Informacje21 lutego 2008, 00:00,

Piaseczno - wyremontowana Fabryczna i pojawiły się progi


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Od dłuższego czasu śledziliśmy temat przebudowy ulicy Fabrycznej na odcinku od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Powstańców Warszawy w Piasecznie. W między czasie pojawiły się sugestie o progi zwalniające na Fabrycznej, w związku z tym napisałem maila do UMiG Piaseczno. Otrzymałem drugą odpowiedź z Wydziału Inwestycji UMiG Piaseczno:

Ulica Fabryczna w Piasecznie - zdjęcia ulicy Fabrycznej

Numer pisma: INW/DK/ 2211/DR/53/105/149/2008. W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 18.01.2008r. informuję, że został opracowany projekt zamienny organizacji ruchu i wbudowano dodatkowy próg zwalniający przy przejściu dla pieszych na wysokości posesji nr 21. Projekt przewiduje wbudowanie jeszcze jednego progu przy budynku Wspólnoty Mieszkaniowej Pod Dębem, który zostanie wykonany do końca bieżącego miesiąca. Z poważaniem II Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno inż. Zdzisław Lis

Po otrzymaniu pisma postanowiłem przejść się ulicą Fabryczną, aby zobaczyć jak obecnie wygląda sytuacja modernizacji ulicy. Okazało się, że brakujący fragment ulicy został uzupełniony i pojawiły się dwa progi zwalniające (podwyższenie z kostki brukowej). Jeden na wysokości posesji nr 21, a drugi przy bloku Pod Dębem. W imieniu mieszkańców, chciałbym podziękować Gminie Piaseczno za wybudowanie progów zwalniających, dzięki którym zwiększy się bezpieczeństwo osób przechodzących przez ulicę podczas zakupów na terenie piaseczyńskiego bazarku.

Osoby, które są zainteresowane sprawą remontu ulicy Fabrycznej, zapraszam do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie: jak remontują drogi w Piasecznie (2007-05-06), przeniesiona latarnia z ulicy na chodnik (2007-05-30), Piaseczno remont ulicy Fabrycznej - pół roku później (2007-10-31), Piaseczno remontują Fabryczną i skończyć nie mogą (2007-12-16), Przebudowa Fabrycznej - odpowiedź z UMiG Piaseczno (2008-01-10), oraz Progi na Fabrycznej - odpowiedź z UMiG Piaseczno (2008-01-18). Czekamy na Wasze komentarze pod informacją, oraz zapraszamy do rozmowy na forum: jak remontują drogi w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje22 lutego 2008, 00:00,

Koncepcja zagospodarowania Parku przy Chyliczkowskiej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Redakcja gazety Nad Wisłą poznała koncepcję zagospodarowania Parku przy Chyliczkowskiej (Piaseczno). Projekty przygotowała firma ZIP Studio z Warszawy. Obecnie nad przedstawioną przez firmę koncepcją, pracuje Komisja Zagospodarowania Parku w Piasecznie. W najnowszej gazecie Nad Wisłą (nr 4/2008 z 21 lutego 2008 roku) możemy zapoznać się z planem zagospodarowania Parku, na którym redaktorzy zaznaczyli najciekawsze elementy. Zdjęcie pochodzi ze strony gazety: www.nadwisla.pl

Koncepcja zagospodarowania Parku przy Chyliczkowskiej w Piasecznie
kliknij, aby powiększyć plan zagospodarkowania

Najciekawsze elementy koncepcji Parku w Piasecznie: 3 Poniatówka i inne zabytki przewidziane do renowacji na cele usługowe, 6 Kawiarnia nad stawem z tarasem, 8 Pomost spacerowy, 11 Nowa biblioteka powiatowa, 12 Letnia scena z widownią, 15 Boisko, 16 Starostwo, 24 Fontanna, 25 Arabeska kwiatowa, 28 Rzeźba ogrodowa, 29 Altana ogrodowa na wzniesieniu, 30 Plac zabaw. Aby obejrzeć wymienione elementy, musicie powiększyć powyższe zdjęcie.

Po realizacji przedstawionej przez firmę ZIP Studio koncepcji zagospodarowania Parku przy Chyliczkowskiej, Park w Piasecznie ma się stać bardziej przyjazny dla matek z dziećmi, osób starszych, lubiących wypić kawę czy posłuchać muzyki w otoczeniu zieleni. Starosta Jan Dąbek poinformował redaktorów gazety Nad Wisłą, że jeszcze w tym roku, chce przekonać radę powiatu do budowy biblioteki powiatowej, która stałaby się swoistym centrum kultury. Na jej tyłach powstałby amfiteatr, a z boku - nowoczesne boisko, z którego korzystałyby także pobliskie szkoły średnie. Czy i kiedy Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego uporządkuje Park w Piasecznie?

Osoby, zainteresowane poprzednimi informacjami w naszym serwisie, które poruszały temat Parku Miejskiego zapraszamy do informacji: Park Miejski Piaseczno - co i jak piszczy w trawie Parku (2007-11-13), Park Miejski Piaseczno - propozycje zagospodarowania (2007-07-13), Komisja Zagospodarowania Parku Miejskiego w Piasecznie (2007-06-29), spierają się zamiast odnowić Park Miejski w Piasecznie (2007-06-17), oraz planują odnowić park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie (2007-04-12). Jeżeli macie jakieś uwagi na ten temat, to zapraszam do skomentowania informacji lub do rozmowy na naszym prywatnym forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: Park Miejski w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie