Informacje3 lipca 2010, 00:00,

PIASECZNO to miasto najatrakcyjniejsze dla biznesu

W najnowszym rankingu magazynu FORBES dotyczącym najatrakcyjniejszych miast dla biznesu, Piaseczno zajęło I miejsce wśród miejscowości do 50 tys. mieszkańców. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas uroczystej gali na corocznym Ogólnopolskim Kongresie Regionów. Ranking oceniał ilość nowo powstających spółek w 2009 r.

PIASECZNO - MIASTO NAJATRAKCYJNIEJSZE DLA BIZNESU

Na wynik Piaseczna złożyły się wysoka wartość zlokalizowanych tu spółek oraz największa ilość firm, które noszą zaszczytny tytuł diamentów Forbesa (18 spółek), czyli podmiotów, które najszybciej zwiększają swoją wartość kapitałową. Stale rosnąca na przestrzeni lat pozycja Piaseczna w tym rankingu pozwala sądzić, że nasze miasto na dłużej zagościło w czołówce najatrakcyjniejszych dla inwestorów miejsc w Polsce.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje3 lipca 2010, 00:00,

Komunikat KM: Koleje Mazowieckie wytypowane do rankingu Miejsc Przyjaznych Przyszłej Mamie

Koleje Mazowieckie KM sp. z o.o. zostały wytypowane jako miejsce przyjazne kobietom w ciąży przez organizatora Rankingu Miejsc Przyjaznych Mamie - Falvit. Wyróżnienie jest elementem kampanii Odmienny stan - odmienne traktowanie, mającej na celu edukowanie w zakresie potrzeb i zdrowia kobiety oraz jej nienarodzonego dziecka. Koleje Mazowieckie, prowadzące działania na rzecz zapewnienia przyszłym mamom odpowiednich warunków podróży, są uczestnikiem tej kampanii.

Plebiscyt na Miejsce Przyjazne Przyszłej Mamie ma wskazywać miejsca szanujące przywileje kobiet ciężarnych. Głosowanie w rankingu na takie miejsca odbędzie się poprzez serwis Odmiennystan.pl – internauci będą mogli oddawać głosy od 13 września do 31 października. Wyłonienie i wyróżnienie specjalnym piktogramem Miejsc Przyjaznych Przyszłej Mamie jest planowane na koniec 2010 r.

- Koleje Mazowieckie przykładają wielką wagę do tworzenia odpowiednich warunków podróży dla przyszłych mam i kobiet z małymi dziećmi – mówi Donata Nowakowska, Rzecznik Prasowy KM. - Oprócz specjalnych oznaczeń miejsc dla kobiet ciężarnych, w nowych i modernizowanych wagonach umieszczane są w toaletach przewijaki. Nasza spółka jest również partnerem akcji wydawnictwa Murator “Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”.Wśród milionów pasażerów, którzy co roku korzystają z naszych pociągów, jest wiele kobiet ciężarnych. Naszym obowiązkiem jest ułatwienie im podróży.
autor/źródło: Donata Nowakowska - Rzecznik Prasowy Koleje Mazowieckie – KM sp. z o.o.
Tematy: