Informacje16 grudnia 2007, 00:00,

Piaseczno - remontują Fabryczną i skończyć nie mogą

Lada dzień minie rok, od kiedy remontują ulicę Fabryczną, przy piaseczyńskim bazarku. Modernizację ulicy Fabrycznej w Piasecznie, od ulicy Powstańców Warszawy do Wojska Polskiego, obserwuję od samego początku, natomiast od pół roku opisuję jej remont w naszym prywatnym serwisie informacyjnym e-mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Pierwsze zdjęcia wykonałem w maju 2007 roku i udostępniłem na podstronie: zdjęcia ulicy Fabrycznej w Piasecznie. Pół roku później, postanowiłem ponownie odwiedzić Fabryczną z aparatem w ręku. Zdjęcia z listopadowej wycieczki po remontowanej Fabrycznej, możecie obejrzeć na podstronie: ulica Fabryczna pół roku później.

Ulica Fabryczna w Piasecznie - zdjęcia ulicy Fabrycznej

W listopadzie, na Fabrycznej pojawiła się ekipa remontowa, która dość żywiołowo rozpoczęła układać kostkę brukową, od strony Wojska Polskiego. Na ustach mieszkańców, którzy przychodzą na piaseczyński bazarek, pojawiła się radość i wyraz zadowolenia, że nareszcie skończy się remont Fabrycznej. Przy okazji układania kostki, został również zdemontowany słup oświetleniowy, który stał na środku ulicy (dla przypomnienia: zdjęcie słupa). Myślałem, że przed świętami opiszę w naszym serwisie - sukces zakończenia rocznego remontu ulicy, ale niestety byłoby to zbyt piękne, aby było prawdziwe...

Ekipy remontowej już nie ma, a nadal pozostał niedokończony kawałek Fabrycznej, który teraz "tonie w błocie". Niedokończony pozostał fragment ulicy, gdzie Urzędnicy Piaseczna mają problem z właścicielką działki w sprawie wykupu. Czy to oznacza, że nikt z urzędników nie potrafi dojść do porozumienia z właścicielem gruntów i planowane jest pozostawienie tej "dziury" między wyremontowanymi fragmentami ulicy? Postanowiłem zobrazować sytuację i wykonałem dziś kilka zdjęć, które możecie obejrzeć na podstronie: ZDJęCIA JAK REMONTUJ¡ FABRYCZN¡ I WYREMONTOWAć NIE MOG¡.

W ostatnich dniach sporo pisze się na forach dyskusyjnych oraz w lokalnej prasie o zakazie zawracania na wyremontowanym odcinku Puławskiej. Według mnie korzystając z okazji, na uwagę zasługuje również sposób organizacji ruchu przy ulicy Fabrycznej. Fabryczna dzieli piaseczyński bazarek na pół i jest to ulica dość często wykorzystywana, jako ulica dojazdowa dostawców do sklepów na bazarku, a także służy wszystkim klientom w dojeździe do ulubionych sklepów. Okazuje się, że na piaseczyński bazarek możemy wjechać jedynie jadąc Wojska Polskiego, od strony Warszawy. Jeżeli mieszkamy w Piasecznie i chcemy wjechać na Fabryczną jadąc od strony Piaseczna, to zobaczymy zakaz skrętu w lewo (patrz zdjęcie poniżej), oraz linię ciągłą. Chcąc wyjechać z Fabrycznej od strony Wojska Polskiego, według znaków możemy jedynie skręcić w prawo i pojechać w kierunku Jana Pawła. Oczywiście nie wszyscy kierowcy stosują się do tej organizacji ruchu i wyjeżdżają z Fabrycznej w lewą stronę, przejeżdżając tym samym linię ciągłą (zdjęcie łamiącego przepisy). Czy organizacja ruchu, jest zaplanowana poprawnie?

Ulica Fabryczna w Piasecznie – zakaz skrętu z Wojska Polskiego

Remont Fabrycznej budzi sporo kontrowersji i nie chciałbym, żeby tak wykonana modernizacja była odzwierciedleniem sposobu działania Urzędników Gminy Piaseczno, którzy są odpowiedzialni za inwestycje w naszym regionie. Modernizacja ulicy Fabrycznej, od ulicy Powstańców Warszawy do Wojska Polskiego, jest ujęta w wykazie inwestycji na rok 2007. Nadchodzi okres podsumowań inwestycji wykonanych w 2007 roku, czy Urząd Miasta i Gminy Piaseczno wpisze remont Fabrycznej na listę zakończonych inwestycji?

Osoby, które są zainteresowane sprawą rocznego remontu ulicy Fabrycznej w Piasecznie, zapraszam do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie: jak remontują drogi w Piasecznie (2007-05-06), przeniesiona latarnia z ulicy na chodnik (2007-05-30), oraz Piaseczno remont ulicy Fabrycznej - pół roku później (2007-10-31). Czekamy na Wasze komentarze pod informacją, oraz zapraszamy do rozmowy na naszym prywatnym forum powiatu piaseczyńskiego: jak remontują drogi w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje17 grudnia 2007, 00:00,

Otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Konstancinie

Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie mł.insp. Czesław Leicht, serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców i przedstawicieli firm, na uroczystość otwarcia nowej siedziby Komisariatu Policji w Konstancinie Jeziornie. Otwarcie odbędzie się w środę 19 grudnia 2007 roku, o godzinie 13:.00 przy ul. Ogrodowej 3.

Już 19 grudnia policjanci z Komisariatu w Konstancinie Jeziornie rozpoczną służbę w nowej siedzibie przy ulicy Ogrodowej 3. Policjanci po wielu latach pracy w niezwykle trudnych warunkach, stopniowo przenosić się będą do nowej siedziby, której wyposażenie będzie spełniało standardy obiektu policyjnego. Zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna