Informacje12 czerwca 2015, 20:00,

Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe 2015 na terenie Piaseczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


4 dni w czerwcu 2015 wypełnią się "mieszanką" przedstawień teatralnych i koncertów, odbywających się w różnych częściach miasta. Zamierzeniem teatraliów jest zdobycie możliwie najszerszego kręgu odbiorców. To „mieszanka” przedstawień teatralnych, koncertów muzycznych i seansów filmowych zakończona świętojankami - inscenizacją nawiązującą do ludowych obchodów nocy sobótkowej. Wydarzenia odbywają dwa a nawet trzy razy dziennie, w różnych punktach miasta: na scenie plenerowej w parku miejskim, na placu Piłsudskiego i skwerze Kisiela. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Organizatorami teatraliów są: Centrum Kultury w Piasecznie oraz teatr Exponad pracujący pod kierunkiem Anny Kolanowskiej.

Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe 2015 na terenie Piaseczna

PROGRAM PIASECZYŃSKICH TEATRALIÓW SOBÓTKOWYCH 2015 r:
12 czerwca (piątek)

20.00 - Koncert zespołu Łysa Góra - scena plenerowa na Rynku - Pl. Piłsudskiego
21.30 - „Orfeusz” - teatr Domino - Skwer Kisiela
22.00 - „POZA CZASEM” - TEATR AKT - parking ul. Sierakowskiego
13 czerwca (sobota)
18.00 - Wieczorynki - scena plenerowa na Rynku - Pl. Piłsudskiego
- „Antybajki” cz1. - teatr Taka Paka,
- „O rybaku i złotej rybce” - teatr Nie Gadaj,
- „Antybajki” cz2. - teatr Mini Exponad,
- „Zabawa w Śpiącą Królewnę” - teatr Za Minutę ,
- „Jak strach na wróble szukał posady” - teatr Zgraja z Zielonej,
- „Calineczka” - teatr Rodziców przedszkola Incy Wincy,
- „Brzydkie Kaczątko” - teatr Za Minutę
20.30 - Koncert zespołu Muzyka Sfer - „Zakątek Kultury” - parking Przystanku Kultura
21.30 - „Jak Gyom zostawał starszym panem” - Teatr Z Zielonej - scena plenerowa na Rynku - Pl. Piłsudskiego
22.00 - „Poruszyciel” - Teatr Minimalny - Skwer Kisiela
19 czerwca (piątek)
20.00 - Koncert zespołu Chwila Nieuwagi - scena plenerowa na Rynku
21.15 - „Mały Książę” – Teatr Mały Exponad - sala teatralna Przystanku Kultura
22.00 - „Hotel Palace” - Teatr Minimalny - „Zakątek Kultury” - parking Przystanku Kultura
22.30 - „Legenda o kwiecie paproci” wg. Kraszewskiego - Teatr STUU - Skwer Kisiela
20 czerwca (sobota)
18.00 - Wieczorynki - Skwer Kisiela
- „Złota Rybka” - Teatr Dzieciarnia pl.,
- „Nie ma tego złego” - Teatr z International School,
- „Calineczka” - Teatr Bez Obciachu,
- „Osiołek” - Teatr I Spółka,
- „Czerwone Kapturki” - Teatr Zmora z Zimowej,
- „Królowa Śniegu” - Teatr NicPoNie
20.30 - Obrzęd Nocy Świętojańskiej – Orkiestra Św. Mikołaja oraz Teatr Etna, zespoły piaseczyńskie – scena plenerowa na Rynku i Park Miejski w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe 2015 na terenie Piaseczna

Zespół Łysa Góra wystąpi 12 czerwca – godz. 20.00 – Rynek, Pl. Piłsudskiego, wstęp wolny Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów. Nie boją się eksperymentować i łamać schematy. Dwa silne kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się wzajemnie na kanwie elektryzujących dźwięków gitary, głębokiego basowego brzmienia i mocnej perkusji, oswojonych delikatnymi brzmieniami „przeszkadzajek” i fletu. Ich występom towarzyszy nieprawdopodobna energia i klimat rodem z Łysej Góry. Skład: wokal: Dorota Filipczak-Brzychcy wokal: Marta Jędrzejczyk skrzypce: Sylwia Biernat perkusja: Krystian "Chrystek" Jędrzejczyk gitara basowa: Piotr "Mele" Maleszyk gitara elektryczna: Krzysztof Rukat "przeszkadzajki": Grzegorz "Laser" Lasek Byli członkowie: Dawid Banasiuk - flet, partie fletu na płycie "To i Hola" (do 2014 roku)

TEATR AKT – „POZA CZASEM” wystąpi 12 czerwca – godz. 22.00 – parking ul. Sierakowskiego To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem to chwila, w której możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko. Teatr Akt wyrósł z tradycji "polskiej szkoły pantomimy", ale szybko zaczął wypracowywać własny język teatralny. Doświadczenia występów ulicznych przyczyniły się do poszukiwań nowych środków wyrazu przez aktorów. Trudno o jednoznaczne zakwalifikowanie Aktu do którejkolwiek kategorii teatralnej. Bazą wciąż pozostaje sztuka mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniana elementami cyrku i tańca. Absurdalny humor jest niemal znakiem rozpoznawczym spektakli Aktu. Również wpisane w poetykę teatru ulicznego działania interaktywne i happeningowe stały się nieodłączną częścią występów i spektakli. Teatr Akt jest jedną z nielicznych grup teatralnych w Polsce, konsekwentnie uprawiających od wielu lat swój autorski teatr. Jednocześnie udowadnia swoimi realizacjami, że teatr niezależny można tworzyć na profesjonalnym poziomie. Teatr Akt nie jest teatrem repertuarowym. Przedstawienia sceniczne, plenerowe, parady uliczne, pokazy ogniowe, a także specjalnie przygotowywane projekty artystyczne, prezentowane są podczas festiwali teatralnych oraz wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych na terenie całej Europy.

MUZYKA SFER wystąpi 13 czerwca – godz. 20.30 - „Zakątek Kultury” - parking Przystanku Kultura. Muzyka Sfer to wyjątkowa kombinacja brzmienia gongów i mis dźwiękowych (nazywanych tybetańskimi) z muzyką elektroniczną; to połączenie jednych z najstarszych instrumentów naszej cywilizacji ze współczesnymi, takimi jak m.in. syntezatory czy gitara elektryczna. Stylistycznie dotyka takich gatunków jak ambient, muzyka neoklasyczna, alternatywna, eksperymentalna. W zależności od miejsca, wydarzenie może odbyć się w przestrzeni zamkniętej lub w plenerze,bądź też wpisać się w kontekst przestrzeni (site-specific). Oprawiony w malarskie, wyreżyserowane światło, koncert staje się niezwykłą muzyczną podróżą.

Obrzęd Nocy Świętojańskiej odbędą się 20 czerwca – godz. 20.30 – Orkiestra Św. Mikołaja oraz Teatr Etna, zespoły piaseczyńskie – scena plenerowa na Rynku i Park Miejski w Piasecznie

Orkiestra św. Mikołaja powstała dawno temu w Lublinie i jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej sceny folkowej. W swoim dorobku zespół ma już 12 płyt, ponad 2000 koncertów i Nagrodę im. Oskara Kolberga. Dzieci uczą się o niej w szkole z najnowszego podręcznika do muzyki wydanego przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Orkiestra, jako jedna z pierwszych kapel wprowadziła do repertuaru muzykę inspirowaną słowiańskim folklorem. Rozpoznawalną cechą kapeli jest akustyczne brzmienie i konsekwentne używanie różnych rzadkich manier wokalnych jak skandowania i biały głos. Utwory zespołu mają szczególnie rozbudowaną strukturę melodyczną. Frazy nawiązują do muzyki tradycyjnej z różnych stron świata, jak i do muzyki współczesnej. Utwory tworzą często kolaż tematów piosenek, oparty na transowych, unisonowych riffach. Ciekawym dopełnieniem warstwy muzycznej są teksty piosenek. Starannie dobrane, chociaż zawsze autentyczne, pochodzące ze skarbnicy folkloru opowiadają nie tylko o czasach, w których powstawały, ale równie dobrze o naszej współczesnej rzeczywistości. W czasie koncertu Mikołaje zaprezentują materiał z płyty, której wydanie zaplanowano na ten rok. W zamyśle twórców ma być to repertuar złożony z wydawałoby się odległych modeli podejścia do tradycji - od często krytykowanej, przebrzmiałej, choć ciągle obecnej formuły Zespołów Pieśni i Tańca do nowoczesnych poszukiwań artystycznych zwolenników world music. Dodatkowo znajdą się w nim elementy współczesnych trendów i stylów muzycznych. Celem takiego doboru ma być pokazanie równouprawnienia w czerpaniu z muzyki tradycyjnej i potwierdzenie, że każda epoka uprawiania folkloryzmu pozostawiła swój ślad w naszej zbiorowej świadomości. Pomysł jest kwintesencją misji Orkiestry św. Mikołaja, która zawsze poszukiwała nowych kontekstów fascynacji kulturą tradycyjną. Skład: Anna Kołodziej (Bielak) - skrzypce, nyckelharpa, mazanki, śpiew, Weronika Kijewska - wiolonczela, śpiew, Agnieszka Kołczewska - bębny, instrumenty perkusyjne, śpiew, Bogdan Bracha - skrzypce, flety pasterskie i instrumenty stroikowe, śpiew, Marcin Skrzypek - cymbały, gitara, mandolina,mandola, koboz, śpiew Więcej o zespole na: www.mikolaje.lublin.pl oraz www.facebook.com/mikolaje

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=555&start=75
Informacje8 czerwca 2015, 20:02,

Zostań wolontariuszem z potrzeby serca - Wolontariat szansa dla integracji


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ośrodek Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii od czerwca 2014r, uczestniczy w projekcje "Wolontariat – szansa dla integracji", który jest realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie. Projekt jest współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla demokracji. Zadaniem projektu w którym uczestniczą Ośrodki Pomocy Społecznej jest przygotowanie pracowników do rozwijania wolontariatu wśród społeczności lokalnej. Wolontariat staje się narzędziem które pozwala na przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, sprzyja wzmacnianiu lokalnych społeczności, promuje pozytywne zachowania i działania.

Zostań wolontariuszem z potrzeby serca - Wolontariat szansa dla integracji

OPS w Górze Kalwarii wraz z Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w okresie od kwietnia do maja 2015r, realizował cykl szkoleń dla wolontariuszy współpracujących z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Szkolenia prowadzone były przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego - Instytutu Psychologii. Zdobyta podczas szkoleń wiedza na temat pracy w terenie, sposobów komunikacji interpersonalnej, kompetencji wolontariuszy oraz form i zakresu współpracy w grupie, pozwoli wolontariuszom na ich efektywniejsze działanie w pracy wolontariackiej.

Jeżeli masz trochę czasu i chcesz go poświęcić innym... zostań wolontariuszem. Wolontariat to idealna alternatywa dla wszystkich zmęczonych pracą i życiem w biegu. Zapraszamy do nawiązania kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii ul. Dominikańska 9, tel. 22 727 33 36, email. zpotrzebyserca@op.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=7&t=11190

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie