Informacje18 czerwca 2013, 00:00,

Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


21 czerwca 2013 roku rozpocznie się trzydniowe święto teatru, połączone z festiwalem Indii w Piasecznie. Podczas Piaseczyńskich Teatraliów Sobótkowych zaprezentują się teatry lokalne i krajowe. Ponadto wszystkie wieczory umilą koncerty. Zamierzeniem teatraliów jest zdobycie możliwie najszerszego kręgu odbiorców. Wobec tego każdorazowo planowane są imprezy związane z różnymi dziedzinami sztuki: przedstawienia, wernisaże, akcje uliczne, koncerty muzyczne. Odbywają dwa a nawet trzy razy dziennie, w różnych punktach miasta: na scenie plenerowej w parku miejskim, na placu Piłsudskiego i placu Kisiela. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Organizatorami teatraliów są: Centrum Kultury w Piasecznie oraz teatr Nic Pewnego. Zapraszamy na Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe w Piasecznie.

PIASECZYńSKIE TEATRALIA SOBÓTKOWE PIASECZNO

Program Piaseczyńskich Teatralii Sobótkowych:

21 czerwca 2013r. (piątek)
10.00 – 12.00 – Scena dziecięca – teren Kościoła Św. Anny - Calineczka - przedszkole Fantazja , Bajka o smutnym osiołku - przedszkole Świat Bajek , Kopciuszek - teatrzyk Horrorek, zabawy z teatrem ExPonad
20.30 – 21.30 – Koncert zespołu £ysa Góra (Piaseczno) – scena plenerowa – Rynek
21.30 – 22.00 - Spektakl Noc Kupały – grupa teatralna „Face To Face” (Zduńska Wola) – scena plenerowa – Rynek
22.15 – 23.00 - Księżniczka Magdalena wg. Witkacego – teatr ExPonad (Piaseczno), Skwer Kisiela
23.00 – 24.00 - Widowisko plenerowe „Giganci” – Teatr A (Gliwice) – parking ul. Sierakowskiego. Spektakl dla widzów dorosłych.
22 czerwca 2013r. (sobota)
15.00 – 18.00 – Scena dziecięca – scena plenerowa – Rynek - Kopnięte bajki - Szkoła Podstawowa Mysiadło, Calineczka – Szkoła Podstawowa Nowa Iwiczna , Brzydkie Kaczątko - Szkoła Podstawowa w Lesznowoli, Czerwone Kapturki – Szkoła Podstawowa Nr 72, Calineczka – Szkoła Podstawowa Nr 72, zabawy z teatrem ExPonad
20.30 – 21.30 – koncert – Maciej Turkowski z zespołem (Siedlce) - scena plenerowa - Rynek
22.00 – 23.00 – W podróży – teatr „Zgraja z Zielonej” (Piaseczno) – Skwer Kisiela
23.00 – 24.00 – Widowisko plenerowe „Pandora” – Teatr Formy (Wrocław) – parking ul. Sierakowskiego
23 czerwca 2013r. (niedziela)
15.00 – 18.00 – Festiwal Indii: Bhajan – muzyczne wprowadzenie, tańce hinduskie, pokazy sztuki walki i magii, pokaz ćwiczeń jogi, Teatr - fragment Mahabharaty - Gita


£ysa Góra – to folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów. Nie boją się eksperymentować i łamać schematy. Dwa silne kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się wzajemnie na kanwie elektryzujących dźwięków gitary, głębokiego basowego brzmienia i mocnej perkusji, oswojonych delikatnymi brzmieniami „przeszkadzajek” i fletu. Ich występom towarzyszy nieprawdopodobna energia i klimat rodem z £ysej Góry. Skład: Dorota Filipczak-Brzychcy (wokal), Marta Jędrzejczyk (wokal) Krystian "Chrystek" Jędrzejczyk (perkusja), Piotr "Mele" Maleszyk (gitara basowa), Krzysztof Rukat (gitara elektryczna), Grzegorz "Laser" Lasek (przeszkadzajki), Dawid Banasiuk (flet).

TEATR A Z GLIWIC. GIGANCI

O godz. 23.00 na parkingu przy ul. Sierakowskiego z emocjonującym widowiskiem plenerowym wystąpi Teatr A z Gliwic. GIGANCI - bo tak się nazywa ten spektakl dla widzów dorosłych, to duże plenerowe przedsięwzięcie, dla którego kanwą staje się intrygujący biblijny passus o gigantach zaludniających u zarania dziejów ziemię. Archetypiczny wątek, obecny we wszystkich mitologiach świata, skłonił twórców do przygotowania widowiska opowiadającego “o limitach”, nałożonych kondycji człowieka – limitach, które paradoksalnie określają jego wolność, a których przekraczanie (inflacja) prowadzi do tragedii. Spektakl plenerowy, przygotowany z rozmachem, wykorzystuje projekcje multimedialne, techniki lalkarskie (marionety), techniki fire–show, elementy tańca, ilustrację muzyczną (specjalnie na potrzeby tego widowiska powstał video-vocal Katarzyny Groniec). Teatr A z Gliwic stara się łączyć popularny język teatru muzycznego z doświadczeniami awangardy teatralnej, sięga do polskiej tradycji, łączy autorskie teksty z tekstami biblijnymi i staropolskimi, czerpie obficie z dorobku literackiego innych kultur, inspiruje się europejskim folklorem. Zespół niezmiennie szuka w swoich spektaklach Piękna i Sacrum. Podejmując ważne tematy stara się komunikować z widzem językiem jak najbardziej uniwersalnym. Wychodząc od spektakli dramatyczno-muzycznych Grupa wciąż poszukuje nowych form wyrazu - korzysta z języka teatru liturgicznego, ulicznego, nie stroni od groteski, szuka inspiracji w średniowiecznych misteriach - zmierzając nieuchronnie w kierunku teatru totalnego.

KONCERT MACIEJA TURKOWSKIEGO

Sobotnią ucztę teatralną rozpocznie scena dziecięca. O godz. 20.30 zapraszamy na koncert Macieja Turkowskiego z zespołem na miejskim rynku. Lider grupy – Maciej Turkowski od 25 lat zajmuje się piosenką poetycką. Jako instruktor siedleckiego Domu Kultury pracuje z młodymi ludźmi przygotowując ich do przeglądów, festiwali i koncertów. Wychowankowie Maćka są między innymi laureatami krakowskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki, rybnickiej OFPA, olsztyńskich Spotkań Zamkowych i Piaseczyńskiego Zlotu Piosenki Różnej. Zespół w obecnym składzie gra razem od trzech lat. W ich repertuarze znajdują się utwory własne do tekstów bardziej i mniej znanych autorów oraz zapożyczone, utrzymane w nurcie piosenki literackiej czy piosenki artystycznej. Jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych zespołu było wydanie w 2007 roku płyty „Tyle pragnień”. Podczas Piaseczyńskich Teatraliów Sobótkowych na scenie plenerowej usłyszymy: Natalię Sisik, Annę Przedlacką, Jakuba Pawlaka, Pawła Odoszewskiego, Jędrzeja Goławskiego i Macieja Turkowskiego.

TEATR FORMY – SCENA PANTOMIMY PANDORA

O godz. 23.00 kolejne spektakularne widowisko plenerowe - "Pandora" - w wykonaniu Teatru Formy z Wrocławia. Zapraszamy na parking przy ul. Sierakowskiego w Piasecznie. Teatr Formy – Scena Pantomimy (dawny Współczesny Teatr Pantomimy) istnieje od 1996, założony i prowadzony przez Józefa Markockiego, który wyrósł z Wrocławskiego Teatru Pantomimy i szkoły Mistrza Henryka Tomaszewskiego. Wszyscy członkowie zespołu są zawodowymi aktorami, a formacja jaką tworzą wyrasta z tradycji polskiego mimu zbiorowego. Interesuje ich współczesność i człowiek teraźniejszy - z tym, co go spotyka, drażni, wzrusza czy przeraża. Aby opowiadać o doświadczeniach homo sapiens XXI wieku, ale i o odwiecznych zmaganiach ideałów z ludzką niedoskonałością. Józef Markocki sięga po inspiracje literackie, a także po wspólne wielu kulturom mity i legendy. Operując międzynarodowym językiem gestu nie wymagającym tłumacza, z dużym powodzeniem gości na festiwalach w kraju i za granicą. Teatr występował w takich krajach jak: Szwecja, Holandia, Hiszpania, Rosja, Francja, Belgia, Białoruś, Słowacja, Austria, Węgry, Niemcy, Włochy, Serbia, Chorwacja, Iran, Ukraina, Gruzja. "PANDORA" - spektakl ten powstał na kanwie dramatu "Wariat i Zakonnica" Stanisława Ignacego Witkiewicza. Sztuka nie jest wierną ilustracją dramatu Witkiewicza, choćby dlatego, iż używa środków charakterystycznych dla teatru ruchu. Jest współczesną wizją człowieka uwięzionego i uwikłanego w słabości ludzkiej natury. Mityczna puszka Pandory jest zatem nie tylko symbolem niedoli ludzkiej, ale pełni tutaj rolę mikrokosmosu, w którym przyszło nam żyć. Bohaterowie doświadczają siebie również poprzez pryzmat indywidualnego spojrzenia i stają się mocni w swej słabości, która też staje się formą niewoli. Miłość, erotyka, pożądanie a nawet zbrodnia doskonała, pełnią tu rolę swoistego katharsis i prawdopodobnie są jedynymi drogami by opuścić Pandorę.

Trzeci, ostatni dzień Teatraliów poświęcony będzie w całości kulturze i tradycji Indii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje18 czerwca 2013, 00:00,

Sportowy Piknik Play For Fun w Prażmowie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Football Academy Piaseczno zaprasza na Piknik Sportowy Play For Fun, który odbędzie się 22 czerwca 2013 roku w godz. 10.00-15.00. Miejsce: Orlik w Prażmowie. Podczas pikniku odbędą się liczne gry, zabawy oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W trakcie pikniku w godz. od 11.00 do 13.00 trenerzy z GreenUp Fitness Club poprowadzą zajęcia z Boot Campu. Zapraszamy całe rodzinny na sportowy piknik w Prażmowie.

SPORTOWY PIKNIK PLAY FOR FUN W PRAżMOWIE

Program rodzinnego pikniku Play For Fun:

10.00-10.45 otwarte zajęcia dla dzieci z roczników 2002-2005
11.00-11.45 otwarte zajęcia dla dzieci z roczników 2006-2009
12.00-12.45 trening grupy Beckham I i Beckham II
13.00-13.45 trening grupy Owen I i Owen II
14.00-14.45 trening grupy Lampard i Rooney
15.00-15.00 mecz piłkarski rodzice - trenerzy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Prażmów

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie