Informacje29 maja 2007, 00:00,

Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych

2 czerwca 2007 około godziny 10:30 odbędzie się dwudziesta edycja imprezy: Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych (XX PePe) na scenie plenerowej w Parku Miejskim przy ulicy Chyliczkowskiej w Piasecznie. Podczas tegorocznego XX przeglądu zespołów PePe zagrają: Asperse, Borderline, El Secatorre, Happyness, Kabanos, Loadfill, Mjut, Neuronia, Ner-W, Puch, The Saturday Tea, Train.

Od 1988 roku Ośrodek Kultury Piaseczno organizuje Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych PEPE. Jest to przegląd skierowany do młodych twórców muzyki z całej Polski, bez ukierunkowania na konkretny styl czy muzyczną modę. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w PEPE, niezależnie od tego czy muzykę, jaką grają określą mianem hard core, funk, rock, folk, rock and roll, pop, psychodelic, art rock, industrial, fussion, reggae, metal, ska, a,capella, 2 step, soul, nu metal, grind core, punk, rnb, drum.n.bass, psychobilly, gothic, rap, grunge, brit pop, jungle, trash, trip-hop, new wave, blues, hard rock czy ambitne...

Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych

Jak co roku na laureatów PEPE Piaseczyńskiego Przeglądu Młodzieżowych Zespołów Muzycznych czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. Spośród nadesłanych zgłoszeń do udziału w XX PEPE zostanie zakwalifikowanych dziesięć zespołów. Termin nadsyłania materiałów (demo, historia zespołu) 18 maja 2007. Ogłoszenie listy zakwalifikowanych do PEPE zespołów 21 maja 2007. Impreza rozpocznie się w sobotę 2 czerwca 2007 około godziny 10:30 losowaniem kolejności występów na scenie. Przesłuchania potrwają do popołudnia. Każdy z uczestników będzie miał około 30 minut na zaprezentowanie czterech utworów. Będzie to czas na scenie na zainstalowanie się i zagranie przygotowanego materiału. Wyniki Przeglądu ogłoszone zostaną tego samego dnia, około godziny 18:30, a laureat Grand Prix, zaproszony zostanie do zagrania koncertu przed gościem.

Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych plan imprezy:
10:30 losowanie kolejności występów
11:00 - 14:00 PRZES£UCHANIA – 5 zespołów
14:00 przerwa
14:30 - 17:30 PRZES£UCHANIA – 5 zespołów
17:30 obrady jury
18:30 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
19:00 koncert laureatów
20:00 koncert zespołu INDIOS BRAVOS

W tym roku gościem Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych będzie zespół: Indios Bravos, który został założony w 1996 roku i gra reggae. Skład zespołu Indios Bravos: Piotr Banach (gitara), Piotr Gutkowski Gutek (wokal), Krzysztof Sak (gitara), Przemek Filipkowski (instrumenty klawiszowe), Rysiek £abul (gitara basowa), Tomek Kubik (instrumenty perkusyjne), Magda Ciećka Dziun (wokal w piosenkach Pom Pom i Dziuna Dub). Więcej informacji o zespole Indios Bravos przeczytacie na ich oficjalnej stronie internetowej: www.ibravos.webd.pl

Dotychczas na przeglądach PEPE gościli: Afrokolektyw, Ahimsa, Armia, Brygada Kryzys, Closterkeller, Cool Kids Of Death, Dezerter, Hey, Henry Mccallaugh, Homo Twist, Houk, John Porter Band, Kury, Lech Janerka, Nowy Horyzont, Ścianka, Wieloryb. Jurorami na PEPE byli między innymi: Artur Chaber, Artur Hajdasz, Maciej Januszko, Janusz Kosiński, Tomasz Lipnicki, Krzysztof Najman, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Maszota, Bogdan Olewicz, Piotr Sawicki, Muniek Staszczyk, Tomasz Strzeżek, Dariusz Świerczek, Tymon Tymański, Marek Wiernik, Tomasz Sivy Wójcik, Marcin żabiełowicz.

Zgłoszenie powinno zawierać: nagranie demo (3-4 utwory, do 20 minut), kontakt (e-mail lub telefon), nazwę zespołu, historię zespołu. Wpisowe za udział w PEPE 02.06.2007 – 12 pln za osobę. Sprzęt: PA – Electrovoice, JBL, Allen&Heat, Ohm, backline - Yamaha, Zildijan, Paiste, HH electronics, Gallien Krueger, Line6. Dodatkowe informacje: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, Tomasz Strzeżek, tel.7567600, faks 7371052, 0509 300360, imprezy@kulturalni.pl

Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami). Zapraszamy na Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych PePe.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje29 maja 2007, 00:00,

Grażyna Ruszewska w Bibliotece Miejskiej w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z Grażyną Ruszewską, autorką książek: Wielkie zmiany w dużym lesie oraz Leon i kotka, czyli jak rozumieć mowę zegara. Spotkanie odbędzie się w środę 30 maja 2007 roku, o godzinie 16:00 w Bibliotece Miejskiej w Górze Kalwarii. Wstęp wolny.

Grażyna Ruszewska jest dziennikarką Polskiego Radia Lublin od prawie 20 lat, zajmuje się kulturą, pisze książki dla dzieci, w Redakcji Publicystyki Kulturalnej Radia Lublin pełni funkcję zastępcy kierownika. Za zasługi w promowaniu kultury Grażyna Ruszewska otrzymała niedawno medal Prezydenta Miasta Lublina. Grażyna Ruszewska zajmuje się teatrem i literaturą, także filmem, plastyką, udziela się społecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria