Informacje10 lutego 2007, 00:00,

Piaseczno - ulica Puławska ma być szersza

Wkrótce ma zostać wybrana firma, która poszerzy ul. Puławską od granicy Warszawy do ul. Energetycznej w Piasecznie. Do inwestycji dołoży się Auchan i centrum Fashion House. Ulica Puławska zaraz za granicami Warszawy zwęża się dziś do dwóch pasów. Co wieczór w korku stoi tu długi sznur samochodów - to mieszkańcy błyskawicznie rozbudowującego się Piaseczna i Józefosławia wracają z pracy. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, w tym roku korki się zmniejszą, bo po wielu latach obietnic wreszcie ma się zacząć poszerzanie Puławskiej. Na razie trzeci pas ruchu ma przybyć na jezdniach w obie strony na liczącym blisko 2 km odcinku od granicy z Warszawą do ul. Energetycznej. Nad jezdnią prowadzącą w stronę Warszawy ma też powstać estakada prowadząca do hipermarketów Auchan i Leroy Merlin. Dzięki temu zniknie sygnalizacja świetlna na wysokości tych sklepów.

Do poszerzania Puławskiej dołożą się dwaj najwięksi "sprawcy" korków - piaseczyński Auchan (da 15 mln zł) oraz centrum wyprzedażowe Fashion House (ok. 3 mln zł). GDDKiA planuje, że prace zaczną się na wiosnę. Wtedy korki osiągną apogeum, bo Puławską trzeba będzie najpierw zwęzić. Inwestycja ma być gotowa do końca roku. W tym roku przy tym odcinku Puławskiej zacznie się budowa jeszcze jednego obiektu, do którego będzie dojeżdżać wielu ludzi: u zbiegu ul. Energetycznej i Puławskiej, naprzeciwko Fashion House, powstanie siedziba piaseczyńskiego urzędu skarbowego. Budynek ma być gotowy w 2009 r.

Autor informacji: Michał Wojtczuk
¬ródło informacji: PDF
autor/źródło: Powiat piaseczyński - miasto: Piaseczno

Informacje23 stycznia 2008, 00:00,

Ferie zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury Góra Kalwaria

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe na terenie województwa mazowieckiego, powiatu piaseczyńskiego. Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na warsztaty artystyczne oraz filmy dla dzieci, które będą realizowane w Ferie Zimowe. Uczestnicy zajęć będą mogli wykonać, m.in. kij deszczowy, kalejdoskop, świnkę skarbonkę, oraz torebkę dla młodej damy. Oprócz tego zaplanowane jest wyświetlanie filmów dla dzieci: Zebra z Klasą, oraz Opowieści z Ziemiomorza. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Kinie Uciecha (ul. Ks. Sajny 14, Góra Kalwaria). Z pełnym programem ferii zimowych w Górze Kalwarii, możecie zapoznać się na stronie www.gorakalwaria.net (współpracują z nami).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński GÓRA KALWARIA