Informacje26 lipca 2007, 00:00,

Piaseczno remont Puławskiej - kolejny etap przebudowy

W Gazecie Wyborczej pojawiły się kolejne informacje o przebudowie ulicy Puławskiej w Piasecznie. Poszerzanie Puławskiej na granicy Warszawy i Piaseczna wkracza w kolejny etap. Według informacji w portalu gazeta.pl: na początku sierpnia 2007 roku, ruch na ulicy Puławskiej w obu kierunkach zostanie przerzucony na nową jezdnię.

Dla kierowców korzystających z ulicy Puławskiej oznacza to, że będzie równiej, ale nadal bardzo wąsko. Na nowej jezdni muszą się zmieścić po dwa wąskie pasy w każdym kierunku. Obok w ciągu kilku miesięcy na miejscu starej jezdni powstanie nowa, którą w przyszłości będzie się jeździć do Piaseczna. Od ulicy Puławskiej tymczasowo została odcięta została ulica Energetyczna, przy której znajduje się centrum handlowe Fashion House. Można za to już wyjeżdżać na Puławską z pobliskiej ulicy Geodetów. Wspominaliśmy o tym w informacji: Piaseczno remont Puławskiej - zmiana organizacji ruchu.

Do tej pory trwały przygotowania, a teraz dopiero zaczyna się budowa wiaduktu, dzięki któremu będzie można bezkolizyjnie wjechać z ulicy Puławskiej na parking hipermarketu Auchan Piaseczno. Pojawiła się tam wysoka maszyna, tak zwana: palownica, która wierci otwory i formuje w nich pale pod przyszłe podpory wiaduktu. Podobno prace nad wiaduktem rozpoczęły się z kilkutygodniowym opóźnieniem, ponieważ wykonawca miał kłopoty z przełożeniem podziemnych rur i kabli. Obie jezdnie mające po trzy pasy w każdym kierunku i wiadukt powinny być gotowe przed końcem 2007 roku. ¬ródło informacji: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4338499.html
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje27 lipca 2007, 00:00,

Medvit Poliklinika Piaseczno - bezpłatne badania słuchu

Poliklinika Medvit w Piasecznie zaprasza na bezpłatne badania słuchu. Zapisy trwają od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 15:00, pod telefonem: 022 754-04-95. Medvit Poliklinika znajduje się przy ulicy Puławskiej 42b w Piasecznie (przy wiadukcie). Badania słuchu organizuje ERFA Ośrodek Diagnostyki Słuchu.

Ośrodek Diagnostyki Słuchu ERFA Audio Ton s.c. organizuje bezpłatne badania słuchu na terenie całej Polski. Firma specjalizuje się w badaniach oraz protetyce słuchu. We współpracy z gminami oraz ośrodkami zdrowia przebadano już kilkaset tysięcy osób cierpiących z powodu niedosłuchu. Teraz osoby niedosłyszące mają możliwość przebadania się w Piasecznie.

Informacja o bezpłatnym badaniu słuchu pochodzi z plakatów rozwieszonych na terenie Piaseczna. Więcej informacji o ERFA znajdziecie na stronie: www.erfa.pl, natomiast informacje o Poliklinice Medvit z Piaseczna znajdziecie na stronie: www.medvit.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno