Informacje17 marca 2018, 16:00,

Piaseczyńskie Miasto Kobiet 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Przed nami trzecie Piaseczyńskie Miasto Kobiet. Odbędzie się ono już 17 marca 2018 roku o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Piasecznie. W tym roku zapraszamy na spotkaniez dwiema wyjątkowymi kobietami.

PIASECZYŃSKIE MIASTO KOBIET

Kto nie słyszał o Ilonie Łepkowskiej – scenarzystce filmowej, autorce scenariuszy i telenowel,a także pisarce? To absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, która w 1982 r. ukończyła zaoczne Studium Scenariuszowe przy PWSFTViT w Łodzi. „Pani mnie z kimś pomyliła” to prozatorski debiut Ilony Łepkowskiej. W jej książce, tak jak w codziennym życiu, często jesteśmy zaskakiwani i wiemy, że los lubi płatać dziwne figle i pisze przeróżne scenariusze.Ilona Łepkowska z perfekcyjną znajomością tematu, a także z niezwykłym wyczuciem kobiecej psychiki, wprowadza nas w zwariowany świat, w który wpada główna bohaterka książki „Pani mnie z kimś pomyliła”.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką, podczas którego dowiemy się między innymio okolicznościach powstania książki, a także osobiście przekonamy się, jaką naprawdę kobietą jest ta pani, która stworzyła takie scenariuszowe hity jak „Klan”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłość” czy „Barwy szczęścia”.

Druga propozycja na wieczór 17 marca jest recital Olgi Bończyk zatytułowany „Piosenkiz Klasą”. To energetyczny i niezwykle subtelnie ułożony koncert z piosenkami, które Olga Bończyk chciała zaśpiewać już od dziecka. „Spełniam w ten sposób swoje marzenia z dzieciństwa, gdy ze skakanką w ręku, przed lustrem, śpiewałam piosenki Ireny Santor, Marii Koterbskiej czy Reny Rolskiej. Wyobrażałam sobie wtedy, że jestem wielką artystką i śpiewam dla wielotysięcznej widowni i że gdy dorosnę, wrócę do tych piosenek i zaśpiewam je dla swojej publiczności. Marzenia się spełniają”– mówi o wybranym repertuarze artystka. Koncert złożony jest z piosenek, które przez lata swojej kariery Olga Bończyk śpiewała w recitalach tematycznych.

Podczas Piaseczyńskiego Miasta Kobiet 2018 usłyszą Państwo piosenki filmowe takie jak: „Cabaret”, „New York” czy „Paroles, paroles”, a także niezapomniane przeboje polskiej piosenki jak: „Gdy mi ciebie zabraknie”, „Remdium”, „Jego portret” czy „Kasztany”. Zajrzymy też do „Kabaretu Starszych Panów”, którego muzą była eteryczna Kalina Jędrusik. A dla tych, którzy cenią autorskie projekty Olgi Bończyk, artystka zaśpiewa kilka piosenekz ostatniej płyty – „Piąta Rano”. Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia 17 marca 2018.

Sylwia Chojnacka-Tuzimek
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje2 marca 2018, 16:00,

120 lat poznajemy Brzechwy świat - konkurs plastyczny Biblioteki


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Dzieci i młodzież (uczniów szkół podstawowych, klas I-III i IV-VI) zapraszamy do udziału w konkursie pt.: 120 lat poznajemy Brzechwy świat. Konkurs trwa do 16 marca 2018 roku. Celem konkursu jest zachęcenie do poznawania twórczości Jana Brzechwy z okazji 120. rocznicy urodzin, przybliżenie ciekawych utworów literackich, ukazujących wartości poznawcze, wychowawcze i opiekuńcze, poznawanie nowych technik plastycznych i rozwijanie ekspresji artystycznej. Regulamin konkursu dostępny na stronie biblioteki biblioteka-piaseczno.pl/konkursy

120 LAT POZNAJEMY BRZECHWY ŚWIAT - KONKURS PLASTYCZNY BIBLIOTEKI

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie