Informacje14 marca 2008, 00:00,

Piaseczno - zapraszamy na profilaktykę raka szyjki macicy

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno informował nas w lutym 2008 roku, o spotkaniu dotyczącym profilaktyki raka szyjki macicy. Poprzednie spotkanie niestety zostało odwołane, jednak organizatorzy ustalili kolejny termin spotkania, które obędzie się w najbliższy wtorek 18 marca 2008 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno w dwóch turach, o godzinie 14:00 i 15:00. Serdecznie zapraszamy mieszkanki Piaseczna i okolic, do wzięcia udziału w spotkaniu dotyczącym profilaktyki raka szyjki macicy. Więcej informacji na temat spotkania, można przeczytać w informacji: profilaktyka raka szyjki macicy w Urzędzie Gminy Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Informacje14 marca 2008, 00:00,

Godzinna blokada drogi nr 721 w Magdalence - informacja

Gazeta Stołeczna Wyborcza poinformowała, że dziś lepiej omijać drogę z Piaseczna do trasy krakowskiej w Magdalence. Mieszkańcy tej miejscowości na godzinę zablokują przejazd w proteście przeciw planom drogowców. Ruchliwa droga nr 721 ma być zablokowana 14 marca 2008 roku, w godzinach od 15:30 do 16:30. W ten sposób mieszkańcy Magdalenki zaprotestują przeciwko planom ogromnego bezkolizyjnego skrzyżowania szosy z Piaseczna do Nadarzyna z trasą krakowską. Węzeł ma powstać przy okazji wytyczania trasy ekspresowej omijającej Raszyn i Janki (od Al. Jerozolimskich w Salomei do Wolicy i Sękocina). Będzie to nowa wylotówka ze stolicy na Kraków i Katowice.
WAżNA INFORMACJA
Mieszkańcy Magdalenki uważają jednak, że planowany węzeł jest zbyt duży, a jego budowa spowoduje wycięcie dużej część lasu i rozbiórkę 14 domów. W zamian proponują wytyczenie nowej trasy - tzw. drogi 721-bis istniejącej w planach zagospodarowania gminy Lesznowola, która może ominąć Magdalenkę od północy. Według Wojciecha Dąbrowskiego, szefa mazowieckiego oddziału generalnej dyrekcji dróg, na zmianę projektów nie ma już czasu. Wojewoda wydał decyzję lokalizacyjną dla drogi ekspresowej i wszelkie protesty zostały już odrzucone. Twierdzi też, że węzeł musi być tak duży ze względów bezpieczeństwa. Dodaje, że tzw. droga 721-bis, może powstać w przyszłości, ale tym powinien się zająć marszałek Mazowsza. Według zapowiedzi drogowców budowa nowej wylotówki na Kraków i Katowice omijającej Raszyn może się zacząć na przełomie 2008 i 2009 r. i skończyć po prawie trzech latach. ¬ródło informacji: miasta.gazeta.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński MAGDALENKA
Tematy:Lesznowola