Informacje9 listopada 2011, 00:00,

Piaseczno - rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Akcja Katolicka, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Weterani Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Kombatantów RPiBWP koło w Piasecznie, Związek Harcerstwa Polskiego serdecznie zapraszają na uroczystości z okazji 93. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek 11 listopada 2011 roku w Piasecznie.

UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 93. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEG£OŚCI PRZEZ POLSKę

Program uroczystości w Piasecznie:

9.30 Rozpoczęcie uroczystości (przed Ratuszem w Piasecznie), Hymn Narodowy - Piaseczyńska Orkiestra Dęta i Chór "Lira", wystąpienia okolicznościowe oraz złożenie wiązanek.
10.00 - msza św. Za Ojczyznę z udziałem chóru "Lira", Kościół Św. Anny w Piasecznie.
11.00 - 14.00 Imprezy i atrakcje w ramach obchodów Święta Niepodległości (Pl. Piłsudskiego). Pokaz kulinarny z degustacją "Marszałek od kuchni" (kuchmistrz Grzegorz £apanowski) .
11.00 - 12.30 Podniebna flaga - happening dla dzieci oraz zabawy z lat międzywojennych. Ścieżka edukacyjna dotycząca Marszałka Piłsudskiego. Wojskowa grochówka.
12.30 VII Spotkanie z Pieśnią. Pieśni patriotyczne z gawędą historyczną prof. Grzegorza Nowika.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje9 listopada 2011, 00:00,

Komunikat ZTM - 700, 742, L15 i L16 na stałych trasach

W związku z zakończeniem remontu mostu na rzece Jeziorce w m. Konstancin-Jeziorna od 11 listopada 2011 roku od początku kursowania zostaną przywrócone stałe trasy linii 700, 742, L15 i L16 w tym rejonie. Jednocześnie przeniesiony zostanie przystanek BOROWA 01 z ulicy Borowejna ul. Warszawską w Bielawie, przed skrzyżowaniem z ul. Borową.

ZTM Warszawa

Uruchomiony zostanie przystanek BOROWA 01 i 02 dla linii 700, 710, 724, 742 i N50 funkcjonujący jako "na żądanie". Zlikwidowany zostanie przystanek KLARYSEW 51 - zlokalizowany na ul. Mirkowskiej, po skręcie z ul. Warszawskiej.
autor/źródło: Paweł Olek - zespół prasowy Zarządu Transportu Miejskiego