Informacje1 listopada 2011, 00:00,

Piaseczyński Przegląd Rodzin Muzykujących w Piasecznie

Stowarzyszenie Gama z Piaseczna oraz proboszcz parafii św. Anny w Piasecznie zapraszają na Piaseczyński Przegląd Rodzin Muzykujących - Jesienne muzykowanie rodzinne, który odbędzie się 5 listopada 2011 roku. Piaseczyński Przegląd Rodzin Muzykujących stanowi okazję do odradzania wyjątkowej tradycji wspólnego muzykowania. Udział w jesiennym muzykowaniu, to okazja do spotkania się, podzielenia dokonaniami, a przede wszystkim wspólnej zabawy przy muzyce. Przegląd "Jesienne muzykowanie rodzinne" nie ma charakteru konkursu, wszyscy uczestnicy zostaną uhonorowani pamiątkowym dyplomem i upominkiem. Przegląd odbywa się dzięki gościnności parafii św. Anny w Piasecznie, która jest gospodarzem imprezy.

Piaseczyński Przegląd Rodzin Muzykujących w Piasecznie

Piaseczyński Przegląd Rodzin Muzykujących program:

15.30 – 17.00 prezentacje rodzinne
17.00 – 17.30 wręczenie dyplomów oraz poczęstunek
17.30 koncert młodych talentów.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje2 listopada 2011, 00:00,

Kameralny Zespół Muzyki Dawnej AULOS w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na koncert, podczas którego wystapi Kameralny zespół muzyki dawnej z Białegostoku AULOS. Koncert odbędzie się 6 listopada 2011 roku o godz. 19.30 w sali błękitnej Domu Parafialnego kościoła św. Anny w Piasecznie. Wstęp wolny! Zespół Aulos występuje w składzie: Monika Horodek, Martyna Aleksiejuk, Elżbieta Kaluchiewicz, Paulina Maria Borkowska, Magdalena Borkowska. Zapraszamy!

Kameralny Zespół Muzyki Dawnej AULOS w Piasecznie

Program koncertu zespołu Aulos:

1. Alleluja - Sollemnitas Ss.mae Trinitatis - Graduale Triplex
2. Cantiga de Santa María 42 – A Virgen mui groriosa – Alfonso X el Sabio
3. Progenie ex paganica – Anonim XVw., rkp. Jana z Jasiennej, opr. J. Urbaniak
4. Unde (Eya, Eya) – Nikolaus
5. Polorum Regina – Anonim XIVw., Llibre Vermell de Montserrat
6. Cantiga de Santa María 353 – Quen a omagen - Alfonso X el Sabio
7. Stella Splendens - Anonim XIVw., Llibre Vermell de Montserrat
8. Ad mortem festinamus & Cuncti simus concanentes - Anonim XIVw., Llibre Vermell de Montserrat
9. Cantiga de Santa María 7 – Santa María amar - Alfonso X el Sabio
10. Amoroso – Anonim