Informacje4 stycznia 2008, 00:00,

PIASECZNO - raj dla deweloperów, piekło dla mieszkańców

Każdy mieszkaniec Piaseczna i okolic, który interesuje się sprawami naszego regionu, słyszał lub czytał o aferze w Wydziale Architektury starostwa powiatu piaseczyńskiego. Naczelnik Wydziału Architektury piaseczyńskiego starostwa podpisała decyzję o pozwoleniu na budowę dla zespołu budynku, na kilkaset mieszkań, bez dokumentacji inwestycji. Napisaliśmy o tym, w jednej z listopadowych informacji: Afera w Wydziale Architektury piaseczyńskiego starostwa (2007-11-29).

W nawiązaniu do tej piaseczyńskiej afery, powstał reportaż Pani Agnieszki Borowskiej, który mogliśmy obejrzeć 11 grudnia 2007 roku w magazynie reporterskim: Po Twojej stronie. Wydział architektury powiatu piaseczyńskiego - to tu zapadają decyzje warte dla deweloperów miliony. Od jednego człowieka dużo zależy. Naczelniczka wydziału architektury ze starostwa w Piasecznie we własnej torebce nosiła dokument dla dewelopera warty grubo ponad 100 milionów złotych. To pozwolenie na budowę wydała bez inwestorskiej dokumentacji. W Piasecznie wrze, mieszkańcy mówią o korupcji. PIASECZNO to raj dla deweloperów, a piekło dla mieszkańców. Takie słowa można było między innymi usłyszeć w reportażu. Ci, którzy nie obejrzeli tego programu, nie powinni się martwić, ponieważ został on na dniach opublikowany na łamach strony internetowej programu Po Twojej stronie: OBEJRZYJ PROGRAM PO TWOJEJ STRONIE

PIASECZNO to raj dla deweloperów, piekło dla mieszkańców. Reportaż: AFERA W PIASECZNIE

Piaseczno miało być podwarszawskim eldorado. Zielone, otoczone lasami na celowniku deweloperów zaczyna być brzydkie i zakorkowane. Na pojedynczych działkach wśród domów jednorodzinnych wyrastają koszmarne bloki na kilkaset mieszkań. Miasto już jest sparaliżowane korkami, a to dopiero początek końca. Gośćmi programu Po Twojej stronie, był: Jan Dąbek (Starosta Powiatu Piaseczyńskiego w Piasecznie) oraz Robert Mościcki (Mazowiecki Urząd Wojewódzki). Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski, niestety nie znalazł czasu, aby wziąć udział w tym programie. W reportażu AFERA W PIASECZNIE poruszony został m.in. temat szesnastopiętrowego bloku, o którym pisaliśmy Wam w informacji: Szesnastopiętrowy wieżowiec przy Młynarskiej w Piasecznie (2007-07-01), a także wspomniany został "wspaniały" i sypiący się TYTANIK, który jest niewątpliwie wizytówką piaseczyńskiego dewelopera MULTI-HEKK. Zachęcam Was do obejrzenia reportażu (link nad zdjęciem), a także do wyrażania swoich opinii w komentarzu pod informacją.

Dodatkowa informacja: Po Twojej stronie to magazyn reporterski, który broni interesów uczciwych obywateli. Reporterzy tego programu docierają do bulwersujących spraw i pomagają ludziom, którzy nie mogli doczekać się pomocy od instytucji i urzędów do tego powołanych. W programie nagłaśniane są problemy, których mogłoby nie być, gdyby przepisy były przestrzegane i interpretowane zgodnie z zasadami logiki. Po Twojej Stronie to program lokalny, emitowany na antenie TVP Warszawa (TVP3). Działają na obszarze województwa mazowieckiego. Emisja: wtorek, godz. 18:40, powtórka: środa - godz. 19:35. Zachęcamy Was do oglądania tego programu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje4 stycznia 2008, 00:00,

Uruchomiono Biuro Podawcze Sądu Rejonowego Piaseczno

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno poinformował na swojej stronie www.piaseczno.eu, że w Kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno tymczasowo zostało uruchomione Biuro Podawcze Sądu Rejonowego w Piasecznie. Wszystkich zainteresowanych zapraszają od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:30 do 15:30.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno