Informacje16 listopada 2007, 00:00,

Piaseczno przed wyborami na nowego Burmistrza Piaseczna

12 listopada poinformowaliśmy Was, że Józef Zalewski został odwołany ze stanowiska Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Do czasu wyborów na nowego Burmistrza Piaseczna, pracami Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno koordynuje Krzysztof Wróbel. W gazecie Kurier Południowy nr 43, redaktorzy zamieścili rozmowy z Józefem Zalewskim oraz z Krzysztofem Wróblem.

Józef Zalewski (odwołany Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno) w rozmowie z redaktorami gazety powiedział, że premier i wojewoda nie mogą podejmować decyzji w imieniu niezawisłego sądu. Józef Zalewski stwierdził, że jego mandat formalnie nie wygasł, ponieważ wciąż Wojewódzki Sąd Administracyjny nie rozstrzygnął skargi złożonej przez radę miejską na zarządzenie zastępcze wojewody. Ustawa o samorządzie gminnym wyraźnie mówi o tym, że musi być wyczerpana procedura administracyjna - tymczasem wojewoda, a następnie premier przyjęli formę działania faktów dokonanych - powołując osobę na stanowisko burmistrza, przed wyrokiem sądu. Z rozmowy dowiadujemy się również, że kancelaria prawna Józefa Zalewskiego przygotowuje już zawiadomienie do prokuratury o złamaniu prawa przez wojewodę Jacka Sasina oraz premiera Jarosława Kaczyńskiego. Józef Zalewski podczas rozmowy oświadczył również, że nie odnotowując w oświadczeniu majątkowym funkcji prezesa klubu sportowego nie popełnił błędu. Odwołany Burmistrz uważa, że druki oświadczeń majątkowych są po prostu wadliwe.

Krzysztof Wróbel (osoba pełniąca funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno do czasu przeprowadzenia wyborów na Burmistrza Piaseczna) poinformował w rozmowie, że jego celem jest zapewnienie funkcjonowania miasta i gminy Piaseczno, w sposób przynajmniej niepogorszony, podtrzymanie właściwej obsługi mieszkańców i doprowadzenie do przedterminowych wyborów na Burmistrza Piaseczna. Jeżeli będą musiały zapaść jakieś istotne decyzje, nawet strategiczne dla miasta i gminy, to będzie je podejmował. Krzysztof Wróbel poinformował również, że wybory na burmistrza Piaseczna, są zarządzane przez rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów. Termin wyborów, jest więc uwarunkowany dwiema rzeczami: decyzją premiera o terminie wyborów, oraz przygotowaniem do wyborów urzędu miasta i gminy Piaseczno.

Poprzednie informacje powiązane tematycznie: Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski musi odejść (2007-02-24), Piaseczyńscy radni bronią burmistrza (2007-03-20), Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski stracił mandat (2007-04-04), Sprawę Burmistrza Piaseczna Zalewskiego rozstrzygnie sąd (2007-04-21), Czy Piaseczno będzie bez Burmistrza Józefa Zalewskiego? (2007-09-14), Mieszkańcy Piaseczna pytają o losy Burmistrza Zalewskiego (2007-10-14), Czy Piaseczno będzie miało Komisarza - losy Burmistrza (2007-10-25), oraz Komisarz w Piasecznie - wybory na Burmistrza Piaseczna (2007-11-12).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje17 listopada 2007, 00:00,

Uroczyste Spotkanie Chórów w kościele - Zalesie Dolne

22 listopada 2007 roku, o godzinie 18:00 w Kościele N.M.P. Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym odbędzie się: Uroczyste Wspomnienie Św. Cecylii Patronki Muzyki Kościelnej - VI Spotkanie Chórów. Kościół NMP Wspomożenia Wiernych znajduje się przy ulicy ul. Modrzewiowa 2 w Zalesiu Dolnym. Informacja o Spotkaniu Chórów pochodzi z ogłoszenia w gazecie Kurier Południowy nr 43.

VI Spotkanie Chórów, podczas którego wystąpią zespoły: Chór Lira (Piaseczno), Chór Parafii Św. Anny (Piaseczno), Chór Parafii M.B. Różańcowej (Piaseczno), Chór Parafii Św. Rocha (Jazgarzew), Chór Parafii Św. Huberta (Zalesie Górne), Chór Parafii Św. Maksymiliana (Warszawa), Chór Gospel Grappa Famili (Konstancin-Jeziorna), Bractwo Śpiewacze Św. Rocha (Brochów), Chór Liturgiczny Parafii NMP Wspomożenia Wiernych (Zalesie Dolne). Więcej informacji o Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym, możecie przeczytać na stronie internetowej: www.zalesiedolne.pl Serdecznie zapraszam na VI Spotkanie Chórów do Zalesia Dolnego.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Zalesie Dolne