Informacje22 maja 2014, 18:28,

Piaseczyńskie Dni Techniki w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


23 i 24 maja 2014 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie, ul. Szpitalna 10 odbędą się II Piaseczyńskie Dni Techniki. Zapraszamy na dwa dni atrakcji, nauki i zabawy dla wszystkich. Głównym celem Piaseczyńskich Dni Techniki jest promowanie kształcenia technicznego, a także promocja potencjału uczniów oraz firm związanych z branżą techniczną lub zainteresowanych lokalnym rynkiem pracy. Organizator: Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie. Szczegółowe informacje, można przeczytać na stronie internetowej: www.dnitechniki.zs1piaseczno.pl

PIASECZYŃSKIE DNI TECHNIKI W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W PIASECZNIE

 

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Program Piaseczyńskich Dni Techniki:

23.05.2014, piątek, godz. 11.30 - 15.00
- podsumowanie Powiatowego Konkursu Technicznego
- udział pracodawców w kształceniu zawodowym – współpraca z InterCars i Cyfrowym Centrum Serwisowym
- skecz w wykonaniu młodzieży
- o konkursie „Mój zawód – moja pasja”
- loteria fantowa
- stoisko – zasady rekrutacji, co warto wiedzieć o Zespole Szkół Nr 1
- prezentacje – prace konkursowe uczniów Zespołu Szkół Nr 1 "Mój zawód-moja pasja"
- zwiedzanie pracowni szkolnych
- stoiska wyższych uczelni: Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki – program IT Szkoła, Wyższa Szkoła Promocji ML prezentacja oferty edukacyjnej uczelni oraz prezentacja filmów reklamowych, stworzonych przez studentów podczas zajęć
- techniki kryminalistyczne - stoisko Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie
- występy szkolnego zespołu muzycznego
- stoiska firm i instytucji
- wokół robotyki: Zmagania robotów - Koło Robotyki "Lego" – walki robotów minisumo i wyścigi robotów Linefollower, Linefollower LEGO oraz Freestyle
- zabawa z kinectem

24.05, sobota, godz. 10.00 - 18.00
Cały dzień zabawy i nauki na terenie szkoły - Piknik rodzinny "Baw się techniką", m.in.:
- warsztaty gry na afrykańskich bębnach djembe
- występy zespołów tanecznych i muzycznych oraz podsumowanie konkursu Mój zawód - moja pasja
- muzyka z DJ-ami
- loteria fantowa
- Stowarzyszenie Wiadukt
- otwarta akcja plastyczna "Od rytmu do obrazu"
- Cyfrowe Centrum Serwisowe
- By wiatr w polu był ci wodą na młyn
- Strefa malucha (gry, zawody, zabawy, dmuchańce), odkryj talent malucha
- pokazy i turniej kickboxing’u prowadzone przez Mariusza Niziołka i jego uczniów P
- pokazy zapaśnicze
godz. 12.00 - 13.00 warsztaty
- klocki lego dla najmłodszych
- zabawa z kinectem, zobacz jak można zaprogramować
- warsztaty lutowania
- Arduino - warsztaty praktyczne
- Moje własne aplikacje na Androida
- kablowanie nie dla skarżypyt
- jak stworzyć projekt w 3D
- auto-sam – czyli to co ze swoim samochodem możesz zrobić sam
- czystość = długowieczność ...Twojego komputera
- heavy metal dla praktycznych – czyli harce przy tokarce
- kreacja reklamowa od pomysłu do realizacji Pokaż więcej
- rozwiązywanie krótkich psychotestów na wszelkie możliwe przypadłości umysłu ludzkiego, układanie kolorowej mozaiki, klocków, układanek itp. (dla wszystkich grup wiekowych), konkurs na ułożenie najdowcipniejszego podpisu do obrazków A. Mleczki.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje21 maja 2014, 19:25,

Rozpoczęła się rewitalizacja dworca PKP w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Rozpoczęły się długo oczekiwane prace remontowe na dworcu PKP w Piasecznie. Choć wprowadzenie wykonawcy - Przedsiębiorstwa Budowlano-Handlowego REMAR, które wygrało gminny przetarg - odbyło się jeszcze w kwietniu, to remont ruszył 5 maja. - Mam nadzieję, że prace przebiegać będą terminowo i jeszcze w tym roku uda nam się zakończyć przebudowę naszego dworca. Wiem, że mieszkańcy bardzo czekają na tę inwestycję, wierzę, że już niedługo stanie się dumą naszego miasta - mówi burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis.

REWITALIZACJA DWORCA PKP W PIASECZNIE


Zakres prac Projekt przebudowy zakłada m.in. izolację i ocieplenie ścian fundamentowych, remont elewacji oraz podniesienie dachu i adaptację poddasza. Ponadto wokół dworca wykonane zostaną nowe chodniki, pojawią się donice z zielenią oraz zostaną rozebrane blaszane budki, których funkcje zostaną przeniesione do wnętrza dworca. W pobliżu budynku powstanie wiata, w której wnętrzu przewidziano pomieszczenia gospodarcze, a na zewnątrz staną urządzenia elektroniczne: bankomat i biletomat.

Zagospodarowanie budynku Wewnątrz budynku, obok pomieszczeń typowo dworcowych, takich jak poczekalnia, pomieszczenia kasowe czy ogólnodostępne toalety, pojawią się drobne punkty usługowe. W półokrągłej, nadwieszonej części budynku, w której pierwotnie znajdowała się nastawnia semaforów, ulokowana zostanie restauracja, która zajmować będzie dwie kondygnacje tej części budynku. W pomieszczeniach piwnicznych ulokowana zostanie kuchnia, a na piętrze sala restauracyjna. W północnej, wyższej części budynku zostanie przebudowana klatka schodowa, która zapewni dogodną komunikację pomiędzy kondygnacjami, na których ulokowano pomieszczenia biurowe przeznaczone do wynajmu oraz dojście do poddasza użytkowego, gdzie będą się mieścić pomieszczenia techniczne, m.in. kotłownia.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

REWITALIZACJA DWORCA PKP W PIASECZNIE


Remont linii kolejowej Remont dworca zbiega się w czasie z inwestycją przygotowywaną przez PKP, która prawdopodobnie rozpocznie się w przyszłym roku. Obejmie ona ogólny remont linii kolejowej Warszawa – Radom oraz m.in. przebudowę infrastruktury w obrębie dworca w Piasecznie. Obecny peron zostanie podzielony na dwie części, co zapewni wygodniejszą komunikację podczas postoju pociągu na stacji. Wyremontowana zostanie również obecna stalowa kładka zapewniająca dojście na perony. Od strony ul. Sienkiewicza zostanie wybudowana nowa kładka dla pieszych wyposażona w windę dla osób niepełnosprawnych. Na peronach pojawi się nowe nagłośnienie i oświetlenie, a zieleń wokół nasypów zostanie przycięta i uporządkowana.

Przebudowa ul. Towarowej Prawdopodobnie również w przyszłym roku rozpocznie się przebudowa ul. Towarowej. W ramach tej inwestycji planowane jest wykonanie zatoki na 20 miejsc parkingowych przed budynkiem dworca oraz wykonanie parkingu dla 54 pojazdów od strony północnej. W ramach przebudowy ul. Towarowej zostanie wykonana również nowa pętla dla autobusów komunikacji miejskiej.Przewidywany termin zakończenia prac remontowych na dworcu to 29 grudnia tego roku. Cała inwestycja jest w stu procentach finansowana z budżetu gminy Piaseczno, a jej koszt wyniesie niespełna 4 mln zł.

autor/źródło: Redakcja
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie