Informacje14 sierpnia 2007, 00:00,

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa wraca na dawną trasę

Prezes Piaseczyńskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej Jerzy Chmielewski, poinformował redaktorów gazety Nad Wisłą, że pod koniec września 2007 roku kolejka wąskotorowa, będzie docierać już nie tylko do Tarczyna, ale aż do Grójca. Będzie to możliwe, gdyż drogowcy po wielu prośbach w końcu w profesjonalny sposób wykonali skrzyżowanie torów ciuchci z szosą nr 50 w Janówku.

Oprócz tego na łamach gazety Nad Wisłą pojawiła się informacja, że ponieważ na lotnisku w Nowym Mieście nad Pilicą w najbliższych latach ma powstać ogromna atrakcja turystyczna: Miasteczko Filmowe, jest szansa że w 2009 lub 2010 roku - Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa, będzie dojeżdżać do końca swojej historycznej trasy, czyli właśnie do Nowego Miasta. Zobacz plan linii kolei grójeckiej: mapa.jpg Na pewno zwiększyłoby to koszty działania kolejki, ale i uczyniło z ciuchci prawdziwy przebój i atrakcję turystyczną naszego regionu, na trasie: Piaseczno - Grójec - Nowe Miasto.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje14 sierpnia 2007, 00:00,

Dożynki Gminne doroczne święto plonów w Górze Kalwarii

Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii, razem z Ośrodkiem Kultury w Górze Kalwarii oraz Międzynarodowym Festiwalem Folklorystycznym Warsfolk serdecznie zapraszają na doroczne święto plonów: Dożynki Gminne 2007, które odbędą się 26 sierpnia 2007 roku. Na uczestników Dożynek Gminnych w tym roku czeka wiele atrakcji.

Dożynki Gminne Góra Kalwaria program uroczystości:
- Msza Święta w kościele parafialnym w Górze Kalwarii - godzina 12.45.
- Korowód dożynkowy z orkiestrą dętą przejdzie ulicami 3-go Maja i Dominikańską na teren uroczystości dożynkowych (plac byłej jednostki wojskowej).
- Otwarcie uroczystości dożynkowych i powitanie gości.
- Przekazanie chleba przez gospodarzy Burmistrzowi Miasta i Gminy Góra Kalwaria.
- Dzielenie chleba.
- Przemówienia okolicznościowe.
- Wręczenie nagród w konkursach: Gospodarstwo rolne bezpieczne dla człowieka i środowiska naturalnego oraz Wieńce Dożynkowe.
- Występ Zespołów Ludowych z: Polski, Słowacji i Portugalii.
- Zabawa taneczna (od godziny 17:30 do 23:00), na której zagra zespół muzyczny SELW z Zalesia Górnego.

Gospodarzem Dożynek Gminnych w Górze Kalwarii jest: Jadwiga Staros (Brześce) i Jan Augustyniak (Wólka Dworska). Dożynki poprowadzi Marianna Król. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na uroczystości dożynkowe i życzymy miłej zabawy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria