Informacje1 sierpnia 2007, 00:00,

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa - specjalna wycieczka

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa na swojej stronie www.kolejka-piaseczno.com informuje nas o specjalnej wycieczce, którą przygotowała na 15 sierpnia 2007 roku. Wycieczka będzie z okazji Święta Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa program wycieczki:
11:00 odjazd z Piaseczna (środa 15 sierpnia 2007).
11:30 przyjazd do Głoskowa, dla zainteresowanych: msza święta w miejscowym kościele (pociąg powróci po uczestników mszy za około 60 minut).
11:35 przyjazd do Złotokłosu.
11:40 powitanie uczestników i krótki program artystyczny w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich.
12:00 - 14:30 piknik na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w trakcie którego odbędą się: konkursy dla dzieci, strzelnica paintball (płatna), wystawa Stowarzyszenia Miłośników Militariów PATRIOT, wystawa Galerii Białej i Galerii Obrazów z możliwością zakupu, ognisko, możliwość przejażdżki drezyną.
- W trakcie pikniku dla uczestników poczęstunek grochówką, herbatą, kawą, ciastem oraz kiełbasa na ognisko.
15:15 powrót do Piaseczna.

Koszt uczestnictwa w specjalnej wycieczce: osoby dorosłe (35 zł), młodzież do lat 18 (25 zł), dzieci do lat 3 (gratis). Kontakt Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa ulica Sienkiewicza 14 w Piasecznie, tel.: (22) 756-76-38 lub 0607 155 188
Zapoznaj się z informacją na plakacie: plakat.jpg
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje2 sierpnia 2007, 00:00,

Nocny Express Piaseczno - nocny bus pozostaje bez zmian

Ponad tydzień temu w Stołecznej Gazecie Wyborczej i portalu gazeta.pl pojawiły się informacje o planach zawieszenia od sierpnia, nocnej linii Express Piaseczno, która jest jedyną możliwością nocnego powrotu z Warszawy do Piaseczna i okolic. Wiadomość ta zaniepokoiła wszystkich mieszkańców korzystających z Nocnego Expressa Piaseczno.

Gmina Piaseczno spotkała się z firmą Mobilis obsługującej linię Express Piaseczno. Na początku pojawiły się informacje, że pozostaną jedynie kursy z piątku na sobotę, oraz z soboty na niedzielę. Jednak ta informacja nie ucieszyła tych, którzy również w ciągu tygodnia korzystają z nocnego połączenia Warszawa - Piaseczno.

Dziś na oficjalnej stronie Gminy Piaseczno www.piaseczno.eu pojawiła się informacja, że prezes firmy Mobilis obsługującej linię Express Piaseczno potwierdził, że nocne busy na trasie Warszawa Centralna - Piaseczno - Borowiec, będą funkcjonowały bez zmian zgodnie z rozkładem jazdy, który dostępny jest na stronie przewoźnika www.expresspiaseczno.pl We wrześniu odbędzie się kolejne spotkanie dyrekcji firmy Mobilis z władzami gminy Piaseczno, podsumowujące roczną działalność nocnej linii do Piaseczna, po którym podjęte zostaną dalsze decyzje dotyczące tego połączenia.

Firma Moblis poprzednie wnioski o małym zapotrzebowaniu na nocne połączenie wyciągnęła na podstawie sprzedanych biletów. Wielu mieszkańców informowało, że zdarzały się sytuacje, kiedy kierowcy mieli problem z wydrukowaniem biletu. To od nas zależy, czy utrzyma się Nocny Express Piaseczno. Dlatego apelujemy do mieszkańców: każdy, kto kupi bilet w autobusie Express Piaseczno powinien kategorycznie go otrzymać i jego zażądać!

Informacja w serwisie powiązana tematycznie: Czy Piaseczno straci nocne autobusy Express Piaseczno?. Zapraszamy również do rozmowy na naszym prywatnym forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: opinia o Express Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno