Informacje11 kwietnia 2018, 20:13,

Piaseczno Włączyło Aktywność z Dorotą Świeniewicz

Prawie sto dzieci wzięło udział w spotkaniu oraz siatkarskich warsztatach z Dorotą Świeniewicz, które 11 kwietnia 2018 roku odbyły się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie.

Włącz Aktywność Piaseczno

W tym wyjątkowym dla lokalnej społeczności wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele miasta i gminy Piaseczno, Pan Burmistrz Zdzisław Lis oraz jego zastępcy: Daniel Putkiewicz oraz Hanna Kułakowska-Michalak oraz przewodnicząca komisji sportu Pani Anna Krasuska. Spotkanie w Piasecznie zostało zorganizowane dzięki przychylności GOSIR-u w Piasecznie oraz pomocy Roberta Wójtowicza. Zanim przed młodzieżą z Piaseczna pojawiła się Dorota Świeniewicz swoje wykłady wygłosili trener mentalny – Robert Pacierpnik, dietetyk – Monika Przyłudzka oraz fizjoterapeuta – Monika Słupińska. Zaangażowanie, skupienie oraz pasja z jaką aktywny udział w spotkaniach wzięły dzieci pokazuje, że takcie akcja jak ta w Piasecznie są polskiej młodzieży bardzo potrzebne.

Dorota Świeniewicz opowiedziała o początkach swojej kariery, kto zaprowadził ją na pierwszy trening oraz trudach pogodzenia wyczynowego uprawiania sportu z nauką w szkole. Zdradziła także jak olbrzymim wyzwaniem była gra w lidze włoskiej, w której w tamtym czasie występowała większość najlepszych zawodniczek na świecie. Młodzież mogła dowiedzieć się także o problemach, z jakimi boryka się zagraniczny sportowiec w najmocniejszej lidze na Starym Kontynencie. Była reprezentantka Polski opowiedziała także o tym jak z biegiem czasu, z wchodzeniem na coraz to wyższy poziom, zmieniało się podejście do żywienia, treningów oraz rozsądnego gospodarowania czasem wolnym.

- Cieszę się, że tak wiele osób pojawiło się dzisiaj w Piasecznie. Liczba uczestników warsztatów, jak i słuchaczy jest dla nas najlepszą motywacją do jeszcze cięższej pracy. Szkoła Podstawowa nr 1 oraz cała otaczająca ją infrastruktura pokazują, że sport, sport młodzieżowy jest dla władz gminy i miasta Piaseczno bardzo ważny. W Piasecznie prężnie działa także siatkarska akademia Legii Warszawa, która szuka talentów z okolic powiatu piaseczyńskiego, i kto wie może to właśnie dzisiaj rozpocznie się czyjaś przygoda ze sportem na najwyższym poziomie? Teraz przed nami kolejne etapy akcji „Włącz Aktywność”, które odbędą się w Sulejówku, Brennej oraz Wadowicach – powiedział Marcin Strządała, główny organizator spotkań z Dorotą Świeniewicz.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, partnerem głównym jest Martes Sport, partnerami są: Jurajska oraz Fundacja Marvit Smak Życia. Ogólnopolscy patroni medialni: TVP Sport, Przegląd Sportowy.

Piotr Bąk
Redaktor Naczelny siatkówka24

Informacje13 maja 2018, 09:00,

Wodny Eliminator 4 pętle - zawody kajakarskie w Zalesiu Dolnym

Ruszyły zapisy do "Wodnego Eliminatora - 4 pętle" pierwszych w Polsce zawodów kajakarskich o takiej formule. Góry maja już swojego ELIMINATORA, przyszedł czas na wodę. Już 13 maja 2018 r. na akwenach wodnych Górek Szymona w Zalesiu Dolnym niedaleko Warszawy, kajakarze, amatorzy powalczą o sportowe trofea.

WODNY ELIMINATOR 4 PĘTLE - ZAWODY KAJAKARSKIE W ZALESIU DOLNYM

Wodny Eliminator - 4 PĘTLE to zawody skierowane dla osób lubiących wyzwanie oraz strategie. Czyli jak wygrać przepływając 1600 metrów nie odpadając na poszczególnych pętlach. Uczestnicyw dwuosobowych kajakach, na specjalnie przygotowanym dwustumetrowym torze będą walczyć o wejście do finałowego spływu. Finaliści powalczą o główną nagrodę o wartości 1000 zł. Sprzęt sportowy tj. kajak, wiosła, kapok zapewni organizator.

Zgłoszenia do zawodów będą przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.kajakkajaki.pl znajdujący się w zakładce ZAWODY - WODNY ELIMINATOR. http://kajakkajaki.pl/wodny-eliminator.html

Prócz wodnych zmagań na uczestników imprezybędą czekać atrakcje na lądzie. Tegoroczny event zostanie wzbogacony o strefę rekreacyjno – piknikową, w której pojawią się między innymi zamek do skakania, zjeżdżalna, eurobangee, plac zabaw, ścianka wspinaczkowa oraz ogródki gastronomiczne.

WODNY ELIMINATOR 4 PĘTLE - ZAWODY KAJAKARSKIE W ZALESIU DOLNYM

Gościem honorowym zawodów będzie niesamowita ekipa „EXTREME AVALONE”. Grupa ludziniepełnosprawnych, zmieniająca postrzeganie niepełnosprawności poprzez promowanie sportów ekstremalnych osób niepełnosprawnych, aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe.

Więcej informacji dostępnych jest pod tel. 501 08 80 80 oraz na stronach internetowych: www.kajakkajaki.pl oraz www.facebook.com/Jakkajaki

Do zobaczenia na starcie
Projekt "Kajakkajaki"