Informacje25 października 2017, 11:54,

Piaseczno zatrzyma czas


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


22 października zmarł Profesor Zdzisław Mrugalski, znany i ceniony polski zegarmistrz, opiekun i propagator wiedzy o zegarze na Zamku Królewskim w Warszawie.

PIASECZNO ZATRZYMA CZAS

Zamiast symbolicznej minuty ciszy w najbliższy piątek o godzinie 11.15 w wielu miejscach w Polsce, zatrzymane zostaną zegary. 17 września 1939 roku o tej właśnie godzinie, w skutek pożaru, zatrzymał się zegar na wierzy Zygmuntowskiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Profesor pracował w zespole odbudowującym czasomierz. Z tego powodu godzina 11.15 wybrana została jako najodpowiedniejsza do uczczenia pamięci zegarmistrza.

Profesor Zdzislaw Mrugalski, foto zegarkiipasja.pl

Piaseczno przyłącza się do akcji organizowanej przez miłośników zegarmistrzostwa w naszym kraju. Zegar znajdujący się na Ratuszu Miejskim zatrzyma się o wyznaczonej godzinie, a ze względu na zmianę czasu na zimowy, uruchomiony zostanie ponownie już z nowym czasem.

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje2 listopada 2017, 09:00,

Segregacja Rewelacja - rusza kampania w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ostatnie dwa miesiące 2017 roku upłyną pod znakiem kampanii edukacyjnej, zmierzającej do wzmocnienia świadomości ekologicznej mieszkańców naszej gminy.

SEGREGACJA REWELACJA - RUSZA KAMPANIA W PIASECZNIE

Wydział Gospodarki Odpadami zamierza w najbliższych tygodniach przeprowadzić 140 prelekcji, które obejmą wszystkich uczniów szkół podstawowych na terenie gminy. Dzieci prócz szerokiej wiedzy dotyczącej systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno otrzymają ciekawe materiały w postaci zakładek do książek i planów lekcji. Wszystkie materiały zawierać będą informacje o prawidłowej segregacji odpadów.

Kampanię edukacyjną Segregacja Rewelacja! wzbogaci konkurs organizowany w dwóch kategoriach wiekowych (klasy IV-V i VI-VII). Dla zwycięzców przewidujemy cenne nagrody, w tym aparaty fotograficzne i tablety. Zapraszamy szkoły do aktywnego włączenia się w planowane działania i udział w kampanii.

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie