Informacje8 listopada 2014, 17:18,

Piaseczyńscy kryminalni zlikwidowali linię produkcyjną metaamfetaminy

Doskonale zaplanowane i skutecznie przeprowadzone działania piaseczyńskich kryminalnych doprowadziły do zlikwidowania linii produkcyjnej metaamfetaminy. W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali pięć osób w wieku od 19 do 42 lat, które zajmowały się produkcją narkotyków. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Wczoraj decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Policjanci codziennie walczą z przestępczością narkotykową i wszelkimi jej przejawami. Poza zatrzymywaniem osób mających związek z środkami odurzającymi równie ważnym ogniwem pracy kryminalnych jest znajdowanie i eliminowanie produkcji narkotyków. Każda zabezpieczona przez funkcjonariuszy, nawet najmniejsza działka nigdy więcej nie trafi już na rynek.

Od pewnego czasu piaseczyńscy kryminalni pracowali nad sprawą nielegalnej produkcji metaamfetaminy na terenie jednej z gmin powiatu. W trakcie zbierania wiedzy operacyjnej oraz pierwszych ustaleń wyszło na jaw, że takie laboratorium może znajdować się pod Piasecznem. Zanim przystąpiono do zatrzymań funkcjonariusze musieli potwierdzić kilka istotnych rzeczy pozwalających im na ostateczne zaplanowanie całej akcji. Wytypowano adres, gdzie miała się znajdować linia produkcyjna. Z uwagi na specyfikę terenu ograniczono obserwację, aby nie zdekonspirować swoich działań. Kiedy ustalono i potwierdzono informacje, że na terenie domostwa znajduje się laboratorium przystąpiono do realizacji. Obecne na miejscu osoby były kompletnie zaskoczone błyskawiczną akcją policjantów.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Po wejściu do środka policjanci odkryli kompletną, aktywną linię produkującą narkotyki. Na miejscu ujawniono oprócz laboratorium pojemniki z odczynnikami i środkami chemicznymi służącymi do produkcji metaamfetaminy. Powołani biegli ustalą czarnorynkową wartość możliwych do wyprodukowania narkotyków z zabezpieczonych środków chemicznych. Przygotowane przez piaseczyńskich kryminalnych działania zaowocowały zatrzymaniem obywateli Wietnamu, czterech mężczyzn i jednej kobiety, zatrzymani są w wieku od 19 do 42 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wspólnie i w porozumieniu oraz zarzuty za posiadanie przyrządów służących do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających wspólnie i w porozumieniu.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje10 listopada 2014, 17:30,

Święto Niepodległości w Górze Kalwarii

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński, Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Bugno serdecznie zapraszają na uroczystości w dniu 10 listopada 2014 r. związane z obchodami 96 rocznicy Dnia Niepodległości.

Święto Niepodległości w Górze Kalwarii

Przebieg uroczystości w dniu 10 listopada 2014 r.:
17.45 - Zbiórka pocztów sztandarowych przed Ratuszem Miejskim;
17.50 - Przemarsz pocztów sztandarowych do Kościoła Parafialnego;
18.00 - Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę;
18.45 - Występ laureatów Gminnego Festiwalu Pieśni Patriotycznych;
19.00 - Zbiórka pocztów sztandarowych oraz delegacji przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego;
- Podniesienie flagi państwowej;
- Przemówienia okolicznościowe;
- „Apel Pamięci” poświęcony Bohaterom i Ofiarom walk o Odzyskanie Niepodległości Polski;
- Złożenie wieńców i wiązanek;
- Przemarsz ul. Piłsudskiego pod Ratusz Miejski;
20.00 - Zakończenie uroczystości.