Informacje5 grudnia 2012, 00:00,

Piaseczyński Przegląd Rodzin Muzykujących


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Stowarzyszenie Gama z Piaseczna oraz proboszcz parafii św. Anny w Piasecznie zapraszają na IV Piaseczyński Przegląd Rodzin Muzykujących - Jesienne muzykowanie rodzinne, który odbędzie się 8 grudnia 2012 roku. Przegląd rozpocznie się o godz. 15.30 i zakończy o 17.00. Następnie odbędzie się wręczenie dyplomów oraz poczęstunek. Zapraszamy!

PIASECZYńSKI PRZEGL¡D RODZIN MUZYKUJ¡CYCH - JESIENNE MUZYKOWANIE RODZINNE

"Śpiewnik mój zawierać będzie zbiór śpiewów na jeden głos z towarzyszeniem fortepianu. Wiersze starałem się wybierać z najlepszych naszych poetów. (...) Nawet słabsza muzyka, która się mniej szczęśliwie uda, przy poezji celującej zyszcze dla siebie pobłażanie; a to co jest narodowe, krajowe, miejscowe, co jest echem dziecinnych naszych przypomnień, nigdy mieszkańcom ziemi, na której się urodzili i wzrośli, podobać się nie przestanie." Tak pisał Stanisław Moniuszko o swoich „Śpiewnikach domowych”. Domowe śpiewanie czy – szerzej – muzykowanie ma w Polsce tradycję bogatą, sięgającą odległych czasów, również tych najtrudniejszych.

Co z niej przetrwało do dziś? Może wspólne kolędowanie, choć i w tym przypadku coraz częściej wspomagamy się dokonaniami profesjonalistów... A przecież muzyka to taka dziedzina sztuki, która nie tylko łagodzi obyczaje, ale otwiera nas na doznania, które mogą być wspólne dla różnych pokoleń. Organizatorzy chcieliby, aby Piaseczyński Przegląd Rodzin Muzykujących był okazją do odradzania wyjątkowej tradycji wspólnego muzykowania. Chcą w ramach Jesiennego muzykowania spotkać się, podzielić się dokonaniami, a przede wszystkim wspólnie się bawić przy muzyce.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje4 grudnia 2012, 00:00,

Otwarcie lodowiska Biały Orlik w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii zaprasza mieszkańców na lodowisko Biały Orlik, którego otwarci odbędzie się 6 grudnia 2012 roku o godz. 17.00, przy SP. nr. 2 w Górze Kalwarii. MIKO£AJ będzie czekał ze słodyczami. Informujemy, że lodowisko czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz.: 9.00-14.00 - dla potrzeb szkół, w godz.: 14.00-21.00 dla wszystkich chętnych oraz w soboty-niedziele w godz.: 10.00-21.00 dla wszystkich chętnych.

Otwarcie lodowiska Biały Orlik w Górze Kalwarii
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie