Informacje19 czerwca 2015, 20:00,

Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe 2015 Piaseczno

19-20 czerwca 2015 roku zapraszamy na występy w ramach Piaseczyńskich Teatrali Sobótkowych 2015. Wydarzenia odbywają dwa a nawet trzy razy dziennie, w różnych punktach miasta: na scenie plenerowej w parku miejskim, na placu Piłsudskiego i skwerze Kisiela. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe 2015 Piaseczno

19 czerwca (piątek)
20.00 - Koncert zespołu Chwila Nieuwagi - scena plenerowa na Rynku
21.15 - „Mały Książę” – Teatr Mały Exponad - sala teatralna Przystanku Kultura
22.00 - „Hotel Palace” - Teatr Minimalny - „Zakątek Kultury” - parking Przystanku Kultura
22.30 - „Legenda o kwiecie paproci” wg. Kraszewskiego - Teatr STUU - Skwer Kisiela

20 czerwca (sobota)
18.00 - Wieczorynki - Skwer Kisiela
- „Złota Rybka” - Teatr Dzieciarnia pl.,
- „Nie ma tego złego” - Teatr z International School,
- „Calineczka” - Teatr Bez Obciachu,
- „Osiołek” - Teatr I Spółka,
- „Czerwone Kapturki” - Teatr Zmora z Zimowej,
- „Królowa Śniegu” - Teatr NicPoNie
20.30 - Obrzęd Nocy Świętojańskiej – Orkiestra Św. Mikołaja oraz Teatr Etna , zespoły piaseczyńskie – scena plenerowa na Rynku i Park Miejski w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=555&start=75
Informacje21 czerwca 2015, 09:00,

Rodzinny Piknik Rowerowy - Bądźmy Świadomymi Uczestnikami Ruchu

21 czerwca 2015 roku odbędzie się już czwarta edycja Rodzinnego Pikniku Rowerowego – imprezy nie tylko dla rowerzystów, która promuje bezpieczne poruszanie się po drogach. - Pomysł pikniku dla rowerzystów tak naprawdę narodził się kilkanaście lat temu – mówi Marek Marciniuk, organizator imprezy. - Ze względu na dużą liczbę wypadków drogowych z udziałem pieszych i osób poruszających się na rowerach, chcieliśmy rozdawać im kamizelki odblaskowe, dzięki którym byliby bardziej widoczni po zapadnięciu zmroku. Aby od razu rozdać kamizelki większej liczbie osób, wpadliśmy na pomysł zorganizowania pikniku. Później okazało się, że pożyteczne można połączyć z przyjemnym, gdyż nasze imprezy zawsze obfitują w mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Rodzinny Piknik Rowerowy - Bądźmy Świadomymi Uczestnikami Ruchu

Wyjazd spod fontanny
Jak co roku, piknik rozpocznie się o godz. 9 rano zbiórką pod fontanną na miejskim rynku w Piasecznie. Wszystkim uczestnikom wydarzenia zostaną rozdane kamizelki odblaskowe, następnie kolumna rowerzystów ruszy pod eskortą policji i straży miejskiej na Zimny Dół między Żabieńcem a Zalesiem Górnym. Na „spalonej” uczestnicy wycieczki będą mogli wziąć udział w pokazach ratownictwa medycznego, prowadzonych przez HGRM i pokazach strażackich. Piaseczyński WOPR będzie prowadził dla chętnych naukę nurkowania, a straż miejska oznakuje rowery (wystarczy mieć dowód osobisty, a w przypadku nieletnich - dokument tożsamości opiekuna). Na miejscu będzie działał serwis rowerowy, dokonujący darmowych przeglądów jednośladów.

Szkolenie z bezpiecznego poruszania się po drogach
Na „spalonej” powstanie miasteczko ruchu rowerowego ze znakami, w którym będzie można poćwiczyć bezpieczne poruszanie się rowerem po drodze. - Dla najmłodszych zaplanowaliśmy także liczne animacje, które poprowadzą instruktorzy z GOSiR- u oraz członkowie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – dodaje Marek Marciniuk. Organizatorzy wytyczyli pięć tras wycieczkowych, w które będą mogli wyruszyć zgromadzeni na polanie miłośnicy dwóch kółek. Cztery są mało wymagające i znakomicie nadają się także dla dzieci. Jedna trasa jest dłuższa – prowadzi do Czerska i obejmuje także wstęp na zamek. Kto w trakcie pikniku zgłodnieje, będzie mógł posilić się kiełbaską z ogniska bądź pyszną, gorącą grochówką. Warto także wziąć coś do jedzenia ze sobą. Impreza potrwa do godziny 16.30, wówczas rowerzyści ruszą w w drogę powrotną, również pod eskortą policji i straży miejskiej, pod piaseczyńską fontannę.

Pogoda nam nie straszna...
Poprzednie edycje Rodzinnych Pikników Rowerowych miały zmienne szczęście do pogody. Zdarzało się, że było zimno i padał deszcz. Organizatorzy jednak apelują, aby nie bać się chimerycznej aury i bez względu na wszystko stawić się na miejscu zbiórki. Na Zimnym Dole są zadaszone wiaty, w których w razie deszczu z powodzeniem zmieści się nawet kilkaset osób. - Pragnę serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, bez których nie byłoby naszego pikniku – mówi Marek Marciniuk. Dziękuję za pomoc i zapraszam wszystkich, całymi rodzinami, na „spaloną”. Przez cały czas trwania imprezy będzie wiele niespodzianek, więc warto spędzić z nami cały dzień. Szykuje się naprawdę świetna zabawa.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019