Informacje10 lutego 2016, 08:00,

Piaseczyńskie legendy - konkurs literacki na legendę związaną z Piasecznem i okolicą

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno ogłasza konkurs literacki na legendę związaną z Piasecznem i okolicą. Głównym celem przedsięwzięcia jest nie tylko propagowanie lokalnej historii, ale także wspieranie twórczości literackiej oraz stworzenie możliwości debiutu nieznanym dotąd autorom. Do konkursu przyjmowane będą prace pisane prozą i dotyczące zagadnień związanych z Miastem i Gminą Piaseczno. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest ukończenie szesnastego roku życia.

PIASECZYŃSKIE LEGENDY - KONKURS LITERACKI NA LEGENDĘ ZWIĄZANĄ Z PIASECZNEM I OKOLICĄ

Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięskie dzieła doczekają się druku w formie wydawnictwa książkowego. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, który trwać będzie od 25 stycznia do 29 kwietnia 2016 r. Szczegółowy regulamin przedsięwzięcia dostępny jest na stronie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno pod adresem: biblioteka-piaseczno.pl

Informacje2 lutego 2016, 20:00,

NOC FILMOWA W PIASECZNIE 2016

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno zainicjowała organizację maratonu filmowego jako ciekawej propozycji na ferie. Na wspólne oglądanie filmów zapraszamy 2 lutego 2016 roku. Podczas tego wydarzenia będą wyświetlone trzy ciekawe filmy: We are your friends, Nauka spadania i Transcendencja. - Wszystkich chętnych kinomanów prosimy o zabranie ze sobą kocyka, kakao i znajomych - proponuje reprezentantka Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno.

NOC FILMOWA W PIASECZNIE 2016

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Noc filmowa odbędzie się w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49, a rozpocznie się o godz. 20.00. Wstęp wolny. Współorganizatorami wydarzenia są Centrum Kultury w Piasecznie oraz Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.

We Are Your Friends (2015) - początkujący DJ próbuje zaistnieć na scenie muzyki elektronicznej. Szukający swej drogi przez życie DJ Cole (Zac Efron) spędza dni włócząc się po Hollywood z paczką kumpli. Nocami pracuje nad hitem, który podbije świat. Jego życie odmienia przypadkowe spotkanie z Jamesem - starszym, sławnym DJem, który postanawia wziąć go pod swe skrzydła i pomóc w karierze. Cole, James i jego piękna dziewczyna Sophie stają się nierozłączni. Sprawy się skomplikują, gdy między Cole’m i Sophie zacznie iskrzyć. Chłopak będzie musiał wybrać między lojalnością, miłością i marzeniem, za którym gonił przez całe życie.

Nauka spadania (2014) A Long Way Down. Kilka osób chcących popełnić samobójstwo w sylwestra zawiera pakt, że poczeka z decyzją do walentynek. Sylwester na szczycie londyńskiego wieżowca. Martin stoi na krawędzi. Kiedyś był sławnym prezenterem TV, dzisiaj chce skoczyć z dachu – nie on jeden. Samotna matka Maureen, pyskata nastolatka Jess i były muzyk, a teraz dostawca pizzy JJ, mają na ten wieczór taki sam plan. Choć są sobie zupełnie obcy, zawierają pakt. Postanawiają dotrwać do walentynek.

Transcendencja (2014) Transcendence Grupa amerykańskich naukowców pracuje nad stworzeniem pierwszego na świecie komputera obdarzonego ludzką inteligencją i empatią. Gdy jeden z nich - Will (Johnny Depp) - ginie z rąk terrorystycznej organizacji widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości, jego żona Evelyn (Rebecca Hall) podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci powstającej maszyny. Will ożywa, ale skutki operacji okazują się dalekie od pożądanych.