Informacje28 lipca 2007, 00:00,

Piaseczno - propozycja nowego statutu głos dla mieszkańców

Na stronach Rzeczpospolitej pojawiła się informacja, że piaseczyńscy radni PO chcą zaktywizować mieszkańców. Proponują, by w statucie zapisać możliwość zgłaszania przez nich projektów uchwał. Według nowego statutu dla Piaseczna: jeśli mieszkańcy zbiorą 700 podpisów, to zaproponowana przez nich uchwała stanie na sesji bez pośrednictwa radnych - wyjaśnia planowany zapis w statucie radny Michał Szweycer (PO).

Nowy statut dla mieszkańców Piaseczna, to szansa na realizację pomysłów lokalnych społeczności. A ostateczną uchwałę i tak podejmą radni. Piaseczyńscy samorządowcy z innych ugrupowań komentują projekt ostrożnie. Według Krzysztofa Tarchalski (PiS) nowy statut dla mieszkańców Piaseczna nie wiele zmienia, bo mieszkańcy przychodzą do nas ze swoimi sprawami i na tej podstawie przygotowujemy projekty uchwał. Natomiast Józef Wierzchowski (komitet lokalny) komentuje nowy pomysł: jeśli ludzie wymyślą coś lepszego niż my, to niech z tym idą do rady, ale obserwując lokalne społeczeństwo, wątpię, by inicjatyw było dużo.

Podobny zapis chce wprowadzić SdPl do statutu Warszawy. Projekt nowego statutu powiększa obszar samorządności mieszkańców. Daje możliwość bezpośredniego działania, zachęca do lokalnych inicjatyw. Więcej w informacji na Rzeczpospolita.pl: http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_070727/warszawa_a_2.html

Według informacji w Rzeczpospolitej taki statut jest w Otwocku, ale przez rok mieszkańcy nie zgłosili żadnej propozycji. Jak byłoby w Piasecznie? Czy mieszkańcy Piaseczna chcą mieć możliwość zgłaszania przez siebie projektów uchwał? Czekamy na wasze komentarze.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje28 lipca 2007, 00:00,

Nowe Przedszkole Skrzatka Oczatka w centrum Konstancina

Mieszkasz w Konstancinie i zastanawiasz się, gdzie zaprowadzić swoje dziecko do przedszkola? Nie szukaj zbyt długo, bo już dziś możesz skorzystać z oferty przygotowanej przez nowo powstające przedszkole Skrzatka Oczatka, które znajduje się w centrum Konstancina.

Prywatne Przedszkole Skrzatka Oczatka mieści się w wolno stojącym domu z ogrodem. Nowo powstające przedszkole w Konstancinie, posiada duże i jasne sale bogato wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne, oprócz tego do dyspozycji dzieci są gabinety specjalistyczne, hol z szatnią, ponadto pomieszczenia kuchenne i socjalne dla personelu. Oprócz tego posiadają przestrzenny, ogrodzony plac zabaw mieszczący się przy budynku przedszkola to zaciszny zakątek pełen zieleni i słońca, wypełniony sprzętem do zabaw na świeżym powietrzu.

Przedszkole Skrzatka Oczatka będzie czynne, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 18:00. Istnieje również możliwość zapewnienia dziecku opieki po godzinie 18:00. Wpisowe do przedszkola wynosi 1000 zł, czesne natomiast wynosi 900 zł/miesiąc. Więcej informacji o przedszkolu Skrzatka Oczatka przeczytacie na stronie internetowej: www.skrzatek-oczatek.pl

PRZEDSZKOLE SKRZATKA OCZATKA
ul. Fabrycza 14
05-520 Konstancin-Jeziorna
e-mail: info@skrzatek-oczatek.pl
strona: www.skrzatek-oczatek.pl
lokalizacja: mapa

Jeżeli poznacie prywatne przedszkole Skrzatka Oczatka w Konstancinie i będziecie mieli o nim swoją opinię, to zapraszamy Was do napisania nam jej w komentarzu pod informacją. Wasza opinia pomoże innym rodzicom w podjęciu decyzji o skorzystaniu z prywatnego przedszkola Skrzatka Oczatka.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna