Informacje20 marca 2007, 00:00,

Piaseczyńscy radni bronią burmistrza - informacja Gazeta.pl


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Piaseczyńscy radni twardo bronią swojego burmistrza. Nie zgadzają się na pozbawienie go stanowiska, choć wezwał ich do tego wojewoda, podkreślając, że powinni to zrobić, bo burmistrz został skazany przez sąd za błąd w oświadczeniu majątkowym. Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski kilka lat temu w oświadczeniu wpisał, że nie zarządza działalnością gospodarczą. Tymczasem był społecznym prezesem klubu sportowego, który taką działalność prowadził.

Za ten błąd sąd najpierw skazał go na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu. Potem wyrok uchylił, a postępowanie karne warunkowo umorzył. Uznał jednak, że burmistrz złamał prawo. A osoba, wobec której coś takiego orzekł sąd, nie może zajmować stanowiska w samorządzie.

Piaseczyńscy radni w styczniu odmówili wygaszenia mandatu burmistrza. W lutym nakazał im to wojewoda. Wczoraj radni podjęli uchwałę o wstrzymaniu się z wykonaniem nakazu do czasu rozpatrzenia sprawy przez wojewódzki sąd administracyjny.

- Skoro rada w przewidzianych prawem terminach nie podejmuje decyzji, które nakazują przepisy, w najbliższych dniach wydam rozstrzygnięcie nadzorcze wygaszające mandat burmistrza Zalewskiego - zapowiada Jacek Sasin, wojewoda mazowiecki. - Sprawa jest prostsza niż w przypadku prezydent stolicy: burmistrza przecież skazał sąd.

Jednak decyzję wojewody wygaszającą mandat burmistrza Zalewskiego radni chcą zaskarżyć do WSA, a potem do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Do werdyktu Naczelnego Sądu Administracyjnego burmistrz będzie mógł pozostać na stanowisku.

Jeżeli Naczelny Sąd Administracyjny orzeknie, że powinien stracić mandat, Piasecznem do czasu przedterminowych wyborów będzie rządził komisarz. Jeżeli wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego zapadnie przed latem przyszłego roku, popularny piaseczyński burmistrz w przedterminowych wyborach nie będzie mógł brać udziału: do tego czasu nie odzyska jeszcze praw wyborczych.

autor informacji: Michał Wojtczuk
źródło informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje17 marca 2007, 00:00,

Czy w Górze Kalwarii powstanie market TESCO?


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Po artykule w gazecie "Nad Wisłą" (luty 2007) nasilają się głosy o budowie zachodniego supermarketu w Górze Kalwarii. Dziwi fakt, że do tej pory w naszym mieście nie powstała choćby popularna Biedronka. Jednak osoby z gminy Góra Kalwaria zatrudnione w sklepach innych sieci w Piasecznie czy Warszawie, zainteresowane pracą bliżej domu, mówią o TESCO. Market miałby być zlokalizowany na terenie Polsportu.

Czy w Górze Kalwarii powstanie market Tesco?

Plusem takiej inwestycji byłby niewątpliwie spadek cen w sklepach znajdujących się w Górze Kalwarii, oraz dostęp do oferty najtańszych artykułów dla najuboższych mieszkańców. Minusem na pewno zwiększony ruch na Parceli, głównie ulicami Staszica i Broniewskigo, jeśli Polsport dostanie pozwolenie na dodatkowy wjazd od Broniewskiego.

Na terenie Polsportu hali handlowej jeszcze nic nie widać, a ulica Broniewskiego przed dopuszczeniem zwiększonego ruchu samochodowego musiałaby zostać najpierw wyasfaltowana. Pożyjemy - zobaczymy.

Na dzień dzisiejszy, jedyna pewna wiadomość - to budowa marketu budowlanego przez AR Skład. Trwa nabór pracowników.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie