Informacje31 sierpnia 2007, 00:00,

Piaseczno Remont Puławskiej - zmiany w organizacji ruchu

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno informuje, że wkrótce wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na modernizowanym odcinku ulicy Puławskiej. Według informacji na oficjalnej stronie Gminy Piaseczno www.piaseczno.eu, po planowanej zmianie, ruch będzie odbywał się po wschodniej części nowej jezdni, na dwóch pasach ruchu w każdym kierunku (Warszawa - Piaseczno oraz Piaseczno - Warszawa).

Zostanie otwarty wyjazd z ulicy Energetycznej po stronie Fashion House Outlet Centre Piaseczno, nie będzie natomiast wyjazdu z ulicy Energetycznej od strony stacji benzynowej JET. Ponadto zamknięte będą na przemian wyjazdy na ulicę Puławską z ulicy £abędziej oraz ulicy Raszyńskiej.

Prawdopodobnie zmiana w organizacji ruchu na Puławskiej, zostanie wprowadzona w sobotę 1 września 2007 roku, o godzinie 20:00. Jednak nie jest to oficjalnie potwierdzony termin, dlatego wszystkie osoby korzystające w ten weekend z ulicy Puławskiej, powinny zachować należną ostrożność i zwracać szczególną uwagę na wszystkie znaki informacyjne na remontowanym odcinku ulicy Puławskiej. Szerokiej drogi...
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje1 września 2007, 00:00,

Piknik Rycerski na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku

Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, to jeden z najstarszych na Mazowszu. W najbliższą sobotę i niedzielę otwiera swoje bramy! 1 i 2 września 2007 roku organizatorzy zapraszają na Piknik Rycerski. Spodziewane są odwiedzin rycerstwa z Drużyny Księcia Czerskiego. Zaprezentowane zostanie uzbrojenie. Będziemy świadkami walk rycerzy na życie i życie. Co będzie się działo na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku? Musisz sam to zobaczyć!

Piknik Rycerski w Czersku na Zamku Książąt Mazowieckich plan imprezy:

sobota (1 września 2007 roku)
12:00 co 1,5 godziny walki rycerskie,
12:30 konkurs wiedzy o historii Wzgórza Zamkowego w Czersku,
14:00 turniej łuczniczy dla dzieci,
15:00 turniej łuczniczy dla dorosłych,
18:30 ostatni sobotni pokaz walk rycerskich.

niedziela (2 września 2007 roku)
12:00 co 1,5 godziny walki rycerskie,
12:30 konkurs wiedzy o historii Mazowsza,
14:00 turniej łuczniczy dla dzieci,
15:00 turniej łuczniczy dla dorosłych,
17:00 ostatni pokaz walk rycerskich.

Wśród spodziewanych atrakcji są: pokazy walk rycerskich z udziałem Drużyny Księcia Czerskiego, turnieje łucznicze dla dzieci i dorosłych z nagrodami, średniowieczna muzyka z przekazem historycznym, konkursy wiedzy o Wzgórzu Zamkowym i historii Mazowsza, obóz rycerski. Oprócz tego odbędzie się uczta przy pochodniach (pieczyste, dziczyzna, ryby wędzone), niespodzianki w baszcie zamkowej, tańce średniowieczne i bardziej współczesne. Smakosze będą mogli się zajadać tradycyjnym jadłem z zamkowej Karczmy Majama. Zdjęcia z poprzedniej wizyty rycerzy możecie obejrzeć na stronie: link
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Czersk