Informacje24 listopada 2016, 18:30,

Pięknego złe początki - Nosferatu, Metropolis, Pancernik Potiomkin, Charlie Chaplin w Janczewicach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


24 listopada 2016 roku o godz. 18.30 odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Filmowego. Temat spotkania: Pięknego złe początki - Nosferatu, Metropolis, Pancernik Potiomkin, Charlie Chaplin. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Janczewicach, ul. Jedności 99 a.

PIĘKNEGO ZŁE POCZĄTKI - NOSFERATU, METROPOLIS, PANCERNIK POTIOMKIN, CHARLIE CHAPLIN W JANCZEWICACH

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 listopada 2016, 18:00,

W cieniu prezydenta - wieczór filmowy z Hanną Etemadi


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

24 listopada 2016 roku o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór filmowy z Hanną Etemadi. Miejsce: KDK Hugonówka, ul.Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy.

W CIENIU PREZYDENTA - WIECZÓR FILMOWY Z HANNĄ ETEMADI

W CIENIU PREZYDENTA to film dokumentalny w reżyserii Hanny Etemadi to opowieść o losach zapomnianego bohatera Jana Pohoskiego, żołnierza I Brygady Legionów, a od 1934 roku zastępca Stefana Starzyńskiego - Prezydenta Warszawy, prekursora europejskiej wizji naszej stolicy. Aresztowany wiosną 1940 roku w ramach realizacji planu AB generała Hansa Franka został zastrzelony w masowej egzekucji 20- 21 czerwca 1940 roku w Palmirach obok Rataja, Niedziałkowskiego, Kusocińskiego. Jego życiorys wpisał się w historię naszego kraju i Warszawy, jak i tragedia jego Rodziny. Córkę Ewę wybitną poetkę i publicystkę, również więźniarkę Pawiaka rozstrzelaną w lutym 1944 roku w ruinach Getta . Syn Jan zginął w Powstaniu Warszawskim o nich także jest film, oparty na pamiętniku żony Jana Hanny Pohoskiej. Unikatowe archiwalia filmowe i fotograficzne ilustrujące losy rodziny Pohoskich na tle historii kraju to obok nowoczesnego montażu i oryginalnej oprawy muzycznej to bezsprzeczne walory filmu.

W CIENIU PREZYDENTA - WIECZÓR FILMOWY Z HANNĄ ETEMADI

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie