Informacje30 maja 2008, 00:00,

Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańcow na PePe PIASECZYńSKI PRZEGL¡D M£ODZIEżOWYCH ZESPO£ÓW MUZYCZNYCH, który odbędzie się w najbliższą sobotę 31 maja 2008 roku w godzinach od 12:00 do 22:00, na scenie plenerowej w Parku Miejskim przy ulicy Chyliczkowskiej w Piasecznie. Podczas tegorocznego przeglądu zespołów PePe zagrają: Blade Of Terror, Train, Izrael, At The Lake, Minerva, Ananke, Asperse, Chemical Garage, 14 against 5, Klameton, Amuse Me, Dead Smokers, Mentoia, W Potoku Słów. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych

PePe Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych to przegląd organizowany przez Ośrodek Kultury w Piasecznie od 1988 i skierowany do młodych twórców muzyki z całej Polski, bez ukierunkowania na konkretny styl czy muzyczną modę. Na Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych, zapraszani są wszystkie zespoły chętne do wzięcia udziału w PEPE, niezależnie od tego czy muzykę, jaką grają określą mianem: hard core, funk, rock, folk, rock and roll, pop, psychodelic, art rock, industrial, fussion, reggae, metal, ska, a,capella, 2 step, soul, nu metal, grind core, punk, rnb, drum.n.bass, psychobilly, gothic, rap, grunge, brit pop, jungle, trash, trip-hop, new wave, blues, hard rock czy ambient. Zdjęcia z poprzedniego roku, możecie obejrzeć na stronie Ośrodka Kultury: zdjęcia.

IZRAEL - Płonie Babilon

O godzinie 20:00 odbędzie się specjalny koncert zespołu IZRAEL, który gra muzykę reggae. Zespół IZRAEL powstał w 1983 roku, z inicjatywy Roberta Brylewskiego, Pawła "Kelnera" Rozwadowskiego, Milo Kurtisa i Jarka "Gruszki" Ptasińskiego na bazie grupy Aurora (wcześniej Brygada Kryzys), po odejściu z niej Tomka Lipińskiego. Siedzibą zespołu IZRAEL na początku był klub Remont, a od połowy 1983 r. warszawskie Hybrydy. Zespół rozpoczął koncertowanie w połowie 1983 r., by wkrótce supportować słynny brytyjski zespół Misty In Roots podczas ich trasy po Polsce. Po jej zakończeniu grupę opuścił Kelner. W 1985 drugim liderem obok Roberta Brylewskiego został Darek "Maleo" Malejonek z grupy Kultura. Został też obok Roberta i Vivian Quarcoo trzecim wokalistą (w latach 1985-1987 Izrael i Kultura grały wspólne koncert pod dwiema nazwami). Izrael/Kultura występował m.in. na festiwalach w Jarocinie, warszawskim Róbrege i świnoujskim FAMA, a także na wielu mniejszych, szybko stając się legendą (z reguły Izrael był grupą kończącą wieczór). W ówczesnych latach trzon grupy stanowili Robert, Maleo, Vivian, żwirek, Gruszka (zastąpiony później przez Dżu Dżu), Samohut i Merlin, choć przewijało się przez nią wielu muzyków. Skład ustabilizował się w 1989 r. podczas trasy po Czechosłowacji, kiedy na perkusji zaczął grać Piotr "Stopa" żyżylewicz, a Dżu Dżu został basistą. Do grupy dołączył także Włodzimierz Kiniorski. W 1990 r. odwiedzili Londyn, gdzie w studiu Ariwa nagrali płytę "1991".

IZRAEL - Idą ludzie Babilonu

Na początku lat 90. grali wiele koncertów jako niekwestionowany lider sceny reggae w Polsce. Zespół został rozwiązany w 1995 r., a planowany pożegnalny koncert nie doszedł do skutku z powodu bójek przed klubem. Ostatni koncert odbył się już bez Maleo.W 1997 r. ukazała się płyta "In dub" będąca zbiorem dubowych wersji utworów Izraela. Autorem dubów był Robert Brylewski. W 2006 roku reaktywowany zespół IZRAEL, dał kilka koncertów pod szyldem Magnetosfera, od 2007 r. występuje pod oryginalną nazwą i pracuje nad nową płytą. Najbardziej znane piosenki grupy to: Idą ludzie Babilonu (zobacz filmik), Duchowa rewolucja, Płonie Babilon (zobacz filmik), oraz Nasza kultura. Więcej informacji o zespole IZRAEL, możecie przeczytać na stronie internetowej: www.izrael.art.pl Zapraszamy na sobotni Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych PePe w Parku Miejskim przy Chyliczkowskiej w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje30 maja 2008, 00:00,

Dzień Dziecka wycieczka Piaseczyńską Koleją Wąskotorową

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa zaprasza 31 maja oraz 1 czerwca 2008 roku, o godzinie 11:00 na piknik tematyczny: WYCIECZKA NA DZIEń DZIECKA. Pociąg wyjedzie ze stacji w Piasecznie (ul. Sienkiewicza 14) o godzinie 11:00, natomiast powrót do Piaseczna zaplanowany jest o godzinie 16:00. Bilet na specjalną wycieczkę, można zarezerwować telefoniczne lub faksem pod numerem: (0 22) 756-76-38 lub 0607-155-188. Bilet normalny kosztuje 20 zł, bilet ulgowy (dla dzieci powyżej 4 lat) - 10 zł.

PIASECZYńSKA KOLEJ W¡SKOTOROWA

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa, podczas dwóch specjalnych wycieczek na Dzień Dziecka, zaplanowała: piknik na polanie leśnej w Runowie: potrawy z grilla serwowane przez catering, będzie możliwość upieczenia kiełbasek na ognisku, oraz przejażdżki drezyną i samochodem terenowym. Dzieci, będą mogły pomalować buzie, oraz zorganizowane zostaną konkursy sportowe. Więcej informacji o Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej możecie przeczytać na stronie: www.kolejka-piaseczno.com Zapraszam wszystkich na wycieczki organizowane przez Piaseczyńską Kolej Wąskotorową.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno