Informacje26 listopada 2013, 00:00,

Piaseczno zdobywa nagrodę Google eMiasto


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Najbardziej internetowym miastem w województwie mazowieckim pod względem aktywności małych i średnich przedsiębiorców w sieci zostało Piaseczno. Tym samym, jako 1 z 16 miast w Polsce liczących poniżej 100 tys. mieszkańców, zyskał prestiżowe miano Google eMiasta. Nagrodę wręczono w poniedziałek, 25 listopada br., podczas uroczystej konferencji prasowej w biurze Google Polska w Warszawie.

PIASECZNO ZDOBYWA NAGRODę GOOGLE EMIASTO

Piaseczno może być wzorem do naśladowania dla innych miast w regionie pod kątem rozwoju małych i średnich firm w internecie. Jako zdobywca nagrody Google eMiasta, należy do ścisłej czołówki miast w Polsce liczących poniżej 100 tysięcy mieszkańców, które wyróżniają się wysokim poziomem aktywności przedsiębiorców w sieci.

Ranking eMiast powstał w oparciu o wyniki badania przeprowadzonego przez firmę badawczą IPSOS, w którym przedsiębiorcy odpowiadali na pytania związane z ich działalnością biznesową online. Kryteria, jakimi kierowano się przy tworzeniu zestawienia Google eMiasta to m.in. fakt posiadania przez firmy własnej strony internetowej, dostosowania jej do użytkowników urządzeń mobilnych (np. smartfonów, tabletów), prowadzenie działań sprzedażowych za pośrednictwem sklepu internetowego, prowadzenie działań reklamowych w internecie czy obecność w serwisach społecznościowych.

Piaseczno znalazło się na szczycie rankingu Google eMiasta w województwie mazowieckim.

PIASECZNO ZDOBYWA NAGRODę GOOGLE EMIASTO

Biorąc pod uwagę fakt, że takich miast jak nasze jest w całej Polsce ponad 800, tytuł eMiasta ma dla nas szczególne znaczenie. Rozwój lokalnej przedsiębiorczości to ważny punkt w programie działań prowadzonych przez miasto. Cieszę się, że mamy tak aktywnych przedsiębiorców, którzy doskonale radzą sobie na bardzo wymagającym dziś rynku, wykorzystując infrastrukturę i narzędzia internetowe usprawniające prowadzenie firmy. Jestem przekonany, że dzięki temu przedsiębiorcy z Piaseczna zwiększają swoją konkurencyjność na rynku krajowym, a także zdobywają rynki zagraniczne. Będziemy ich w tym wspierać - mówi Zdzisław Lis, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.

Tymczasem, jak wynika z badania “Internetowa Rewolucja bez Granic” przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC, przedsiębiorcy w Polsce nadal nie postrzegają internetu jako narzędzia ekspansji i rozwoju własnej firmy, choć coraz częściej wykorzystują globalną sieć w działalności biznesowej. Niestety, wiąże się to przede wszystkim z wykorzystaniem jedynie poczty elektronicznej (ponad 90%), podczas gdy stronę internetową posiada niewiele ponad połowa polskich MŚP (54%). Niewielu przedsiębiorców ma też świadomość możliwości, jakie daje internet w obszarze dotarcia do klientów międzynarodowych czy ekspansji zagranicznej.

Polscy przedsiębiorcy wykorzystują internet jako narzędzie pracy - to dobrze. Ale, niestety, nadal większość z nich nie wykorzystuje potencjału internetu w kontekście dotarcia do szerokiego grona klientów czy skutecznych działań reklamowych. A ten jest ogromny. Internet jest dziś dla Polaków głównym źródłem informacji na temat interesujących ich zagadnień, w tym poszukiwanych produktów czy usług. Firma, która dostarczy im te informacje w przyjemny i przystępny sposób, automatycznie wygrywa z konkurencją - mówi Piotr Zalewski z Google Polska.

Są jednak w Polsce tacy mali i średni przedsiębiorcy, którzy sięgają po bardziej zaawansowane narzędzia internetowe niż poczta e-mail, np. e-sklep czy reklamę w internecie. Dzięki temu ich firmy nie tylko dynamiczniej się rozwijają, ale też odnoszą sukcesy na większych rynkach.

Małe i średnie firmy mogą korzystać z dostępnych narzędzi internetowych w ramach ogólnopolskiego projektu Internetowa Rewolucja. Biorąc udział w akcji, mogą za darmo zarejestrować adres internetowy (domenę), stworzyć pierwszą stronę internetową, umieścić wizytówkę na internetowych mapach, wypróbować kampanię reklamową w sieci oraz dowiedzieć się więcej o obecności online i efektywnym wykorzystaniu internetu w swojej działalności. Tegoroczna edycja projektu - Internetowa Rewolucja bez Granic - ma na celu pokazanie, że internet może zwiększyć szanse małych i średnich firm w Polsce na ekspansję zagraniczną w internecie. Projekt jest realizowany od 2009 roku przez Google, home.pl i Konfederację Lewiatan, pod patronatem Ministerstwa Gospodarki. Więcej informacji można przeczytać na stronie internetowej: www.internetowarewolucja.pl

Do przeczytania: HISTORIE SUKCESU FIRM Z PIASECZNA


Lista wyróżnionych eMiasta w całej Polsce:
Dzierżoniów - woj. dolnośląskie
Inowrocław - woj. kujawsko -pomorskie
Biłgoraj - woj. lubelski
Nowa Sól - woj. lubuskie
Aleksandrów £ódzki - woj. łódzkie
Wieliczka - woj. małopolskie
Piaseczno - woj. mazowieckie
Brzeg - woj. opolskie
Krosno - woj. podkarpackie
£omża - woj. podlaskie
Pruszcz Gdański - woj. pomorskie
Tarnowskie Góry - woj. śląskie
Ostrów Świętokrzyski - woj. świętokrzyskie
Ełk - woj. warmińsko-mazurskie
Swarzędz - woj. wielkopolskie
Goleniów - woj. zachodniopomorskie

Ranking miast wojewódzkich :
1. Kraków
2. Wrocław
3. Kielce
4. Poznań
5. Opole
6. Bydgoszcz
7. £ódź
8. Katowice
9. Lublin
10. Zielona Góra
11. Białystok
12. Warszawa
13. Gdańsk
14. Rzeszów
15. Szczecin
16. Toruń
17. Olsztyn
18. Gorzów Wielkopolski
autor/źródło: Maria Kotowska - Havas PR Warsaw

Napisz komentarz

Informacje26 listopada 2013, 00:00,

Spotkanie z Magdą Bębenek Ambasadorką Piaseczyńskiego Stowarzyszenia Polka Potrafi


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

27 listopada 2013 roku o godz. 18 w Kawiarni Fryderyk w piaseczyńskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie z Magdą Bębenek, autorką słynnej już książki Polka potrafi, która mobilizuje kobiety z całej Polski do realizacji marzeń i odważenia się bycia bohaterkami ich własnego życia. Magda Bębenek – pasjonatka życia, podróżniczka, tancerka, bloggerka, a przede wszystkim autorka książki „Polka potrafi”. W książce opisuje historie czternastu Polek, z których każda kobieta może czerpać, jak radzić sobie z kryzysami, jak dostrzegać szanse, gdy pozornie sytuacja jest ciężka, beznadziejna lub gdy po prostu trwasz w marazmie, jak walczyć o siebie, czy wreszcie jak stać się tytułową „bohaterką własnego życia”. Sama Magda Bębenek od lat realizuje jej marzenie o podróżowaniu, dzieląc się swoimi przygodami i inspirując, jak jak czerpać z życia garściami.

SPOTKANIE Z MAGD¡ BęBENEK AMBASADORK¡ PIASECZYńSKIEGO STOWARZYSZENIA  POLKA POTRAFI

Już 27 listopada, o godzinie 18 Magda Bębenek odwiedzi mieszkanki Piaseczna, aby i je zainspirować do działania. Spotkanie autorskie, a jednocześnie niezły warsztat coachingu, odbędzie się w Kawiarni Fryderyk w Domu Kultury w Piasecznie, przy Placu Piłsudskiego 9. Spotkanie z Magdą Bębenek to inauguracja otwarcia piaseczyńskiego „Stowarzyszenia Polka Potrafi”, którego ambasadorką jest sama pani Magda. Stowarzyszenie Polka Potrafi (www.stowarzyszeniepolkapotrafi.pl) z siedzibą w Piasecznie przy ulicy Młynarskiej 19 lok.103 oferuje wsparcie polskim kobietom w odnajdywaniu ich "drogi" i realizacji celów. Mieszkankom w szczególności Piaseczna i okolic dostarcza narzędzi ułatwiających rozwój umiejętności oraz budujących siłę i motywację do działania. „Oferujemy bezpłatne lub non-profit warsztaty i szkolenia dla kobiet w wieku około 30-50 lat o najróżniejszej tematyce, dla kobiet pochodzących z różnych grup zawodowych i środowisk społecznych oraz o przeróżnych zainteresowaniach. Wśród naszych zajęć panie znajdą: szkolenia z asertywności, budowania własnej wartości, właściwego zachowania w trakcie rozmów rekrutacyjnych czy zasad i drogi prawnej budowania własnego biznesu, ale również zajęcia z wizażu, języka angielskiego i wiele, wiele innych” – informuje Katarzyna Szustkowska-Jarzębowska pomysłodawczyni Stowarzyszenia Polka Potrafi.

SPOTKANIE Z MAGD¡ BęBENEK AMBASADORK¡ PIASECZYńSKIEGO STOWARZYSZENIA  POLKA POTRAFI

Stowarzyszenie Polka Potrafi ma być również formą nawiązywania kontaktów biznesowych dla kobiet z okolic Piaseczna. Kiermasze organizowane przez organizację mają być narzędziem promocji "domowej roboty" produktów czy lokalnych biznesów mieszkanek Piaseczna. Panie, które chcą wypromować swoje usługi i produkty, mogą zgłaszać zainteresowanie udziałem w lokalnych non-profit kiermaszach, kontaktując się ze Stowarzyszeniem Polka Potrafi. W środy i piątki Stowarzyszenie Polka Potrafi oferuje porady prawne w siedzibie lub poprzez kontakt pod numerem telefonu +48 609 382 964 – kontakt@stowarzyszeniepolkapotrafi.pl. Stowarzyszenie Polka Potrafi blisko współpracuje również z agencją rekrutacji opiekunek "My też mamy dzieci", skupiając się na wsparciu kobiety w roli matki lub ... niani. Organizacja oferuje warsztaty z komunikacji rodzice-niania, procesu rekrutacji niań czy zajęć doszkalających podnoszących kwalifikacje niań takich jak na przykład: znajomość zasad pierwszej pomocy czy kreatywna niania.

WARSZTATY

„Stworzyłyśmy Stowarzyszenie, aby każda mieszkanka Piaseczna miała się do kogo zwrócić po pomoc z problemem lub przeciwnie, gdy chce pochwalić się sukcesem i wypromować go lokalnie. Inspirujemy, umożliwiamy kobietom współpracę, wymianę myśli i wzajemne wsparcie. Zwyczajnie: robimy wszystko, co możemy, aby wspierać kobiety takie jak my jako matki, pracowników, businesswoman czy wreszcie ... bohaterki własnego życia. Serdecznie zapraszamy na nasze szkolenia, a na początek - na wspaniałą przygodę, jaką jest spotkanie z Magdą Bębenek” – dodaje pani Kasia.

Już w grudniu w Stowarzyszenie Polka Potrafi mieszkanki Piaseczna i okolic mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów takich jak: Prawa kobiet na rynku pracy oraz Wizaż. Dla niań w grudniu odbędą się warsztaty Ustawa żłobkowa oraz Kreatywna niania.

Szczegółowe informacje na temat spotkania inauguracyjnego otwarcie Stowarzyszenie Polka Potrafi z Magdą Bębenek oraz kolejnych szkoleń i kiermaszy organizowanych przez Stowarzyszenie można uzyskać na www.stowarzyszeniepolkapotrafi.pl
autor/źródło: Katarzyna Szustkowska-Jarzębowska - Stowarzyszenie Polka Potrafi
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie