Informacje16 lipca 2009, 00:00,

PIASECZYńSKIE KINO PLENEROWE - PIASECZNO 2009

Z przyjemnością informuję, że od 19 lipca do 6 września 2009 roku odbędzie się I edycja Piaseczyńskiego Kina Plenerowego w Piasecznie. Piaseczyńskie Kino Plenerowe (skrót PKP) to pierwszy tego rodzaju projekt w Piasecznie, a pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Agnieszka Jarzębska. Głównym organizatorem Piaseczyńskiego Kina Plenerowego jest Piaseczyńska Grupa Obywatelska PGO (www.pgo.org.pl). Współorganizatorami akcji są: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno oraz Ośrodek Kultury w Piasecznie.

PIASECZYńSKIE KINO PLENEROWE - PIASECZNO 2009

Filmowy pociąg PKP (Piaseczyńskie Kino Plenerowe), zabierze widzów w fascynującą, niezapomnianą podróż po filmowym świecie. Zobaczymy m.in. najdroższą ekranizację francuskiego kina, na którą przeznaczono rekordową sumę 22 milionów Euro, czy też film, który w całości nakręcono kamerami trzymanymi w rękach (ani razu nie użyto statywu). Tych i innych ciekawostek dowiecie się na zaplanowanej po seansie dyskusji z widzami. Wstęp na Piaseczyńskie Kino Plenerowe jest BEZP£ATNY. Wybierając się w filmową podróż z PKP, należy zabrać ze sobą dobry humor, ciepły sweter/bluzę, parasol na wypadek deszczu, bo to nigdy nie wiadomo oraz oczywiście coś na czym można usiąść. Więcej informacji o projekcie Piaseczyńskie Kino Plenerowe, oraz cały rozkład jazdy PKP, można przeczytać na stronie internetowej: www.pkp-info.blogspot.com

Iluzjonista - The Illusionist

Piaseczyńskie Kino Plenerowe startuje w najbliższą niedzielę 19 lipca 2009 roku o 21:15, na parkingu obok Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Podczas pierwszego seansu PKP, będzie można obejrzeć film: ILUZJONISTA. Iluzjonista (ang. The Illusionist) to film fabularny z 2006 roku, w reżyserii Neila Burgera. Scenariusz filmu został oparty na opowiadaniu Eisenheim the Illusionist laureata Nagrody Pulitzera, Stevena Millhausera. To pełna magii opowieść o tajemniczym iluzjoniście Eisenheimie (Edward Norton), który podbija serca wiedeńskiej publiczności. Akcja opowieści rozgrywa się w Wiedniu pod koniec XIX wieku. Pewien iluzjonista do szaleństwa zakochuje się w pewnej pięknej damie z wyższych sfer. Kiedy dziewczyna zaręcza się z dziedzicem królewskiego tronu, magik postanawia użyć swoich niezwykłych mocy, aby zwrócić na siebie jej uwagę. Jego poczynania wywołują niepokoje na dworze królewskim. (…) Chcesz dowiedzieć się więcej? Nie trać czasu i w najbliższą niedzielę przyjdź na Piaseczyńskie Kino Plenerowe.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje17 lipca 2009, 00:00,

MA£PI GAJ w Zalesiu Górnym - za darmo do końca sierpnia

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza dzieci i młodzież do Parku Linowego MA£PI GAJ w Zalesiu Górnym. Na terenie tzw. Zimnych Dołów w soboty i niedziele do końca sierpnia, w godzinach 11:00-13:00 na wszystkich chętnych w Małpim Gaju, czekają wykwalifikowani instruktorzy, którzy za darmo poprowadzą zajęcia wspinaczkowe. Więcej informacji o Małpim Gaju przeczytacie na stronie: www.malpigaj.com.pl