Informacje16 kwietnia 2013, 00:00,

Piaseczyński Sejmik Sportowy - debata o sporcie i rekreacji w UMiG Piaseczno

W czwartek 18 kwietnia 2013 roku, o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie, rozpocznie się spotkanie osób świata piaseczyńskiego sportu. Tego dnia odbędzie się po raz drugi piaseczyński Sejmik Sportowy, na którym spotkają się działacze, trenerzy, rodzice, nauczyciele oraz wszyscy, którym na sercu leży dobro piaseczyńskiego sportu.

PIASECZYńSKI SEJMIK SPORTOWY - DEBATA O SPORCIE I REKREACJI W UMIG PIASECZNO

Władze gminy Piaseczno kontynuują debatę o sporcie i rekreacji chcąc stworzyć miejsce wymiany spostrzeżeń, uwag, pomysłów w kontekście potrzeby zmian dotyczących zarówno sportu szkolnego, dotacji dla klubów sportowych, sportu seniorskiego, jak i rozwoju infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Nadszedł moment, w którym powinniśmy wspólnie zdecydować w jakim kierunku zmierzamy, jaką mamy wizję rozwoju tego jakże ważnego elementu naszej codzienności i jednego z czynników zdrowego, sprawnego i aktywnego społeczeństwa. Jaką obrać strategię działania, aby za kilka lat śmiało i bez wątpliwości można było stwierdzić, że Gmina Piaseczno żyje sportem.

Zapraszamy wszystkich Państwa do udziału. Zarówno tych, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o piaseczyńskim sporcie, jak i tych, którzy mają wiedzę i doświadczenie, którym chcieliby się podzielić z innymi. Otwarta dyskusja umożliwi wszystkim chętnym zabranie głosu, podzielenie się spostrzeżeniami albo zaproponowanie konkretnych rozwiązań.

Program II Sejmiku:
1. Otwarcie Sejmiku
2. Prezentacja struktury Strategii Rozwoju Sportu i Rekreacji Gminy Piaseczno na lata 2013 - 2020
3. Przedstawienie założeń dotyczących dotacji dla klubów sportowych gminy Piaseczno w kolejnych latach, w kontekście opracowywanej Strategii
a) dotacje dla klubów prowadzących szkolenie dzieci i młodzieży do lat 21
b) sport seniorski
4. Dyskusja
5. Zakończenie Sejmiku.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje15 kwietnia 2013, 00:00,

Warsztat artystyczny decoupage w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych poznaniem techniki decoupagu na warsztat artystyczny pod kierunkiem Katarzyny Strzeleckiej. Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłoszenia: tel. 22 754 06 12, mail: filia@konstancinskidomkultury.pl. Koszt warsztatów: 15 zł. Warsztaty decoupage odbędą się 17 kwietnia 2013 roku o godz. 18.00. Miejsce: KDK, ul. Sobieskiego 6, Konstancin-Jeziorna.

WARSZTAT ARTYSTYCZNY DECOUPAGE W KONSTANCINIE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin