Informacje29 września 2012, 00:00,

Piaseczyńska grupa Manaus podbija Chiny


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Piaseczyńska grupa Manaus była gwiazdą festiwalu kulturalnego w partnerskim chińskim mieście Huanggang. Połączone siły zespołu Manaus oraz Parasol Poetica przygotowały specjalny repertuar z którym piaseczyńscy muzycy wystąpili na wielkiej scenie przed 10 tysięczną publicznością podczas festiwalu Dongpo, poświęconego słynnemu chińskiemu poecie i kaligrafowi. Dongpo jest chińskim odpowiednikiem Jana Kochanowskiego, jego wiersze znane są w całym kraju, a każdego roku w jednym z miast w których mieszkał organizowany jest festiwal muzyczno-teatralny jego imienia.

Piaseczyńska grupa Manaus podbija Chiny

Festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bilety nie były dostępne już od kilku tygodni, ale mieszkańcy, którym nie udało się ich dostać mogli oglądać występy na wielkich telebimach rozstawionych w mieście, gdyż koncerty transmitowane były przez chińską telewizję. Manaus był pierwszym zagranicznym zespołem, który kiedykolwiek wystąpił z koncertem w liczącej 8 mln mieszkańców chińskiej gminie. Od razu uzyskał status gwiazdy, a poetycko-rockowa muzyka grana na żywo była ewenementem, gdyż wszystkie inne zespoły, w tym występująca w pełnym składzie orkiestra symfoniczna, zgodnie z chińskimi standardami grały z playbacku. Przed wejściem na scenę polskich muzyków, na 20 metrowym telebimie wyświetlony został film z pozdrowieniami od burmistrza Piaseczna Zdzisława Lisa. Występom towarzyszyły zapierające dech w piersiach efekty specjalne, fajerwerki oraz fontanny wody.

Piaseczyńska grupa Manaus podbija Chiny

Dwa dni po głównym festiwalu zespół Manaus w składzie: Arkadiusz Zewar – gitara prowadząca, vocal, Paweł Górski – gitara akustyczna, vocal, Krzysztof Rukat – gitara solowa, vocal, Katarzyna Biernadska-Hernik – vocal, Edyta Kozińska – vocal, Grzegorz Kowalski – gitara basowa, Michał Wojnarski – perkusja, wystąpił z pełnym koncertem w auli miejscowego Uniwersytetu. Blisko tysiąc zgromadzonych studentów mogło usłyszeć autorskie piosenki Manausa oraz prowadzącej piaseczyńskie świeczowiska grupy Parasol Poetica a także covery m.in. zespołu Raz Dwa Trzy, Roberta Kasprzyckiego czy Macieja Maleńczuka. Manaus serca publiczności zdobył już pierwszym utworem - specjalnie przygotowaną wersją słynnego wiersza Dongpo, który Kasia zaśpiewała po chińsku.

Piaseczyńska grupa Manaus podbija Chiny

Po występach artystom z Piaseczna trudno było przebić się przez tłum młodzieży pragnącej zdobyć autografy oraz pamiątkowe zdjęcia. Mimo najszczerszych chęci i ponad godziny poświęconej na wspólne fotografie nie każdemu udało się zdobyć pamiątkę z zespołem. Bardzo szybko uformował się też lokalny fanklub zespołu, który na koncert przyniósł transparent z napisem „We love Manaus”. Występy Manausa na zaproszenie chińskiego miasta Huanggang z którym od 2010 roku współpracuje Piaseczno, był odpowiedzią na zeszłoroczne występy Teatru Huangmei oraz szkoły Kung-Fu podczas Pikniku Rodzinnego w Piasecznie.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje29 września 2012, 00:00,

Rekreacyjny Rajd Rowerowy Góra Kalwaria Bike


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii zaprasza mieszkańców na Rekreacyjny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 30 września 2012 roku, na placu przed Kinem Uciecha w Górze Kalwarii. W godzinach 8.00 - 8.50 odbędzie się rejestracja zawodników, natomiast o godz. 9.00 rozpocznie się rajd rowerowy. Meta będzie ok. godz. 12.30 – 13.30, na placu zamkowym w Czersku. Z trasą rajdu, można zapoznać się na stronie internetowej: trasa. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem rajdu: rekreacyjny rajd rowerowy (.pdf)

REKREACYJNY RAJD ROWEROWY GÓRA KALWARIA BIKE 2012
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie