Informacje19 marca 2014, 00:00,

Piaseczyńskie Targi Edukacyjne EDU FUN FAMILY w GOSiR Piaseczno

Targi pod hasłem edukacja i rozrywka dla całej rodziny odbędą się 22 marca 2014 roku w hali sportowej GOSiR przy ul. Gen. W. Sikorskiego 20 w Piasecznie, w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp dla gości wolny. Podobnie jak rok temu celem targów będzie przedstawienie całościowej oferty edukacyjnej na naszym terenie – od żłobków do szkół wyższych. Pragniemy, aby każda osoba zainteresowana edukacją w naszej gminie znalazła tu informację i konkretną pomoc.

Piaseczyńskie Targi Edukacyjne EDU FUN FAMILY w GOSiR Piaseczno

Ponad ofertę edukacyjną odwiedzający targi znajdą także informację, co robić w gminie Piaseczno w czasie wolnym, gdzie można rozwijać swoje pasje i zainteresowania. W tym roku dajemy sobie jednak większe wyzwanie. - Chcemy poruszyć lokalną społeczność do wzięcia jeszcze większej odpowiedzialności za edukację naszą i naszych dzieci. Zależy nam na uzyskaniu odpowiedzi na kilka istotnych pytań dotyczących jakości i efektywności systemu edukacji. - mówi organizator Monika Stasiak. Czy miarą sukcesu edukacyjnego powinna być liczba zdobytych na teście punktów, czy raczej to, że uczeń rozwinie w szkole swoje zainteresowania i zachowa chęć do nauki? - stawia pytanie Pani Monika. - Zaprezentujemy alternatywne metody nauczania takie jak unschooling, home schooling czy szkoły demokratyczne.

Zorganizujemy nietuzinkową imprezę skłaniającą do wielu refleksji i działania, z rzetelną ofertą edukacyjną, z licznymi atrakcjami dla wystawców i gości, z kolorową i radosną dekoracją stoisk, z żywą sceną. Targi edukacyjne EDU FUN FAMILY – edukacja i rozwój dla całej rodziny są interesującą propozycją na naszym lokalnym rynku, w której warto wziąć udział w charakterze wystawcy i zaprezentować się szerokiej publiczności. Na stronie: https://www.facebook.com/EDUFUNFAMILY są dostępne bieżące informacje dotyczące organizacji i przygotowań do targów.

Pomysłodawca i organizator targów: Monika Stasiak Agencja do Zadań Specjalnych Patronat Honorowy Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Partnerzy organizacyjni: Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Piasecznie, Stowarzyszenie Wspólne Razem, Fundacja Bullerbyn, Centrum Kultury w Piasecznie, www.StudioFuria.com.pl - grafika komputerowa. Partner techniczny: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje19 marca 2014, 00:00,

Ruszyła nowa linia autobusowa L21 do Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii

Zgodnie z zapowiedzią od wtorku (18 marca) kursuje nowa linia autobusowa L21. Dzięki niej mieszkańcy m.in. Dębówki bezpośrednio dojadą do Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii. W dniu startu nowe połączenie osobiście przetestowali burmistrzowie: Kazimierz Jańczuk i Dariusz Zieliński.

Ruszyła nowa linia autobusowa L21 do Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii

Na ten dzień mieszkańcy Dębówki czekali od dawna. Od wtorku (18 marca) ich wieś ma bezpośrednie połączenie autobusowe z Konstancinem-Jeziorną i Górą Kalwarią. To wszystko dzięki nowej, kursującej regularnie linii. Oprócz Dębówki autobusy L21 zatrzymują się m.in. w: Słomczynie, Cieciszewie, Moczydle i Wólce Dworskiej.

We wtorek nową trasą, razem z pierwszymi pasażerami, przejechali się m.in. Kazimierz Jańczuk - burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, Dariusz Zieliński - burmistrz gminy Góra Kalwaria i Grzegorz Rytka, sołtys Dębówki. Linia L21 - podobnie jak pozostałe: L14, L15 i L16, których nowy rozkład jazdy obowiązuje również od 18 marca - na terenie naszej gminy kończy się w Klarysewie. Stąd można się wygodnie przesiąść do autobusów ZTM kursujących do Warszawy.

Ruszyła nowa linia autobusowa L21 do Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii

Bilety miesięczne na wybraną linię „L” dostępne są u kierowców autobusów. Kosztują: 90 zł - normalny i 45 zł - ulgowy. Wkrótce oferta być może zostanie uatrakcyjniona. Burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna chce, by jeden bilet miesięczny honorowany był na wszystkich trasach linii lokalnych. W tym celu prowadzi rozmowy z przewoźnikiem. Ponadto przypominamy, że rodziny wielodzietne mogą ubiegać się o zwrot 25 proc. kosztów zakupu biletów komunikacji publicznej. Taką możliwość daje im Konstancińska Karta Dużej Rodziny.

W tym roku funkcjonowanie lokalnej komunikacji będzie kosztowało gminę Konstancin-Jeziorna ponad milion złotych. Dla porównania w ubiegłych latach było to: 2013 r. - 600 tys. zł, 2012 r. - 550,5 tys. zł i 2011 r. - 350 tys. zł.
Tematy: