Informacje25 lutego 2014, 00:00,

Piaseczno w gronie uczestników ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi 2014

Do akcji Listy dla Ziemi 2014 przystąpiło już prawie 200 gmin. W gronie uczestników znalazło się również Piaseczno. Temat 2014: palenie śmieci w piecach domowych. Listy dla Ziemi to projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska. Pierwsza edycja dotyczyła segregowania odpadów i recyklingu. Tematem wiodącym Listów dla Ziemi 2014 jest palenie śmieci w piecach domowych i niska emisja.

Piaseczno w gronie uczestników ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi 2014

Pisanie listów na finał Od listopada gminy zgłaszają się do udziału w akcji, której finał odbędzie się w kwietniu tego roku. To właśnie wtedy dzieci w całej Polsce napiszą w swoich placówkach listy, w których będą namawiały dorosłych do proekologicznych działań. Ale Listy dla Ziemi to nie tylko pisanie listów. W całorocznym programie przewidziane są różne warsztaty, happeningi czy konkursy. Częścią tegorocznej akcji będą również takie wydarzenia jak Dzień Czystego Powietrza, trasa Ośmiokąta edukacyjnego czy Dzień Ziemi.

Ogólnopolska edukacja Z czym wiąże się udział w akcji Listy dla Ziemi? Z solidną porcją ekologicznej wiedzy i licznymi atrakcjami. Gminy, które wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie akcji www.listydlaziemi.pl, otrzymają specjalny papier z makulatury do pisania listów oraz materiały edukacyjne. Dzięki zaangażowaniu placówek oraz urzędów miast i gmin z całej Polski tematy dotyczące problemu palenia śmieci w piecach i niskiej emisji mają możliwość dotarcia do znacznie większej liczby osób. Na pewno warto włączyć się w tę dyskusję!

Ponad 300 gmin W akcji pilotażowej Listów dla Ziemi wzięło udział 350 gmin, około 4000 placówek oświatowych i prawie 500 tysięcy dzieci i młodzieży.

Kampanię Listy dla Ziemi dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie akcji listydlaziemi.pl

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Daria Urbańska

Informacje25 lutego 2014, 00:00,

KLUB KOLOROWA W GÓRZE KALWARII

Klub Kolorowa to klub ludzi otwartych, chętnych do działania na rzecz zmian na lepsze, bardziej kolorowe życie w naszej Gminie Góra Kalwaria. Witamy każdą osobę chętną do zaistnienia, zintegrowania się, mającą pomysł na działania i współpracę niezależnie od wieku i zawodu. Przyjdź. Razem jest fajniej. Uczestnictwo w spotkaniach jest zwolnione z opłat. Dla swojej przyjemności i z własnej woli przynosimy kawę, herbatę, coś słodkiego.

KLUB KOLOROWA W GÓRZE KALWARII

Po co jesteśmy, w jakim celu się spotykamy:
- dla przyjemności,
- żeby poznać nowych ludzi,
- posłuchać, co mają do powiedzenia inni,
- nauczyć się malować,
- żeby wyjść na spacer,
- żeby napić się dobrej kawy,
- pomóc sobie nawzajem - chcemy stworzyć Bank Czasu,
- żeby się czegoś nowego nauczyć, nauczyć czegoś nowego innych,
- żeby się pośmiać.

Więcej informacji pod numerem: Ania Skajnowska-Olszewska tel. 602 755 491 https://www.facebook.com/klub.kolorowa