Informacje18 czerwca 2007, 00:00,

Piaseczno Puławska Energetyczna Góra Kalwaria - stan prac

Otrzymaliśmy informację od Janusza Piechocińskiego na temat stanu prac nad drogą krajową numer 79. Przedsięwzięcie polega na rozbudowie istniejącej jednojezdniowej drogi krajowej nr 79 do dwujezdniowej drogi klasy GP na odcinku od skrzyżowania z ulicą Energetyczną w Piasecznie do Góry Kalwarii oraz budowie dwujezdniowej obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu dróg krajowych nr 79 i 50. Wzdłuż drogi nr 79, stosownie do potrzeb wynikających z istniejącego zagospodarowania, projektowana jest dodatkowo droga dla obsługi ruchu lokalnego.

Powiązania z drogami publicznymi na odcinku do przebudowy:
- węzeł z drogą wojewódzką nr 721 (ul. Okulickiego);
- węzeł z drogą powiatową nr 01316 (ul. Chyliczkowska);
- jednopoziomowe skrzyżowanie z ul. żeromskiego (niepełne relacje);
- węzeł z drogą wojewódzką nr 722 (ul. Sportowa);
- jednopoziomowe skrzyżowania z drogami wojewódzkimi nr 873 i nr 734;
- jednopoziomowe skrzyżowania z drogami powiatowymi nr 01325 i 01315, nr 01318, oraz 01313 i 01317;
- przejazd nad drogą krajową nr 79 w ciągu ul. Sportowej w m. Baniocha.

Powiązania z drogami publicznymi na nowo budowanym odcinku obwodnicy:
- 2 węzły z istniejącą drogą krajową nr 79 Warszawa - Góra Kalwaria;
- węzeł z istniejącą drogą krajową nr 50 Płońsk - Grójec - Mińsk Mazowiecki.
Pozostałe drogi przecinające obwodnicę zaprojektowane są jako dwupoziomowe skrzyżowania bez możliwości zjazdu na projektowaną drogę. W ten sposób w ciągu obwodnicy zrealizowanych będzie 7 skrzyżowań (przejazdów).

Główne parametry: długość odcinka: 22,4 km, klasa drogi - GP, przekrój dwujezdniowy - 2 x 2 pasy ruchu.

Harmonogram prac przygotowawczych i realizacji - aktualny stan:
- Decyzje o ustaleniu lokalizacji drogi (z rygorem) uzyskano w dniu 03.03.2006 r. (decyzja stała się ostateczna z dniem 29.09.2006 r.).
- Wykup terenu - w pasie drogowym jest 896 działek, z czego 2 działki nabyto aktami notarialnymi. Do uzyskania prawa do dysponowania terenem pozostało 894 działki. Przewidywany termin uzyskania prawa do dysponowania terenem - 31.12.2008 r.
- W trakcie opracowania jest projekt budowlany. Zakończenie prac projektowych – czerwiec 2008 r.
- Uzyskanie pozwolenia na budowę - 02.2009 r.
- Realizacja - 03.2009 r. – 06.2011 r.

Informacja o możliwych zagrożeniach:
- nie uzyskanie decyzji administracyjnych w terminach przewidzianych w harmonogramie (decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, decyzje dające prawo do terenu na cele budowlane, decyzja o pozwoleniu na budowę),
- możliwe odwołania od decyzji administracyjnych na każdym etapie postępowania oraz konieczność rozpatrzenia odwołania przez organ odwoławczy,
- nie ujawnione w pełni problemy z pozyskiwaniem gruntu ( nieruchomości zabudowane, nieruchomości będące zakładami pracy),
- brak zabezpieczenia finansowego na wykup terenu.

Szacunkowy koszt realizacji trasy to około 544,0 mln zł, łącznie z pracami przygotowawczymi. Informacja otrzymana od Pana Janusza Piechocińskiego janusz@piechocinski.pl Zapraszamy również do zapoznania się z naszą wcześniejszą informacją na ten temat: rozbudowa drogi na odcinku: Piaseczno - Góra Kalwaria.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu Piaseczno Góra Kalwaria

Informacje19 czerwca 2007, 00:00,

Czwarta Wyprzedaż Garażowa w Chylicach - zaproszenie

Zapraszamy na Czwartą Wyprzedaż Garażową w Chylicach, która odbędzie się w najbliższą sobotę 23 czerwca 2007 roku, od godziny 10:00 do 17:00. Najbliższa wyprzedaż garażowa odbędzie się tradycyjnie w Chylicach (Gmina Konstancin Jeziorna) przy ulicy Broniewskiego 2A. Zapraszamy serdecznie na wyprzedaż garażową!

Będzie to kolejna już wyprzedaż garażowa ceramicznych wyrobów dekoracyjnych, wyrobów ogrodowych oraz doniczek (wewnętrznych oraz zewnętrznych). Wszystkie wyroby wykonano własnoręcznie w siedzibie rodzinnej firmy w Chylicach. Wszystkich wyrobów będzie ponad 1500 sztuk, głownie pierwszego i drugiego gatunku, nie zabraknie również wyrobów 3-ciego gatunku w cenach do 5 złotych.

Czwarta Wyprzedaż Garażowa w Chylicach
kliknij aby powiększyć

Nowości IV wyprzedaży garażowej:
- wyroby do samodzielnej dekoracji – ponad 100 sztuk (kup taki wyrób i sam zdecyduj, jaki nadasz mu wygląd),
- doniczki pochodzące z bieżącej produkcji – 400 sztuk (wszystkie ceny pierwszego gatunku pomniejszone o 20%),
- po raz pierwszy formy gipsowe do wykonywania ceramiki 20 sztuk (każda w cenie 20zł) - kup taką formę i zacznij swoja przygodę z ceramika w domowym zaciszu,
- ciekawostka będą również zestawy 6 buziek do własnoręcznej dekoracji w cenie 10 złotych za komplet, a kupując 2 zestawy dostaniesz gratis jedną gotową pomalowaną buźkę na wzór.

Część asortymentu można zobaczyć na stronie internetowej: sharmlover. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji zadzwoń: 0506 504 833 lub napisz na adres mailowy: kasiahendren@hotmail.com Informację otrzymaliśmy od Kasi Hendren, która organizuje wyprzedaże garażowe.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Chylice