Informacje17 maja 2010, 00:00,

Piaseczno Teatralna Środa - Teatr M.I.N. - Hotel Palace


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Teatralną Środę, podczas której wystąpi Teatr M.I.N., ze swoim spektaklem HOTEL PALACE wg. Rolanda Topora. Tak jak w Polsce mówi się Rejsem, tak we Francji cytatami z Hotelu Palace. Przez wiele lat kultowy serial kształtował typ francuskiego humoru. Wielokrotnie i na rozmaite sposoby przenoszony na deski teatru. Spektakl odbędzie się 19 maja 2010 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp - cegiełki na rzecz Fundacji "Pomóż dorosnąć".

TEATR RUCHU I TAńCA MIN

Teatr Ruchu i Tańca M.I.N tworzy spektakle oparte na ruchu i różnych formach tańca. Twórcy lubią spektakle, które są o czymś, które poruszają i takie spektakle starają się robić. Teatr M.I.N. wystąpi w składzie: Magdalena Gajda, Magdalena Gołębiewska, Monika Iwanow, Magdalena Pogorzelska, Karolina Puchała, Agnieszka Szumigaj, Agata Winconek oraz Filip £opuski, Przemysław Peak, Tomasz Strzeżek. "Hotel Palace" Roland Topor i przyjaciele. "Tak jak w Polsce mówi się Rejsem, tak we Francji cytatami z Hotelu Palace. Przez wiele lat kultowy serial kształtował typ francuskiego humoru. Wielokrotnie i na rozmaite sposoby przenoszony na deski teatru". Więcej informacji o teatrze, możecie przeczytać na stronie internetowej teatru: teatrmin.republika.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje13 maja 2010, 00:00,

Festiwal Miłośników Języka Angielskiego RAINBOW 2010


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Informujemy, że 15 maja 2010 roku w Zespole Szkół nr 1 w Konstancinie - Jeziornie przy ulicy Wojewódzkiej, odbędzie się I Festiwal Miłośników Języka Angielskiego RAINBOW 2010. W programie m.in. konkurs małych form teatralnych, piosenki oraz wiedzy. Celem Festiwalu jest rozwijanie zainteresowania uczniów nauką języka angielskiego, pogłębienie znajomości, zachęcenie do samodzielnych poszukiwań informacji na drodze ścieżek międzyprzedmiotowych (geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, język angielski) oraz zabawa formą i treścią sprzyjająca polubieniu obowiązkowego przedmiotu w szkole. Podczas trwania I Festiwalu Miłośników Języka Angielskiego RAINBOW 2010, odbędzie się również prezentacja krajów anglojęzycznych przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 oraz inne atrakcje związane z językiem angielskim.

Całość składa się z trzech wydarzeń:
Pierwsze z nich stanowi Konkurs Małych Form Teatralnych w języku angielskim. Uczniowie zaprezentują przedstawienia teatralne w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-III, klasy IV-VI oraz gimnazjum.
Druga część Festiwalu to Konkurs Piosenki w Języku Angielskim, do udziału w którym zapraszamy wszystkich uczniów. Podobnie jak w przypadku przedstawień teatralnych uczestnicy konkurować będą ze sobą w trzech kategoriach wiekowych.
Ostatnią, ale równie ważną część, stanowi Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych obejmujący historię, geografię o raz kulturę tych krajów. W tym przypadku każda szkoła podczas wcześniejszych eliminacji wyłania trzech przedstawicieli, którzy będą reprezentować szkołę podczas właściwego konkursu.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie