Informacje12 lipca 2007, 00:00,

Piaseczno we wtorek objęte programem Bezpieczne Miasta

W dniu 10 lipca 2007 roku, w godzinach 16:00 - 24:00, program Bezpieczne Miasta ograniczania przestępczości w małych i średnich miastach, zostało objęte Piaseczno. Tego dnia w Piasecznie były prowadzone intensywne działania prewencyjno - kontrolne. Głównym celem realizowanego programu jest wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców miasta i gminy Piaseczno.

Według informacji na stronie Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie: podczas działań wylegitymowano 127 osoby w tym 9 nieletnich. Policjanci przeprowadzili kontrolę 86 miejsc zagrożonych przestępczością, 36 parkingów, 16 placówek handlowych, 44 pojazdów / 3 kierującym zatrzymano dowody rejestracyjne / i 40 telefonów komórkowych. Funkcjonariusze nałożyli 13 mandatów, a 30 osób zostało pouczonych. Przeprowadzono 16 kontroli bagażu. Zatrzymano 4 osoby posiadające środki odurzające i 3 nietrzeźwych kierowców. Więcej informacji na stronie: kpppiaseczno.policja.waw.pl

Informacje w naszym serwisie powiązane tematycznie: program Bezpieczne Miasta odbył się w Górze Kalwarii (2007-05-15), oraz mamy więcej policyjnych patroli w powiecie piaseczyńskim (2007-04-24). Czujecie się bezpieczniej?
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje13 lipca 2007, 00:00,

Park Miejski Piaseczno - propozycje zagospodarowania

W czerwcu Starosta Powiatu Piaseczyńskiego i Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno powołał Komisję Zagospodarowania Parku Miejskiego przy ulicy Chyliczkowskiej. Mieszkańcy korzystający z Parku wiedzą jak on wygląda teraz, oprócz tego nie raz opisywaliśmy ten temat w naszym prywatnym serwisie informacyjnym.

W tej chwili jeden z członków Komisji Zagospodarowania Parku w Piasecznie: Piotr Kujaszewski (fotograf) zaproponował na forach dyskusyjnych (m.in. forum Piaseczna na gazeta.pl i grono.net), aby mieszkańcy również przedstawili swoje pomysły zagospodarowania Parku w Piasecznie, które Piotr postara się przedstawić na jednym ze spotkań Komisji. Jeżeli chcecie mieć jakiś swój udział w zagospodarowaniu terenu, to napiszcie w komentarzu swoje propozycje.

Pozwolę sobie tutaj wypunktować rzeczy napisane m.in. na grono.net, bo nie każdy ma tam dostęp, a nasz serwis odwiedza sporo mieszkańców miasta i może powstać tutaj sporo ciekawych pomysłów (mam taką nadzieję). Zaproponowane zostały następujące rzeczy:
- miejsca, gdzie można urządzić koncert (muszla koncertowa),
- ścieżki rowerowe wykonane z asfaltu,
- dużo zieleni,
- brak śmieci (sprzątanie Parku przez służby porządkowe),
- nowe ławki,
- ogrodzenie parku,
- ogród zimowy na wyspie, połączony z jakaś miłą kawiarnio - cukiernią,
- miejsce na Kino Letnie z dobrymi filmami,
- zadbane boisko do gry w piłkę,
- plac zabaw.

Powyżej starałem się wypunktować rzeczy proponowane na innych forach dyskusyjnych. Teraz Wy możecie przedstawić swoje pomysły, tak aby każdy mógł znaleźć w nowym Parku Miejskim coś dla siebie. Mam nadzieję, że jakieś nasze pomysły zostaną ujęte w projekcie zagospodarowania, a co najważniejsze zrealizowane.

Osoby, zainteresowane poprzednimi informacjami w naszym serwisie, które poruszały temat Parku Miejskiego zapraszamy do informacji: Komisja Zagospodarowania Parku Miejskiego w Piasecznie (2007-06-29), planują odnowić park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie (2007-04-12), oraz spierają się zamiast odnowić Park Miejski w Piasecznie (2007-06-17). Jeżeli macie jakieś uwagi na ten temat, to zapraszam do skomentowania informacji lub do rozmowy na naszym forum dyskusyjnym: Park Miejski w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno