Informacje19 sierpnia 2013, 00:00,

Piaseczyńskie obchody walk powstańczych w Lasach Chojnowskich - Leśna Polana, Pilawa

Gmina Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, Powiat Piaseczyński, Parafia św. Anny w Piasecznie, Akcja Katolicka, Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Baniosze, Weterani Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Kombatantów RPiBWP koło w Piasecznie, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Stowarzyszenie Wsi Chojnów, Orzeszyn, Pilawa, Radosna Wieś, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Szczep "Watra" z Zalesia Górnego zapraszają na piaseczyńskie obchody walk powstańczych w Lasach Chojnowskich.

Piaseczyńskie obchody walk powstańczych w Lasach Chojnowskich

24 sierpnia 2013 roku o godz. 12.00 - Pomnik Szaniec Nieugiętych, Zimne Doły k. żabieńca Rozpoczną się uroczystości rocznicowe poświęcone poległym Powstańcom w Lasach Chojnowskich. Msza Święta polowa, wystąpienia okolicznościowe i złożenie wiązanek będą miały miejsce przy Pomniku Szaniec Nieugiętych oraz Pomniku Leśników Mazowieckich na Zimnych Dołach w żabieńcu.
25 sierpnia 2013 roku od godz. 12.00 Polana w Pilawie, w pobliżu domu rodziny Czapskich Uroczystości związane z 69. rocznicą walk powstańczych w Lasach Chojnowskich, pacyfikacji wsi Chojnów przez Niemców i rozstrzelania 23 mieszkańców Chojnowa - w tym 5 braci Czapskich. Odbędą się one przy Pomniku Pamięci żołnierzy AK Pułku Baszta i rozstrzelanych Mieszkańców wsi na leśnej Polanie w pobliżu domu rodziny Czapskich w Pilawie. Program: Masz Święta polowa, wystąpienia okolicznościowe, złożenie wieńców, pieśni powstańcze - Piaseczyńska Orkiestra Dęta.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje19 sierpnia 2013, 00:00,

Centrum Medyczne CMP w Piasecznie ogłasza przetarg na sprzęt okulistyczny

Centrum Medyczne CMP w Piasecznie ogłasza przetarg na zakup nowej fabrycznie aparatury okulistycznej w ramach realizacji projektu: "Nieinwazyjne i bezkontaktowe badanie spektralne podstawą do wdrożenia na rynek zaawansowanych, specjalistycznych usług okulistycznych" do nowo uruchamianej Poradni Zaawansowanej Diagnostyki Okulistycznej.

Pełna treść o przetargu dostępna jest na stronie internetowej:
Tematy: