOCER Sp. z o.o. w Konstancinie-Jeziornie.

PIERWSZA NA MAZOWSZU OPERACJA KRęGOS£UPA Z WYKORZYSTANIEM METODY TESSYS FIRMY JOIMAX

Neurochirurdzy z całej Polski mieli okazję na żywo przyjrzeć się transmisji z zabiegu. Wykonał go ekspert z wieloletnim doświadczeniem w tej metodzie – dr Guntram Krzok. W programie warsztatów był również wykład dr Krzoka, który przekazał lekarzom wskazówki dotyczące techniki operacji oraz porady dla początkujących w tej metodzie. Na temat samych technik endoskopowych z wykorzystaniem sprzętu Joimax wypowiedział Dyrektor sprzedaży międzynarodowej Joimax - Michael Roberz.

PIERWSZA NA MAZOWSZU OPERACJA KRęGOS£UPA Z WYKORZYSTANIEM METODY TESSYS FIRMY JOIMAX

Zastosowana metoda – małoinwazyjna operacja kręgosłupa z wykorzystaniem procedury TESSYSŸ jest metodą znaną i stosowaną na całym świecie. W Niemczech wykonywana jest w 55 ośrodkach medycznych. Metoda TESSYSŸ opracowana przez Joimax pozwala na wykonywanie zabiegów endoskopii kręgosłupa w jego odcinku lędźwiowym z dostępu transforaminalnego, bocznego. TESSYSŸ Stenosis umożliwia endoskopowe leczenie stenozy kręgosłupa. System CESSYS (dostęp przedni) umożliwia endoskopię odcinka szyjnego kręgosłupa.

PIERWSZA NA MAZOWSZU OPERACJA KRęGOS£UPA Z WYKORZYSTANIEM METODY TESSYS FIRMY JOIMAX

Systemy Joimax pozwalają na wykonywanie zabiegów endoskopii kręgosłupa na całej jego długości w znieczuleniu miejscowym. Ponadto wykorzystanie endoskopowego dostępu pozwala na zachowanie wszystkich stabilizujących struktur kręgosłupa, zmniejszenie bólu pooperacyjnego i przyspieszenie rehabilitacji. Większość pacjentów wraca znacznie szybciej, gdyż już po około 3-6 tygodniach do codziennej aktywności. Operacji mogą poddać się osoby, u których znieczulenie ogólne z powodów zdrowotnych nie jest możliwe. Tradycyjna, „otwarta” chirurgia kręgosłupa, stosowana jest od lat 30-stych XX wieku. W Polsce jest to jedna z najpopularniejszych metod operacyjnych, niestety jest znacznie bardziej inwazyjna, a po jej zastosowaniu pacjent dłużej dochodzi do pełnej sprawności.

PIERWSZA NA MAZOWSZU OPERACJA KRęGOS£UPA Z WYKORZYSTANIEM METODY TESSYS FIRMY JOIMAX

Joimax GmbH to twórca, producent i dystrybutor pełnego asortymentu urządzeń endoskopowych. Firma koncentruje się na innowacyjnych technologiach, systemach i metodach małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa. Stosowane przez firmę rozwiązania chirurgiczne zapewniają najmniej inwazyjne leczenie. JOIMAX posiada certyfikowany system zarządzania jakością, zgodny z międzynarodowymi normami DIN EN ISO 13485 oraz dyrektywą WE 93/42/EWG. Wszystkie produkty oznaczone są znakiem CE i dopuszczone na rynek przez FDA. Wyłącznym przedstawicielem Joimax GmbH w Polsce od 1 stycznia 2013r. jest Varimed Sp. z o.o. Varimed to polska firma z Wrocławia, która od 20 lat specjalizuje się w sprzedaży i serwisowaniu specjalistycznej aparatury medycznej.
autor/źródło: Joanna Bartkowiak - Agencja TANDEM

Napisz komentarz

Informacje19 września 2013, 00:00,

Koncert Febra oraz Makijaż w Bobrowcu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Społeczność wsi Bobrowiec zaprasza na koncert zespołów: Febra oraz Makijaż, który odbędzie się w najbliższą sobotę 21 września 2013 roku o godz. 14.30 na placu przy ul. Kormoranów w Bobrowcu. Koncert odbędzie się w ramach pikniku organizowanego przez społeczność wsi Bobrowiec. Wstęp wolny. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

KONCERT FEBRA i MAKIJAż W BOBROWCU

Febra powstała w 2010 r. w Warszawie, kiedy to wymieszała się stara i młoda krew i skonfrontowały temperamenty piątki rezolutnych miłośników rocka. Od tamtej pory grają w stałej konfiguracji radosny repertuar, całkowicie autorski. To wypadkowa muzycznych pasji, zwykle zawierająca się w kręgach dynamicznego blues-rocka, choć od podróży nie stronią. Mają za sobą kilka koncertów m.in. na Bluesowej Scenie Młodych w Otwocku i ostatnim finale WOŚP w Gostyniu oraz jako support Gerry Jablonski and The Electric Band ze Szkocji. W skład zespołu Febra wchodzą: Wokal: Edyta Kalinowska,Gitary: Wojciech Sarwiński i Dominik Swat, Bass: Bartosz Swat, Perkusja: Tomasz Mierzejewski. Febra: www.febra.muzzo.pl


Makijaż zespół powstał w 2010 roku w Warszawie z inicjatywy Jakuba Bąkały (gitara) i Pawła Kotowskiego (bas). Niekrótki i niełatwy proces poszukiwania wokalu zaowocował dołączeniem do zespołu Marysi żak. Rozpoczęła się praca na autorskim materiałem grupy. W lipcu 2011 roku skład uzupełnił Wojtek Sadurski na perkusji. Obecnie, po wydaniu dema, zespół regularnie gra koncerty, bierze udział w przeglądach i festiwalach. Do sukcesów zespołu należy zaliczyć ciepłe przyjęcie występu podczas festiwali i konkursów Party Rura (I miejsce), Wszyscy Śpiewamy Na Rockowo (I miejsce i nagroda specjalna), Emergenza, Around The Rock oraz Rock May Festival. Ich muzyki nie da się namalować tylko na jednej twarzy. Mają do zaproponowania rockowe barwy, ale także ostrzejsze, progresywne rozwiązania z trip-hopowymi ozdobnikami. Autorskie kompozycje eksponują soczysty głos wokalistki wybijający się ponad silne basowe linie. Całość przyprawiona jest dużym zbiorem gitarowych brzmień, opartych na pozornie chaotycznych dźwiękach oraz solidnym perkusyjnym rzemiosłem. Na koncertach malują precyzyjnie. Makijaż: facebook.com/zespolmakijaz
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie