Informacje6 czerwca 2011, 00:00,

Piaseczno: zakatował kolegę, bo stanął w obronie kobiety

Do brutalnego morderstwa doszło w Piasecznie na ul. Kusocińskiego. 35-letni recydywista zabił 50-latka, który stanął w obronie kobiety. Podbity 35-latek zaczepiał kobietę pod jednym ze sklepów przy ul. Kusocińskiego. Domagał się pieniędzy, przepychał i szarpał poszkodowaną. W obronie terroryzowanej kobiety stanął kolega 35-latka. Zachowanie 50-letniego mężczyzny rozsierdziło jednak jego kolegę. Młody mężczyzna zaczął bić starszego kolegę, szarpać, kopać i skakać po jego ciele. Bójka przeniosła się kilkadziesiąt metrów od sklepu, w pobliże osiedla "Przyjaźń". Tam 35-latek zakatował mężczyznę. Okazało się, że agresywny napastnik to recydywista, który niedawno wyszedł z więzienia. Siedział w nim za pobicie. Mieszkańcy osiedla tłumaczą, że do niebezpiecznych sytuacji dochodzi w tym miejscu regularnie. Grupka agresywnych podbitych mężczyzn regularnie terroryzuje okolicznych mieszkańców. Jak twierdzą, policja rozkłada ręce. Na kolejne wezwania patroli, policjanci mówią im: "Powiat jest duży, nie możemy patrolować tylko tej okolicy" - relacjonuje Marcin Włodarski z TVP Warszawa. źródło: zyciewarszawy.pl

źródło zdjęcia: kpppiaseczno.policja.waw.pl

Policjanci z Piaseczna zatrzymali 42-letniego Rafała Z. podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 54-letniego mężczyzny. Pomimo szybko podjętej reanimacji mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala. Dziś prokurator przedstawi zatrzymanemu zarzut. Czyn ten zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Wczoraj tuż po 10.00 oficer dyżurny piaseczyńskiej komendy Policji uzyskał informację, że w rejonie ulicy Kusocińskiego zakłócany jest porządek publiczny. Zareagował natychmiast i wysłał we wskazany rejon patrol. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, na chodniku leżał nieprzytomny mężczyzna. Mężczyzna nie dawał oznak życia, policjanci do przyjazdu karetki prowadzili akcję reanimacyjną. Pogotowie zabrało nieprzytomnego mężczyznę do szpitala. Mimo podjętych prób reanimacji, ofiara pobicia zmarła w szpitalu. Policjanci po rozpytaniu świadków zdarzenia rozpoczęli poszukiwania sprawcy pobicia. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który odpowiadał opisowi podanemu przez świadków zdarzenia. Policjanci zatrzymali podejrzewanego i przewieźli na komendę. Okazał się nim, 42-letni Rafał Z. Mężczyzna był pijany, badanie wykazało 2,7 promila alkoholu w jego organizmie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, 42-latek pół roku temu opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za pobicie. Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawca pobicia najpierw zaczepił przypadkowo napotkaną kobietę, żądając od niej 10 złotych na alkohol. Kiedy kobieta odmówiła, zaczął ją szarpać za włosy. Świadkiem całego zajścia, a jak się później niestety okazało, także ofiarą był 54-letni mężczyzna, który zwrócił uwagę sprawcy, na jego zachowanie. Uwaga zwrócona przez 54-latka, tak rozwścieczyła napastnika, że całą agresję skierował na niego. Bijąc, kopiąc po całym ciele, aż do utraty przytomności. Zatrzymanym mężczyzna prawdopodobnie będzie odpowiadał za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Czyn ten zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci prowadzący sprawę będą wnioskowali o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
źródło: kpppiaseczno.policja.waw.pl
Tematy:Piaseczno

Informacje7 czerwca 2011, 00:00,

PIASECZYńSKIE TEATRALIA SOBÓTKOWE PIASECZNO

Centrum Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na trzydniowe PIASECZYńSKIE TEATRALIA SOBÓTKOWE, które odbędą się od 9 do 11 czerwca 2011 roku. Zamierzeniem teatraliów jest zdobycie możliwie najszerszego kręgu odbiorców. Wobec tego każdorazowo planowane są imprezy związane z różnymi dziedzinami sztuki: przedstawienia, wernisaże, akcje uliczne, koncerty muzyczne. Odbywają dwa a nawet trzy razy dziennie, w różnych punktach miasta: na scenie plenerowej w Parku Miejskim, na Placu Piłsudskiego (Rynek Miejski) i Placu Kisiela. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

PIASECZYńSKIE TEATRALIA SOBÓTKOWE PIASECZNO

Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe program:

9 czerwca 2011 /czwartek/
godz. 20.30 - Plac Piłsudskiego (Rynek)
- koncert grupy bębniarskiej FREEBALL
- pokaz formacji modern/underground K.S. Grawitacja
Skwer Kisiela – "Sennik" - teatr ExPonad
- żonglerka Artystyczna - Kamil Dziliński
10 czerwca 2011 /piątek/
godz. 20.30 - Park Miejski - koncert - Piotr Dąbrówka z zespołem
- "Noc przesilenia" - Grupa Teatralna "Za zamkniętymi drzwiami"
- "Dziewczynka z zapałkami" - teatr Horrorek