Informacje14 listopada 2014, 10:00,

Piaseczyńska zbiórka ubrań dla dzieci z ubogich rodzin

Szukamy ciepłych ubrań, zimowych butów, koszul, bluz i spodni dla dzieci z rodzin dotkniętych bezrobociem, wielodzietnych oraz niepełnych, w których dzieci wychowują się bez jednego z rodziców. Obecnie najwięcej naszego wsparcia potrzebują chłopcy w wieku od 6 do 10 lat i są to rozmiary: 122-152, nr buta od 32 do 37 oraz dziewczynki w wieku od 2 do 8 lat i są to rozmiary: 98-128, nr buta od 26 do 35.Do naszej świetlicy bardzo potrzebujemy wsparcia w postaci środków czystości i artykułów papierniczych. W związku z tym, że mamy w tym roku więcej dzieci, większy koszt stanowi też ich wyżywienie. Idealnie byłoby, gdyby znalazł się hojny człowiek, dwóch lub trzech, którzy mogliby pomóc nam stałą, nawet niewielką darowizną na ten cel, ale nie liczę na cud.

Piaseczyńska zbiórka ubrań dla dzieci z ubogich rodzin

Biuro: ul. Czajewicza 28A, 05-500 Piaseczno, e-mail: biuro@fundacjadladzieci.pl, Justyna@fundacjadladzieci.pl, karol@piasecznocup.pl Tel.: +48 22 750 44 53 Faks:+48 22 750 45 28 Konto Fundacji: Bank Zachodni WBK 37109016940000000116435871 Strona wydarzenia: www.facebook.com/events/1567828426782729/permalink/1567830306782541/

Justyna Domaszewicz, 16 lipca 2019
To wspaniałe ,ze i u nas w Piasecznie jest taka akcja.Taka pomoc napewno jest potrzebna.
Informacje11 listopada 2014, 10:00,

Narodowe Święto Niepodległości - Historyczna Defilada Niepodległościowa w Piasecznie

Zapraszamy do udziału w piaseczyńskich obchodach 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości 11 listopada rozpoczną się o godz. 10.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny z udziałem chóru Lira. Msza odprawiona zostanie w kościele św. Anny w Piasecznie. Następnie obchody toczyć się będą na miejskim rynku i obejmą odśpiewanie hymnu, wystąpienia okolicznościowe i złożenie wiązanek przed tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego.

O godz. 12.00 rozpocznie się Historyczna Defilada Niepodległościowa. W centrum miasta barwnie zaprezentują się grupy historyczne w mundurach z różnych okresów. Poza piechurami zobaczyć będzie można także konnicę oraz sprzęty wojskowe - motocykle i wozy bojowe. Po przemarszu, opatrzonym komentarzem narratora, grupy historyczne prezentować się będą na Pl. Piłsudskiego. Przemarsz Historycznej Defilady Niepodległościowej zaplanowany jest w godzinach 12.00 - 12.30, a tuż potem prezentacje grup historycznych (od 12.30 do 14.00). Na mieszkańców czekać będzie także poczęstunek gorącą grochówką (ok. godz. 13.00).

To nie koniec wydarzeń przewidzianych tego dnia dla mieszkańców. Zachęcamy do udziału w pieszej wycieczce z przewodnikiem, której tematem będzie „Jak Piaseczno niepodległość odzyskiwało”. Chętni powinni zebrać się przed ratuszem o godz. 14.00. O godz. 17.00 zaś odbędzie się koncert patriotyczny Teatru Tańca „Szansa”. Zapraszamy do sali niebieskiej Domu Parafialnego parafii św. Anny w Piasecznie.

W ramach obchodów Święta Niepodległości w Centrum Kultury będzie miał miejsce koncert zatytułowany „Pieśni Polskie”. 14 listopada utwory Chopina, Moniuszki, Karłowicza, Szymanowskiego czy Nowowiejskiego wykonają Aleksandra Resztik (sopran) i Piotr Latoszyński (fortepian). Początek koncertu o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Organizatorzy: gmina Piaseczno, powiat piaseczyński, parafia św. Anny w Piasecznie, Centrum Kultury w Piasecznie. Współorganizatorzy: ZSZ im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Teatr Tańca „Szansa”, Weterani Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Kombatantów RPiBWP Koło w Piasecznie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie