Informacje8 listopada 2015, 15:00,

Pierrotów dwóch - Teatralna Niedziela w Górze Kalwarii

8 listopada 2015 roku o godz. 15.00 zapraszamy na spektakl pt.: Pierrotów dwóch, w ramach Teatralnej Niedzieli w Górze Kalwarii. Miejsce: Kino Uciecha Ks. Sajny 14, Góra Kalwaria.

PIERROTÓW DWÓCH - TEATRALNA NIEDZIELA W GÓRZE KALWARII

Pierrotów dwóch (pantonima) spektakl opowiada o przygodach jednej z najbardziej znanych postaci w dziejach teatru - Pierrota. Wywodzącego się z włoskiej komedi dell’arte, pojawiającego się we francuskim teatrze jarmarcznym bohatera niezliczonej ilości dzieł poetyckich czy muzycznych. Spektakl nawiązuje do tradycji sztuki pantomimy XIX w. W naszym spektaklu opowiadamy zaskakujące przygody Pierrota, jego pasje, radości, zauroczenia i rozczarowania. „Pierrotów dwóch” to podróż przez sny, i marzenia, przez świat wyobraźni, w którym jeśli tylko zdobędziemy się na odrobinę radosnej naiwności, wszystko będzie możliwe. Spektakl opowiedziany za pomocą mowy ciała, gestów i mimiki. Zrozumiały dla wszystkich. Jest jak powrót do dawnych czasów gdy dorośli widzowie pragnęli znaleźć chwilę wytchnienia a dzieci zobaczyć coś absolutnie nowego. Tak więc zapominając że od narodzin Pierrota minęło kilkaset lat sięgamy do tej postaci chcąc ukazać coś za czym wszyscy tęsknimy i wierząc, że wciąż jesteśmy w stanie śmiać się równie szczerze jak kiedyś... Scenariusz, reżyseria, choreografia: Bartłomiej Ostapczuk. Muzyka, scenografia Teatr Mimo. Występują aktorzy Teatru Pantomimy Mimo: Bartłomiej Ostapczuk i Paweł Kulesza.

Marcin, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=9834
Informacje8 listopada 2015, 19:00,

BLUE DEEP SHORTS W TARCZYNIE

8 listopada 2015 roku o godz. 19.00 zapraszamy na koncert zespołu BLUE DEEP SHORTS. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie ul. J. Stępkowskiego 17, Tarczyn. Wstęp wolny. BLUE DEEP SHORTS jest ich 4, grają ze sobą od 2005 roku, ale ostateczny kształt zespołu uformował się jesienią 2014 r. wraz z wydaniem debiutantkiej EPki. Przy okazji występu na Europejskich Targach Muzycznych „Co Jest Grane” ich muzyka została określona jako „odwaga alternatywy i lekkość popu”.

BLUE DEEP SHORTS W TARCZYNIE

BLUE DEEP SHORTS to m.in zwycięzcy Jarocińskich Rytmów Młodych2015, Kortofestu 2015, Nowodworskiego Festiwalu Rockowego 2015 oraz przeglądu GAPA 2014, a także finaliści Festiwalu Młodych Talentów 2014 w Szczecinie. Mieli już okazję dzielić scenę z takimi artystami jak Natalia Przybysz, Abradab, Voo Voo, Lao Che, Organek czy Big Cyc. Z początkiem 2015 r. pojawili się na falach Programu Trzeciego Polskiego Radia, jak również na Liście Przebojów Trójki. „Lubię to.” – Małgorzata Halber „Jesteście zajebiści, nie ma co gadać” – Paweł Krawczyk – HEY „Zespół zaczyna grać i z jakiegoś powodu staje powietrze.” – Leszek Biolik – Republika

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Marcin, 16 lipca 2019